jaki TCL 32" - z androidem?

tekkno100

New member
Takie pytanie na szybko. Oprócz tego, że jestem na kupnie "większego TCL'a (prawdopodobnie 50") to chce na szybko kupić jeszcze mniejszy 32" do pokoju dziecka. Najpierw myślałem o jakimś 24" itd itp, ale chciałem coś z Androidem co by dzieci mogły oglądać głównie bajki .
I tak wybór chyba jest tylko pomiędzy:
TCL 32S615 - z androidem , HD Ready - 899 zl (2020 rocznik)
TCL 32ES586 - z androidem , HD Ready - 999 zł
TCL 32DS520F - bez androida, smart TV 3.0, Full HD - 699 zł (2019 rocznik)


Nie ma mniejszych telewizorów z androidem.



czym róznia się od siebie te dwa pierwsze? Warto dopłacać stówkę do tego ES ? to też model z 2020 roku?
Wolałbym TV od razu z Android TV, ale kusi też trochę ten model z 2019 roku bo matryce ma Full HD - w takim wypadku podpiąłbym prawdopodobnie Mi Boxa pod tego TV. Mimo wszystko ciut lepszym rozwiązaniem byłoby dla dzieci korzystanie z jednego pilota. Więc TV z androidem byłby fajny. Czy Android z TCL'a jest "przyjazny" dla uzytkownika? Tzn da się instalowac swoje aplikacje z pendrajwa (apk)? Działa na tym androidzie apka Canal+ ? Bo będzie na niej odpalony internetowy pakiet bajkowy od canal+. Czy moze ten Android od TCL'a jest "słaby" i lepiej wziąść starszy model z matrycą Full HD (bez Andka) i podpiąc do niego tego Mi Boxa z androidem?


Czy ten telewizor bez andka, ze smart tv 3.0 tez dostaje jakieś aktualizacje? Jak wygląda ewentualna aktualizacja aplikacji na takim nieandroidowym Smart TV 3.0 od TCL'a. Tam niby jest youtube i Netflix na tej platformie Smart. Nie ma chyba niestety tej apki od Canal+.


Domyślnie na tym TV będzie tylko telewizja naziemna DVB-T plus netflix, Youtube i Aplikacja Canal+ (telewizja online od canal+).


p.s.
czy ten starszy model z Full HD ma kodek HEVC w tunerze DVB-T 2 i HBB tv?
 
Ostatnia edycja:

MIIKI

New member
I na co się zdecydowałeś?


Skłaniam się w stronę nowych modeli Samsunga i Philipsa na 2020r. Full HD, a cena podobna.
 
Ostatnia edycja:

tekkno100

New member
I na co się zdecydowałeś?


Skłaniam się w stronę nowych modeli Samsunga i Philipsa na 2020r. Full HD, a cena podobna.

TCL 32S615. HDready, ale za to Android 9, DVB-S2, DVB-T2 z HBB TV 2.02. Telewizor byl do pokoju dziecka , wiec rozdzielczosc nie byla priorytetem. Jesli zalezy Ci na HBB w naziemnej TV, to chyba jedyna sensowną opcją jest TCL. Z tego co czytalem na forum Emtela, Samsungi maja duzo starsza wersje modułu hbb ( a co za tym idzie, połowa rzeczy w hbb nie działa). Tak wogole to ciężko znaleźć telewizor z hbb w wersji wyższej niż 2.0.

TCL 32S615 uzywany jest własnie do TV naziemnej (głównie TVP ABC plus VOD z hbb tv) plus na androidzie aplikacja Canal+ (pakiet z 10 kanałami bajkowymi + bajki vod) + netflix.

Musialem jednak dokupic dodatkowo pilota z wyszukiwaniem głosowym, bo nie było w zestawie.
 
Ostatnia edycja:

ewaldus

New member
Szukam coś do pokoju córki. Myślę o TCL 32S615 lub Xiaomi, a może coś innego z androidem w 32 calach? Jakie ceny za tcl?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

ewaldus

New member
Kupiłem TCL 32S615. Mam pytanie. Gdzie jest ustawienie zasilania anteny 5v? Czy w ogóle jest zasilanie na antenę tym modelu? Oczywiście chodzi o naziemną.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

ewaldus

New member
No i mam odpowiedź z Tcl
,,Po konsultacji z działem technicznym informuję,że odbiornik telewizyjny 32ES615 nie generuje na wyściu antenowym żadnego napięcia.''
Trzeba będzie podłączyć zasilacz.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

ewaldus

New member
Typowe w budżetowych TV. Mam dwa inne tv w domu. Sharp 30'' i Sony 65" mają opcję zasilania anteny. Tego Tcl kupiłem do pokoju córki dla YouTube, Netflix itp. Jako główny tv bym go nie kupił. Tandeta, plastik fantastic. Dźwięk jakby z tuby plastikowej. To na tyle po dwóch dniach użytkowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

peooha

New member
Witam, nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie odnośnie TCL 32s615, może tu mi ktoś pomoże :)

Przymierzam się do zakupu tv do sypialni, w której mam wypuszczony koncentryk z UPC, pozostały po stojącym w tym pokoju kiedyś routerze od w/w dostawcy. Czy będę mógł odbierać niekodowanie kanały telewizji naziemnej na tym modelu tv korzystając z tego kabla? Specyfikacja tv mówi, że jest wyposażony w dekoder DVB-C, więc teoretycznie nie powinno być problemu, ale na stronie UPC z kompatybilnymi odbiornikami nie ma nawet tej marki do wyboru, więc nie mam jak sprawdzić :/ Nie chcę brać usługi multiroom z dekoderem czy CI+ bo telewizor będzie używany sporadycznie do oglądania normalnych kanałów, częsciej do serwisów vod, ale wolę się zabezpieczyć, gdybym chciał jednak kiedyś skorzystać z możliwości obejrzenia czegoś w telewizji :p
 

Lechu1956

New member
Jeżeli ten kabel jest podłączony do sieci UPC, to telewizor będzie odbierał niekodowane kanały dla klientów tego operatora. Ale nie będą to kanały naziemne, tylko kablowe z pakietu Start HD. Wykaz kanałów z tego pakietu masz na stronie UPC. Jeszcze nie spotkałem telewizora z dvb-c mpeg4 , który by miał kłopoty z odbiorem kanałów z tego pakietu. Na tę listę kompatybilnych telewizorów nie zwracaj uwagi. W przypadku braku polskich liter (ą,ż itp) w EPG należy zmienić kraj na Czechy.
 
Z tego co wyszukałem to w zasadzie parametry mają identyczne, jedyna różnica to ilość pobieranej energii na korzyść thomsona. Ciekawi mnie jeszcze kwestia wsparcia, TCL jest nowszy, być może zostanie tam udostępniony android 11?
 
Do góry