Jaki sub ?

aborygen

New member
Witam.
Zastanawiam się nad wyborem suba którego moc będzie wystarczająca do pomieszczenia 20m2.
Posiadam zestaw kina domowego SONY STR-DG520+NS708+SS-FCR6000 i właśnie do tego byłby podłączony.
Jeżeli chodzi o cenę to max 700 zł.
Proszę o opinie i sugestie.
Pozdrawiam
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jamo sub 200 wystarczy, ale żeby poczuć moc kina to przynajmniej SUB 250, 700zł powinno wystarczyć.
 
Ostatnia edycja:

aborygen

New member
sub

Witam ponownie.
Z opisów wynika jasno że jak sub to tylko podejśc do jamo 200 lub 250.
Jeżeli chodzi o 200-ke to na alledrogo są w cenie +- 500 zł ale 250-ka to już wydatek 900 zł i to jest duża róznica w cenie :(.
Muszę się zastanowić czy wyłożyć prawie raz wicej lub pozostac przy proponowanym sub 200.
 

hazbi

New member
Też się przymierzam do suba do takiego samego zestawu. Tylko pytanie - czy uzasadnione jest wydanie 900ziko w tym przypadku? Całość kosztowała 1400:p Czy różnica będzie aż tak słyszalna?
 

fazer58

Member
Bez reklam
Jaki sub?

Panowie,tu nie trzeba się zastanawiać,tylko dogadać się ze sprzedawcą,wypożyczyć jeden i drugi,posłuchać,ocenić,zdecydować i kupić.
 

aborygen

New member
sub cd.

Witam ponownie.
Po namyśle i przeliczeniach walutowych ;) chyba padnie na jamo sub 200.
Tak jak napisał kolega hazbi - przy wydaniu za cały kpl. 1,5 klocka, wydanie 900 zł za sam sub graniczyłoby z lekkim odchyłem;)
Więc z mojej strony na dzień dzisiejszy - Jamo sub 200.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Za kaucją, w dobrych sklepach, śmiało można sprzęt na odsłuch wypożyczyć. Kwota 900zł na sub,wcale nie jest przesadzona,powiem więcej,należy ją pomnożyć x2,wtedy będziemy mieli nisko schodzący bas,a tak to będzie bum bum;)
 

Xkloc

New member
Witam. Jestem pierwszy raz na forum i nie chciałem zakładać nowego wątku, a ten jest aqrat o subach. Jak myślicie, czy servo 15 v.2 jakoś zgra się z zestawem 7.1 jbl-i studio? Są napędzane heńkim avr745, a na frontach oczywiście l890. Generalnie basu mi z nich nie brakuje, ale w filmach(oraz bardzo sporadycznie w muzie) brakuje mi takiego głębokiego, potężnego, a w niektórych scenach nawet powiedziałbym monstrualnego zejścia. Pomieszczenie jest niestety niezbyt wielkie, bo niewiele ponad 30m, ale z tego co słyszałem o tym subie to podobno łatwo wpasuje się w każde pomieszczenie. Prosiłem o pomoc wujka GOOGLE lecz chyba nie miał nastroju, gdyż nie chciał mi pomóc. A wracając do pomieszczenia to jest zrobione pod mini...micro salkę kinową(piwnica). Ściany pokryte są boazerią narożniki są zaokrąglone(podobno wtedy nie powstają fale stojące-czy to prawda?), a na podłodze leży gruby, puszysty dywan. Servo jak i cały zestaw ma być wykorzystywany do fimów(70%), muzyki(28%) i 2% na jakieś inne okazje, których być może nie przewidziałem. Aha... napisałem, że musi być potężny, ale nie zająknąłem się na temat szybkości i precyzji basu, która też jest dla mnie baaardzo ważna, bo po prostu wnerwia mnie bas, który "ciągnie się" gdzieś za frontami. Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Xkloc

New member
Nie napisałem, że ma być tylko do filmów. Muzyki też słucham, tylko niezbyt często. Lecz gdy już włączę muzę to słucham jej dość długo i dźwięk większości subów po prostu mnie wtedy tylko wnerwia. Napisałem, że w większości ma być wykorzystany do filmów, gdyż z tą myślą powstało całe to pomieszczenie, ale muzykę też uwielbiam. Próbowałem z JBL-em L8400, ale jakoś mnie nie przekonał, można było usłyszeć charakterystyczne zgrubienie dźwięku. Bawiłem się ustawieniami odcięcia ale to jednak jeszcze nie to. Acha i jeśli sytuacja byłaby odwrotna(mniej filmów - więcej muzyki) to nie wybrałbym JBL-i studio tylko np. KEF-y, po prostu jestem bardziej kinomanem niż audiofilem. Chcę się tylko dowiedzieć jak to razem zagra, bo nie bardzo mam gdzie go odsłuchać. Akurat cena nie jest aż takim problemem.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
no jeśli cena to nie problem to go chyba możesz brać w ciemno...
z tego co ludzie piszą ma świetną kontrolę basu i jest potężny jeśli chodzi o moc i niskie zejście
z tańszych alternatyw jest jeszcze Velodyne CHT 15R lub 12R
 

aborygen

New member
sub cd.

Witam ponownie.
Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem Jamo Sub 200 :D.
Do mojego metrażu i zestawu który opisałem powyżej jest wystarczający.
Muzyka i filmy mówiąc delikatnie są obecnie inne ;) tzn. lepsze.
Polecam wszystkim niezdecydowanym ten sub.
Dziękuję za rady i informację.
Pozdrawiam
 

najdenoff

New member
jamo sub 250

witam, jestem posiadaczem w/w suba,
byłbym wdzieczny za porade od użytkowników tego suba lub ludzi, którzy mieli z nim do czynienia :
na jakie parametry ustawić poikrętla : level. cut off i phase aby byl konkret bass i charakterny pomruk?
jak macie podłaczony sub do ampli? jednym kablem czy dwoma? ja mam onkyo 805
Będę wdzięczny za info
pzdr
 
Do góry