Jaki system 3D prowadzi na dziś ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdy LG rozpoczęło produkcję telewizorów 3D z systemem pasywnym wydawało się że to krok szalony.
(Pierwsze modele na rynku telewizorów z okularami pasywnymi wprowadziła firma JVC.)
feat4_pict01.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/45...ego-na-swiecie-telewizora-technologii-3d.html

Tym czasem liczba firm korzystających z systemu okularów pasywnych w wyniku aktywnej działalności LG ciągle wzrasta.
Decyzję w sprawie wsparcia technologii pasywnej podjęły już największe korporacje :

  • LG
  • Philips
  • Toshiba
  • Panasonic
  • Vizio [US]
  • Sony
  • Haier [Chiny]
Mimo że większość dalej twierdzi, że jakość obrazu 3D lepsza jest w okularach aktywnych, to warunki ekonomiczne zmuszają do wyboru pasywnego systemu produkcji.

Firmy które wciąż korzystają z systemów aktywnych to Sharp i Samsung w lcd.
Bo w plazmach system aktywny obowiązuje wszystkich producentów : LG, Samsung, Panasonic.

Nie wiemy co się wydarzy. Ale prawda jest taka, że nie ​​ma już równowagi

A trendy, jeśli nic innego się nie wydarzy i tak wskazują na glass free 3D ... czyli system Toshiby :

013_toshiba-ifa-201123.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...yli-toshiba-55zl2-wkrotce-trafi-na-polki.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ucja-toshiba-20gl1-test-lcd-bez-okularow.html


A wg Was kto wygra w tej batalii ?
 

kini0

New member
Bez reklam
Dlaczego każdy mówi o "względach ekonomicznych"?
-to kwestia komfortu i braku migotania a nie ekonomii...
A i jakość jest lepsza tylko na papierze, bo jak policzyć piksele kiedy żółwik Sammy mizia Cie płetwą po nosie? ;)
 

bluray

Banned
Oczywiście, że żadne tam względy ekonomiczne tylko komfort oglądania !
Wygra (bo już wygrywa) pasywne 3D.
3D bez okularów trzeba zobaczyć na półce. A do tego chyba jeszcze nie prędko - cena !
Tym właśnie na starcie pasywne deklasuje "aktywistów".
Typowe jest dla środowisk forumowych expertów fascynowanie się jakimś parametrem.
Np. o plazmach - naturalne kolory
albo pasywne 3D ma co drugą linię czarną.

Tymczasem "Kowalski" nie czyta forum idzie do sklepu i wybiera LED LCD a dla 3D wersje pasywną.

Na koniec przychodzi księgowy i każe robić duże LCD (Panas) i pasywne 3D (Panas i Sony).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Młody Kowalski już czyta dane z internetu a jeszcze młodszy Kowalski będzie opierał się wyłącznie na informacji internetowej - tak pokazują badania Digital Young. Co do wyboru 3D ja pozostaję z wiarą 3D be okularów.
 

bluray

Banned
Dane OK !
Ale subiektywne oceny są tylko na forach/blogach.

Na koniec Pani "Kowalska" krzyczy:
- tylko ten TV z białą ramką ...
 

kini0

New member
Bez reklam
A ja myślę że 3D bez okularów ZAWSZE będzie do tyłu z jakością względem "patrzałek"... Fizyki nie oszukasz!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację ale tylko teoretycznie.
Ludzkie oko widzi głębię - czyli dokładnie tyle ile w rzeczywistości.
Czyli nie ma obiektów wychodzących jak z telewizora - chyba że dostaniesz już w głowę . Taka głębia nie powoduje zaburzeń wzroku.
Podobnie jak system naturalnej rozdzielczości Sharpa 8K na 4k.
 

kini0

New member
Bez reklam
Ok, ale to właśnie efekt wychodzenia z TV daje frajdę u widza... (vide IMAX)
-lepsza frajda w okularach jak "średniość" bez ;)
 
Ostatnia edycja:

misam

New member
Dla mnie 3D bez okularków to jakieś nieporozumienie.Nie wyobrażam sobie trzeciego wymiaru bez nich.
A co do pasywnych czy aktywnych , ja wybieram zdecydowanie aktywne....nie przeszkadza mi ani waga , ani rozmiar.......to pasywki jakies takie lipne tandetne, takie na plaże.
I co do jakości wyświetlanego obrazu , to taż na plus.
 
Do góry