jaki subwoofer dobrac do kolumn...

dinh

New member
WItam...

Mam zestaw KD Onkyo TX-SR504e + kolumnt M-AUDIO HTS700 7.0
Poszukuje do tego suba, na poczatek niedrogiego ale zeby cos tam bylo slychac :)
Mialem okazje podlaczyc suba techton md-80 ale byl za slaby przynajmniej tak mi sie wydaje bo w ampli dalem wszytsko na maxa jesli chodzi o suba a i tak glowne kolumny swoim basem zagluszaly go :)
Co doradzicie :)??

I jeszcze mam jedno pytanko, czasam w subach sa dwa wejscia chinch P i L kanal, a przewaznie w ampitunerach jest tylko jedno wyjscie na suba...
To trzeba wtedy jakis rozgaleznik chinch kupic czy wystarczy tylko podpiac jeden chinch????
 

timbot

New member
Bez reklam
wystarczy podpiąć jeden,

a co do mocy suba, nie wiem co to za sub, ale póki gra czysto to trzeba go rozkrecic porzadnie :) zmien suba, tylko jesli bedzie kiepsko grać przy pożadanej głośności
jesli samo podbicie kanału suba nic nie daje (chanel select do subwoofer i + na ileś tam decybeli), to w ustawieniach ampli (piersze menu, nie pamietam SP config??) wlacz duble bas i ewentualnie przenies odciecie z 40 hz wyzej
plus oczywiscie pokretlo na subie volume +
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
to ja się podepnę... :>

za chwilę stanę się (szczęśliwym ?) posiadaczem Dali Blue.. do kompletu 6006, 2002 i C1000 będę chciał upolować jakiegoś sub'a - możecie mi podpowiedzieć, z czym to najlepiej zgrać ? gdzieś znalazłem, że do blue powinien być SW8 (czy jakoś tak), ale znalazłem na teraz tylko ofertę w wiśni, a ja potrzebowac będę buk.. może ktos mi podpowie, z czym innym to ewentualnie zestawić ? a może to za bardzo nie ma znaczenia i wystaczy tylko podpasowac okleinę.. ? (hehe.. żart :p )
 

yarra

New member
witam

mam jeszcze jedno pytanie, w zasadzie 2

czy ustawiacie kolumny na kolcach_?

2 pytanko

może ktoś ma dobry opis ustawień suba.
widziałem kiedyś na necie, teraz tego nie mogę znaleźć

dzięki za pomoc
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak nie szkoda Ci paneli/drewnianej podłogi to możesz zapodać kolce. W innym wypadku jest wskazane ustawienie bez nich lub z nimi na marmurowych płytach.
 

yarra

New member
Witam

dzięki TATAKUBY za linka

mam jeszcze pytanie

jak ustawiamy Crossover Frequency (częstotliwośc odcięcia)

DENON 2808 + Conept Dali 6
Pasmo Przenoszenia [Hz] 41-25000

W tym przypadku ustawiam na 40 Hz, TAK

w instrukcji Denon'a zalecają ustawienie na 80 Hz

dzięki
 
Do góry