Jaki sub

xTx

New member
Witam,
Proszę o pomoc w doborze suba do zestawu Denon avr1611 i kolumn Wharfedale Crystal 30. Wiem, że to nie szczyt marzeń, ale posiadam ten zestaw od paru lat i gdy go kupowałem, to nie miałem o audio zielonego pojęcia (po prostu polecone w sklepie). Pomieszczenie w którym gra ma 12m2 i jak dla mnie nie widzę sensu wymiany, bo nie jestem zbyt wymagającym użytkownikiem. Brakuje mi jednak suba i stąd moja prośba do koneserów (których tutaj jak zauważyłem nie brak :) ) w doborze do tego zestawu brakującego ogniwa. Nie wiem ile pieniędzy także muszę przeznaczyć, aby miało to sens.
Mile widziane sugestie
Pozdrawiam.
 

xTx

New member
Dobrze by było, aby zagrał także w muzyce... a muzyka jakiej najcześciej słucham to Hip hop i czasami stare dobre brzemienia Westbama... itp.
 

xTx

New member
Dzięki blackninja za propozycję, trochę muszę dozbierać, ewentualnie coś tańszego wybrać. Muszę się zastanowić, ale jak napisałeś, aby nadążył, to chyba poczekam :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli sub nie musi być nowy i na gwarancji, to zobacz na allegro jest niby nówka Roth KH2 za 800zł. To też konstrukcja zamknięta, więc do muzyki się sprawdzi. Z takich konstrukcji w przystepnej cenie jest jeszcze Tannoy Sub TS801.
 

xTx

New member
Dzięki za podpowiedzi, z tym Rothem, to krzysiek1980 w tej cenie ciekawa propozycja, godna zainteresowania. Pozdrawiam
 

piterek45

New member
KEF PSW 2000 jest całkiem ciekawy ,marka audiofilska a sub świetnie sobie radzi cena używki około 400 zł
grał u mnie troszkę czasu
 

piterek45

New member
Ja też miałem ten dylemat co ty ,chciałem coś naprawdę dobrego za w sumie dużo do 3tys i powiem że takie sklepowe zabawki do tej ceny nie dają żadnej frajdy
Uwielbiam w kinie miażdżący BASS(taki który powoduje przemieszczanie się kanapy nawet jak cicho gra) i szybkość w muzyce a suby w tej cenie raz że nie miażdżą a dwa to są albo dobre do muzy albo do kina ciężko o coś co będzie robić i to i to
Wielu z was pewnie się nie zgodzi ale OK
Generalnie skupiłem się na zrobieniu własnego produktu który spełni w zupełności moje oczekiwania
Mając wieloletnie doświadczenie w budowie subwooferów car audio stwierdziłem ze biorę się do roboty
Komponenty
Głośnik Rockford Fosgate RFR3115 (15cali)seria HX2 i konstrukcja zamknięta oparta o obliczoną obudowę MDF 38mm ścianka WAGA OKOŁO 40KG
Końcówka mocy Dap Radon 900 (w mostku 900 watt)
Fotki w poście wyżej
 

xTx

New member
Dzięki koledzy za porady, mam jeszcze jedno pytanie, czy warto odnośnie moich preferencji dopłacić do Tannoya i wziąć proponowany przez blacka Rel ? Z racji, że jestem niezbyt biegły w tych sprawach, to jeśli chodzi o podłączenie, to w ampli mam rozumieć muszę się wpiąć w pre out? i podłączyć w subie do ...? Z góry przepraszam za tak banalne pytanie, aż mi wstyd...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o podłączenia do kina, to każdy sub podłączasz tak samo. Albo kablem RCA-RCA lub RCA-2RCA, z czaego tym pierwszym też podlączysz. Subwoofer podobnie jak kolumny musisz odsłuchać, bo Tobie się spodoba marka X a innemu marka Y. Ja mam REL w 15mkw i mi wystarcza. Używam do kina, bo do muzyki stosuję jedynie fronty. Ale spotkałem się niedawno z takimi forumowiczami, że wstawiali do podobnego merażu potężne suby o 30cm przetwornikach. Wszystko zależy od preferencji.
 

MatriX84

Banned
Dzięki koledzy za porady, mam jeszcze jedno pytanie, czy warto odnośnie moich preferencji dopłacić do Tannoya i wziąć proponowany przez blacka Rel ? Z racji, że jestem niezbyt biegły w tych sprawach, to jeśli chodzi o podłączenie, to w ampli mam rozumieć muszę się wpiąć w pre out? i podłączyć w subie do ...? Z góry przepraszam za tak banalne pytanie, aż mi wstyd...


Rel T5 podpinasz w pre out (jak każdy inny sub) A dodatkowo REL ma obcję podłaczenia pod kolumny kablem co daje w zestawie.

Czyli masz suba podłączonego 2 kablami pre out do kina kablem RCA RCA, a ten w zestawie wysoki poziom do muzyki. Prawie idealny sub, jak ktoś che połączyć kompromis muzy i kina.
A jak komuś mało mocy niech kupi REL T 7 lub 9 ::cool:

Mi tam sub nie musi rozsadzać szyb byle by był słyszalny w tym momencie kiedy występuje. W muzyce występuje co parę sekund w filmach rzadziej.
 

xTx

New member
OK. dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze pytanie, da się do mojego ampli, czyli Denon AVR 1611, podpiąć wzmacniacz, tak aby nie trzeba było przepinać żadnych kabelków?
 
Do góry