Jaki subwoofer do Zensor 7 5.0

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szczerze mówiąc jak bym miał kasę na T7, to już bym się zastanowił nad T9:D Tu nie chodzi o moc, bo na 25mkw T7 też sobie poradzi, ale róznica w cenie T7 vs T9 jest zaledwie z 300zł, gdzie róznica między T5 vs T7 to przepaść.
 

matx66

New member
Na pewno warto by dołożyć, lecz w moim przypadku i tak przekroczyłem zakładany budżet o 1000, także idąc dalej mógłbym dojść do powalającej dla mnie sumy. A do mojego pokoju, mając T7 ,którego pewnie nie nastawię na max,bo przypuszczam że stał by się zbyt uciążliwy, zapas mocy pozostanie w razie potrzeby, w pewnym momencie muszę sobie powiedzieć stop,bo lubie kupywać raz a na długo :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie dalbym +/- 3000zl za suba z 20cm glosnikiem, jak mowia chlopaki T9 lub coś z Velodyne. Na 25m2 sub powinien miec min 25cm głosnik.

Do Zensorów dlaczego nie kupisz E12F ? T5 jeszcze mozna strawic z cena ok 2000 ale 3-4 tys za T7 czy T9 to moim zdaniem jest już spore przegięcie.
 
Ostatnia edycja:

olejx

New member
To może kolega sprawdzi jeszcze Klipsch R-115SW 38cm membrana i 34 kg cena ok 3200pln. Sam się zastanawiam nad wymiana i skłaniam się ku temu modelowi.

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bez przesady Panowie, tutaj mamy za to długi skok membrany. Jak ktoś nie oczekuje Bóg wie jakiego ciśnienia, a porządny i ułożony bas to T7 na ten metraż wystarczy. Ale jak już pisałem, różnica między T7 a T9 jest dosłownie symboliczna. Suby BR średnio się nadają do szybkiego basu w muzyce, więc myslę że zamknięty będzie bardziej uniwersalny. Gdybym miał tylko używać suba do filmów, to konstrukcja BR i coś z wyżej proponowanych, ale jak muzyka też jest ważna to chyba będzie REL lepszym wyborem.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Nie dalbym +/- 3000zl za suba z 20cm glosnikiem, jak mowia chlopaki T9 lub coś z Velodyne. Na 25m2 sub powinien miec min 25cm głosnik.
.

jak na 20cm głośnik T7 jest faktycznie drogi ale nie oznacza że za mały jak na 25m2 , wszystko zależy od akustyki

u mnie Dali AW-8 ( 20cm bass w obudowie BR ) gra na 30m2 i w kinie basu jest wystarczająco dużo w połączeniu z dość nisko schodzącymi kolumnami ( od 32-35hz DIY ) u kuzyna natomiast tak kolorowo już nie było , ale i akustyka pokoju była kiepska
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Blackninja i sztuka jego perswazji ;) T9 ma 25cm glosnik i membrane bierna wiec bedzie dobry i do kina i do stereo. Aczkolwiek w kinie to potrzeba cisnienia a wiec mocy i dużego glosnika ;)
 

matx66

New member
Dobrze,że jest się kogo poradzić, sam nie wiele bym zdziałał :) a kupowanie czegoś z myślą, że nikt nie chce mnie ogolić to całkiem inna bajka. Myślę że do samego kina byłoby prościej coś wybrać, ale muzyki słucham bardzo często,a odkąd w pokoju stoi nowy zestaw to robię to dużo częściej, co do T9 już nie moge się doczekać :)
 

matx66

New member
T9 już u mnie, narazie mogę powiedzieć że w muzyce dużo się polepszyło, ale bardziej ogarnę temat na weekend jak będe miał trochę więcej czasu żeby go wyregulować :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pamiętaj żeby dać mu parę miesięcy na wygrzanie, wtedy bas stanie się jeszcze bardziej głęboki i mięsisty. Odpowiednie ustawienie i zestrojenie suba to podstawa i nie wystarczy go tylko podłaczyc żeby dobrze zagrało. Do muzyki pobaw się z podłączeniem wysokopoziomowym.
 
Do góry