Jaki telewizor 26" LCD? Jakie są LCD 26"-100Hz?

Ravenik

New member
Mam duży kłopot z wyborem telewizora. Odległość od ekranu jest u mnie 2m. W związku z tym doszedłem do wniosku że 32" odpada i pozostają mi 26" telewizory. Poproszę o opinie jaki będzie najlepszy do 3500PLN, zakup w najtańszym miejscy czyli Allegro albo sklepy z ceneo.
Dzisiaj oglądałem telewizory w MM, Saturn, Electro World, Eurto RTV i jedyny co zauważyłem to że niestety telewizory 32" mają ładniejszy obraz - ale ja muszę kupić 26". Niestety nie byłem w stanie określić który jest najlepszy - proszę Was o radę.

Natomiast teraz w Internecie szukałem telewizorów 100Hz 26" i znalazłem tylko Panasonic TX-26LX70P (lub F). Czy ktoś może skomentować czy on jest lepszy od pozostałych 26" (bo nie znalazłem innych 100Hz 26") - http://tinyurl.com/2dc3y6

Pozdrawiam,
Marek
 

mirsiek

New member
Szkoda prądu i twojego czasu. To jest (z tego co wiem) jedyny dostępny u nas 100 Hz 26 cali. Sam jestem osobiście zainteresowany tym modelem i uważam że jest ok. Wprawdzie nie widziałem go osobiście, ale oglądałem model z tej serii (LX70P) 32 calowy i :eek:k: . Inne odpadają, no może jeszcze SHARP 26 AD5 (fajna nowa matryca), ewentualnie SONY 26 P2530 . Swojego czasu myślałem o SONY 26 T3000 - dalej tylko myślę, bo go jeszcze nie widziałem.
Uważaj na parametry SONY w folderach, lepiej zobacz sam i porównaj.
Strony firmowe (szczególnie zagraniczne) są bardziej wiarygodne, ale nie ma jak własne oko, to ono będzie go oglądać. Nie patrz co mówią inni, może mają wadę wzroku :D .
 
Ostatnia edycja:

Ravenik

New member
mirsiek napisał:
ewentualnie SONY 26 P2530 . Swojego czasu myślałem o SONY 26 T3000 - dalej tylko myślę, bo go jeszcze nie widziałem.

Zacząłem się właśnie zastanawiać nad Sony 26T3000, ponieważ ma tuner do telewizji cyfrowej naziemnej i kablowej. W związku z tym mam teraz pytanie czy w Warszawie można złapać w dobrej jakości telewizję cyfrową naziemną (czyli domyślam się z anteny) ? Czy za taką cyfrową telewizję naziemną muszę coś dodatkowo opłacić - jakiś dodatkowy abonament?
Mam też kablówkę Aster, ale nie wiem czy mają sygnał cyfrowy i w jakiej cenie (musiałby być tani sygnał żebym go wogóle rozważał).

Natomiast jeśli chodzi o tego Panasonica, to widziałem dzisiaj starszego brata - Panasonic TX-32LX70P (100Hz) i obok Sony KDL-32T3000 i nie widziałem różnicy w obrazie, lub ewentualnie niewielka różnica na korzyść Sony - obraz był minimalnie jaśniejszy - co mi bardziej odopowiada. (Na obu był pokazywany ten sam obraz - jakiś film reklamowy Sony). Był też model w interesującym mnie wymiarze 26" - Sony 26T3000 - właśnie z tymi tunerami cyfrowymi. Dodatkowo Sony daje teraz 5lat gwarancji a Panasonic 2.

Natomiast Panasonic 26LX70P był, ale podłączony do kamery i bez możliwości obejrzenia innego sygnału niż z tej kamery - wobec czego nie mogłem ocenić jakości TV.

Pozdrawiam,
Marek
 
Do góry