jaki tani SUB na 16m2

tolek_88

New member
Witam,

udało mi się przekonać po wielu trudach żonę do zakupu zestawu kina 5.0, ale z subem to będzie nie lada problem. Dlatego szukam czegoś w cenie do ok 400 PLN.
Pomieszczenie to taki dosyć duży open space około 50 metrów (otwarta kuchnia, przedpokój), ale wydzielona część TV to jakieś max 16 m2. (4x4 ze sciętym rogiem, tak że fronty stoją po obu stronach tv, a surrondy jakieś 4 metry od nich)

I teraz pytanie do specjalistów. Jaki można kupić tani subwoofer który uzupełny ten zestaw. Czy w ogóle zakup do 400 PLN ma sens, czy z tymi pieniędzmi lepiej zostać przy 5.0 i dać se ciała z tym subem?

Głownie oglądam TV i słucham radia. Płyt CD to mam kilka na krzyż.

Zestaw który mam to Onkyo 505+QQ 500
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Do słuchania CD raczej sub zbędny, a za 400 PLN i tak drudno znaleźć coś sensownego (jakbyś dołożył kolejne 400PLN to może i warto poszukać).
 

tolek_88

New member
A co powiecie o czymś takim:
VOICE KRAFT SUBWOOFER S-series VK 7510
znalazłem to na allegro aukcja nr 475613311 za 229 PLN (nie mogę wkleić linka)
wygląda mi na mocniejszy od tej yamahy, która według opinii na serwisach jest troche za słaba...
 

tolek_88

New member
darkmajin napisał:
chyba sie nie spodziewasz mocnego potwora za te cene ;) posluchaj blackninja VK to padło <jakosciowo>
no właśnie, tylko ja nie mam pojęcia, jak mocnego sub'a potrzebuje. blackninja podał mi 2 przykłady, gdzie yamaha jest jest w razy słabsza od Jamo, a jamo jest dużo droższy. A ja kompletnie nie wiem, czy potrzebuje takiej mocy jak ma jamo, a czy yamaha nie będzie za mała...
 

krych83

New member
Masz jeszcze Yamahę YST SW 030. trochę mocniejsza niż wspominana wcześniej Yamaha. Nic więcej ciekawego nie znajdziesz w tej cenie.
 

tolek_88

New member
Marcin_gps napisał:
daj spokój, za takie pieniądze, na tak dużą powierzchnię?

imho wyrzucenie kasy w błoto
dozbieraj do Velodyne CHT-10R
Dzięki, ale obawiam się, że kupienie droższego suba niż reszta zestawu to trochę przegięcie będzie.Tak naprawdę to rozmiar efektywnej przestrzeni do oglądania filmów ze względu na dziwny kształt pokoju, to jeszcze mniej niż te 16 metrów, Fronty mi stoją praktycznie po obu stronach TV a surroundy są na szerokość jakieś 2,5m.
 

tolek_88

New member
a mając do wyboru
Yamaha SW 030 lub Jamo SUB200
to który Waszym zdaniem jest lepszy? Jamo jest trochę droższy od Yamahy, więc niechętnie bym dopłacał, o ile różnica nie jest olbrzymia...
 

tolek_88

New member
Dzięki za podpowiedź,
ten Wharfedale WH208 wygląda cenowo bardzo fajnie.
A podpowiedzcie, jak porównywać te parametry, bo się pojawiają takie pojęcia typu Moc wzmacniacza, moc znamionowa, moc maksymalna. Nie znalazłem nigdzie jakiejś sensownej porównywarki, żeby sobie porównać i zrozumieć różnice pomiędzy wymienionymi w tym topicu subami. A jakoś lubie rozumieć co kupuję :)
 

don111

Banned
najważniejsze to patrzysz na:
moc RMS (nie żadna muzyczna/dynamiczna) - im więcej tym lepiej (nie tylko głośność ale też kontrola nad głośnikiem)
pasmo przenoszenia - patrz na dolną wartość - im niżej zejdzie tym lepiej (przy określonym spadku np -3db)
rozmiar głośnika - minimum 20cm, na 16m taki będzie odpowiedni (max 25cm)
 

tolek_88

New member
Widze, ze tematów o taniego suba jest co najmniej 3. Ja wiem, że za jakość trzeba płacic, ale chyba nie można oczekiwać, że jak kogoś stać na zestaw za 2K, to dołoży jeszcze połowe tego na sub'a.
Tak więc porównałem te parametry, o których pisał don111 i z tych subów o którym była mowa wyszło mi coś takiego:
http://img380.imageshack.us/my.php?image=subyjq6.png


Wygląda na to, że Jamo jest o wiele mocniejszy, ale razem w WH208 ma wysoką częstotliwość dolną. Magnat jest najdroższy ale i najlepszy. Stosunek Cena/jakość nalepiej mi wygląda przy SW030. Dobrze rozumuję, czy coś pomieszałem?
 

don111

Banned
Jamo nie ma 200W rms. (rms max) czyli to też nie jest znamionowa, coś w stylu chwilowej
tego Wharfedale'a 208 ktoś pamiętam mocno odradzał że niby bardzo słaby (mimo niezłych parametrów)
 
Ostatnia edycja:

tolek_88

New member
A jest jakieś "przeliczenie" jaką moc powinien mieć Sub? W innym wątku blackninja pisze w innym wątku, że do pokoju 20m2 to jamo 250 lub 300 to minimum. Caly czas mi się te subwoofery dość drogie wydają. Czy jak kupię np. yamahe 030 to będą to wyrzucone pieniądze, czy jednak coś mi to polepszy moje kino 5.0?
 
Do góry