Jaki subwoofer do Zensor 7 5.0

matx66

New member
Witam, koledzy pomóżcie, przeglądam fora i nie wiem już nic,
Mój zestaw to Dali zensor 7 5.0 + ampli Harman AVR161
pokój 25m2 zamknięty, akustyka myślę że ok :) Chcę uzupełnić ten zestaw o przyzwoitego suba w kwocie do 2000tys z lekką rezerwą. Niestety muszę pójść na kompromis, ponieważ słucham bardzo dużo muzyki ( ogólnie wszystko co nowe w radiu i club , pop, house :) ) ale też kocham efekty w kinie. Chcę żeby sub ładnie wspomagał kolumny,którym według mnie basu brakuje, muszę podkręcać na ampli dosyć dużo żeby to grało,ale wtedy Zensor tracą swój urok. W kinie chciałbym poczuć uderzenie dosłownie na klacie i mieć nad tym kontrolę. Wiem że kompromis to nic dobrego no,ale ....
Problem znany :p Dodam że w mojej okolicy z odsłuchem tragicznie, brak opcji w pobliżu,Chciałbym zdać się na Wasze doświadczenie, może coś z Paradigm, REL itp sprzęt na długo i audio bardzo dla mnie ważne :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dołóż troszkę ok +/- 500zł a będziesz miał już w miarę suby, które powinny bez problemu dać sobie radę przy 25m2 np.:
- dali zensor e12f
- paradigm dsp3100
- velodyne impact 10/ eq-max 10
WW. suby sprawdzą się bardzo dobrze przy kinie jeśli chciałbyś pójść dalej i wzbogacić muzykę o suba tutaj również się w miarę spiszą ale przy szybszych basach mogą mieć problem z wyrobieniem. Natomiast idealnym rozwiązaniem przy tym by było zastosowanie sub rel t7, który powinien się spisać po pierwsze bardzo dobrze w muzyce a przy okazji i w kinie ale jego cena mocno przekracza twój budżet...;-(
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sub jak najbardziej, naturalna kolej rzeczy, ale czy nie myślałeś o:
- wzmacniaczu stereo? Skoro słuchasz sporo muzyki to żaden amplituner kinowy nie da Ci tego basu na klacie :)
- dodatkowo wybrałeś chyba najsłabszy amplituner. Zensory jednak lubią prąd i nigdy nie pokażą w takim połączeniu na co je stać.
 

matx66

New member
Bas na klacie chciałbym przy oglądaniu filmów:) W muzyce nie może przeciągać, ampli w przyszłości myślę że zmienię jak będą pieniądze, rzeczywiście mam wrażenie że zestaw powinien bardziej zachwycać a nie jestem nim jakoś zachwycony,spodziewałem się czegoś więcej, po przesiadce z komputerowych głośników z subem Logitech z-5500
 

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie tak jak pisze Krzysztof... słaby amplituner do tych kolumn, który w muzyce się kompletnie nie sprawdzi.
Do samych filmów może by i był... Po pierwsze wymień amplituner na taki, który będzie miał pre-out.
Wtedy będziesz mógł po czasie spiąć ampli ze wzmakiem. Poczujesz dopiero różnicę w jakości dźwięku w stereo ;-)
Wiem, że pewnie nie wszystko na raz ze względu na kasę... Większość z nas tak ma lub miała przy zakupie sprzętu.
Skoro masz już Set 5.0 to ja bym zaczął od wymiany ampli na wyższy model.
Jeśli jakość się poprawi do akceptowalnej póki co przez ucho to wtedy Sub do pełni szczęścia w kinie a następnie wzmacniacz dla poprawy stereo.
Jak bardziej zależy Ci na muzyce to obowiązkowo wzmacniacz to priorytet.
Podepnij do Z7 choćby Denona PMA-720, który jest niedrogi a usłyszysz różnicę kolosalną :)
Ja bym poszedł w tą stronę tj. sprzedał Harmana i poszukał używki Denona z seri 3xxx i do niego PMA-720 i będziesz zadowolony.
Oczywiście jeśli brzmienie Denona Ci pasuje ;-)
Z Yamahą Zensory grały fajnie, więc może coś z tej firmy...? Musisz pokombinować ;-)
Ja jak kupię w końcu 5.1 to następny będzie wzmak, bo wiem że jakość poprawi się znacznie. Nie ma się co oszukiwać ;-)
Co do subwoofera to sam zastanawiam się jaki...?
Dali E-12F z serii powinien być dobry do 25m2 lecz to tylko teoria z mojej strony.
Podobno daje radę również w muzyce, ale czy w filmach "poczujesz bas na klacie"???
Jest kompaktowych rozmiarów jak na przetwornik 30cm, więc nie zajmie dużo miejsca, co również dla wielu może mieć znaczenie.
Wymienione przez Bipo Paradigm DSP-3100 i Velodyne EQ-MAX 10 są to na pewno bardzo dobre suby tylko obydwa przekroczą założony budżet :-(
Jeśli możesz dołożyć to myślę, że jak najbardziej dobry kierunek.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Przecież dostałeś juz okolo 6 propozycji. Może się najpierw ustosunkuj? Jak będziemy tak wymieniać i wymieniać to dojdziesz właśnie do tych "setek" z internetu.
 

matx66

New member
Chyba zdecyduje się na REL T7 , będzie trzeba sporo dołożyć, ale na ten metraż powinien się sprawdzić, ponąć w stereo daje radę, mam nadzieje że w KD też walnie jak trzeba
 

lobos

New member
Bez reklam
matx66,
T7 już zamówiony? Opisz koniecznie wrażenia :)
Będziesz zadowolony. Szczególnie, że ma być do muzyki.
Jak tylko kasa nie była problemem to myślę, że warto ;-)
 

matx66

New member
No cóż problem z kasą był, ale sprzęt konkretny , chociaż cena bardzo atrakcyjna :)
Jestem ciekaw jaki będzie efekt przy filmach, czy ,,poczuje'' dźwięk/uderzenie na sobie,opisze wrażenia jak przyjdzie i okiełznam ustawienia :)
 
Do góry