Jaki sub?

Jacekartur

New member
Witam,jakiś czas temu zakupiłem od blackninji moje bx6 (są zaj.....e),grają rewelacyjnie,ale przyszedł czas żeby dokupić suba.Zastanawiałem się nad bxw10 żeby były z tej samej rodziny he he,ale czytajac pare opinii nie jest on jakis rewelacyjny.Czy jest ktoś na forum kto mógłby rozwiać moje wątpliwości?
Mam jeszcae drugie pytanie,czy sub będzie sie dobrze sprawdzał w muzyce,czy tylko do filmów,bo w stereo kolumny grają super.
Dzieki za odp
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ile kasy na suba? Jaki metraż? Jeśli szukasz suba do muzyki to konstrukcje zamknięte. Konstrukcje z BR raczej do kina bo bas jest wolniejszy ale daje większe ciśnienie. Jeśli kolumny dobrze ci grają w stereo to po co ci sub do muzyki?, kup sobie pod filmy w konstrukcji BR. Ja nie jestem zwolennikiem suba w stereo. Zobacz coś z Velodyne, to naprawdę świetne subwoofery.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli masz możliwość sprawdz REL T5 choć obawiam się ze do tego metrażu to raczej T7 ale to już poza budżetem
 

werf

Active member
Bez reklam
Tak samo REL i Velodyne będzie świetnym wyborem nic lepszego w tym przedziale cenowym nie ma

Rel jest ładniejszy ale to rzecz gustu
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A co myslicie o velodyne cht-10q na ten metraż?.Posiada ktoś tego suba?

Mój Velodyne CHT-10Q nagłaśnia salon otwarty na jadalnię i kuchnię. Razem jakieś 46m2.
Ustawiony jest na 20, czyli 1/5 mocy i steruje nim ampli Yamaha 2067.
Basu ani wrażeń sejsmicznych mi nie brakuje. Rodzina i sąsiedzi też mają radochę.
REL ładny ale wygrała funkcjonalność Velodyne.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na 15 mkw chyba CHT-8Q wystarczy? Jeśli u ciebie 10-tka nagłaśnia 46 mkw. Napisz może coś o kalibracji tego suba ( następny plus w porównaniu do REL), czy faktycznie rezultaty są tak dobre i można skalibrować tak żeby nie było dudnienia i rezonansu, bo sub ten z tego co pamiętam ma mikrofon kalibracyjny i kilka programów do filmu, muzyki itp?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mah

New member
Ja dwa tygodnie temu kupiłem Velodyne EQ-Max 10 czyli następcę serii CHT. Gra to w salonie o pow. ok. 36 m2 na otwartą kuchnię i przedpokój. Na początku miałem obawy czy wystarczy ale teraz mogę powiedzieć, że "na luzach" ;) W KD uderzy tam gdzie ma uderzyć, w muzie gra przyjemnie, lekko uzupełniając fronty.
Sub gra na 40% mocy (mam słaby amplituner, który docelowo jest do wymiany) i spokojnie potrafi wstrząsnąć ;)
Do Rela nie porównywałem bo nie miałem możliwości.
Zaletą jest pilot z predefiniowanymi ustawieniami Film/Rock/Jazz/Games i możliwość zmiany fazy 0/90/180/270.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ja wybrałem po odsłuchu i poradach ludzi od stereo do 20 m2 T7
Rel ma mniej fajerwerków w kinie co nie znaczy że sobie nie radzi ,ma lepszą kontrole basu co daje mu przewagę w muzyce
Do tego posiada przydatne podłączenie wysokopoziomowe
Oba będą świetne Wybór należy do ciebie
 
Ostatnia edycja:
Do góry