Jaki system audio pod TV ! HELP

FireX

New member
Witam, jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o systemy audio i potrzebuję pomocy z wyborem systemu audio do 1,5k- max 2k PLN

Do czego?

Będę miał TV 3D LED 42-47'
Konsolę xbox360 (dużo będzie grano - nie tylko okazyjnie)


Chcem audio aby dało się pooglądać Filmy,pograć na konsoli,do słuchania muzyki na imprezy

Chciałbym aby jakość dzwięku było przynajmniej na średnim poziomie:

Koledzy też nie są na topie w systemach audio ,ale zasugerowali mi aby rozważyć nad:

1. Amplituner + kolumny - ale po rundce po allego raczę stwierdzić,że za 1,5k kupi się niewiele (może ktoś da przykładowy link)? Sam amplituner kosztuje chyba 1,5k a głośniki drugie tyle więc chyb odpada w tym przedziale cenowym.

2. Kino domowe z bluray - Można kupić ,ładny elegancji wygląd,ale moc chyba słapsza oraz bluray mi nie potrzebny i zbędny wydatek jak pod ręką mam PS3 a to chyba najlepszy odtwarzacz BD i zakup kina z następnym mija się z celem.

3. Głośniki stacionarne typu Logitech z5500 - ok ale wydaje mi się,że wyglądają bardziej na komputerowe niż do salonu


Głośniki Logitech 5.1 Z5500 Z-5500 THX 505W LCD (2194911168) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Prosze o porady i ew linki do allegro.

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz jaka wielkość pokoju? Do 2k ciężko będzie o w miarę dobrze grający zestaw z wolnostojącymi kolumnami. Jedynie może coś z używanych? Sam nie tak dawno sprzedałem 8 miesięczne Jamo s606 za 1100zł, więc jak dobrze poszukasz znajdziesz lepszy sprzęt mało używany niż jakieś nowe plastiki. Z tańszych a dobrych kolumn to Jamo s506/606 lub Quadral Quintas 5000, do tego jakiś używany ampli. Jeżeli jeszcze miałbym taniej to wolałbym kupić jakiś zestaw Kody niż plastikowe KD. Ja jakoś nie uważam takich zestawów. Na Allegro masz używany ampli Onkyo 508 za 800zł, Denon 1610 - za 860zł, Denon 1611 - 1100zł czy jakieś modele Yamahy. Musisz poszukać, nieraz warto używany wyższy model niż nowy bubel:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FireX

New member
dzieki za info ,co do pokoju narazie nie podam bo poszukuję mieszkania :D

dzieki

czyli uzywany amplituner + kolumny to najlepsze co moze byc tak?

1,5k-2k chciałbym przeznaczyc max ,bardziej jestem filmowcem niz audio ,ale dzwiek dobry musi tez byc

jeszcze raz dzieki za porade ,bo jestem totalnie zielony w tych sprawach

Pozdrawiam

PS: Jak cos wam przyjdzie proszę piszcie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdz ten z5500, nie skreslaj. Poczytaj opinie na ceneo chociazby.
Gra efekciarsko i ma wykop, latwo odsprzedac. Do malego pokoju jak znalazl a kiedys wymien na porzadne kino, bez polsrodkow.
 

FireX

New member
ok ,dzieki dobra mysl

A co sądzicie o tych kinach bomowych?

Zestaw z blurayem za 1,5k oplaca sie coś takiego mieć ? Czy lepiej dołożyć drugie tyle na ampi?
 
Do góry