Jaki sub do Wharfedale Vardus 300 i Denon AVR 1312

norba

New member
Witam
Pytanie jak w temacie, jaki sub najlepiej będzie nadwał się do tego zestawu - wharfedale sub vr-8 czy vr-10, a może całkiem innej firmy?
 

mors111

Active member
Bez reklam
kilka pytań :
-do jakiej kwoty ?
-jak duży masz pokój ?
-kino czy tez stereo z subem ?

wg mnie im większy tym lepiej

Słuchałem kiedyś z Wharfedale WH-208 jak i WH-210
-208 był bardzo słaby
-210już jakoś dawał radę

sam amplituner masz najniższy model więc większy sub nie zaszkodzi na pewno
 

norba

New member
kwota to okolice 1000 zł,
pokój ponad 35 metrów ale kino stoi w kąciku sypialnym ponad 20 metrów,
słucham również często radia można powiedzieć ze 60 filmy a 40 muzyka.

a co powiesz na jbl es150p lub roth kh2, bo mi to polecali gdzieś?
 

mors111

Active member
Bez reklam
KH-2 wg mnie nie kupisz za 1.000zł - nie słuchałem go też
głośnik ma 8" wiec niby mało ( sam mam też suba z 8" głośnikiem w pokoju 30m2 i spokojnie w kinie wystarcza przy normalnym słuchaniu , przy głośnym i to znacznie głośniejszym mógł by być mocniejszy , ale co jak co jestem z niego bardzo zadowolony , bo filmów bardzo głośno nie oglądam )

JBL ES150 ma głośnik 25cm czyli 10" i ma lepsze pasmo przenoszenia i cena jak najbardziej bliska 1kzł - wg mnie warto
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takim pomieszczeniu lepiej spisze się większy czyli ES150, podaj mi na priv w jakiej cenie znalazłeś to sprawdzimy czy nie zdzierają.
 

norba

New member
kupiłem juz tego jbl i gra ładnie, ale mam problem z nim bo gubi sygnał. podłączyłem tak jak w instrukcji jest napisane do złącza LFE i w ampli do wyjscia sub. w instrukcji jest napisane, że czerwona dioda oznacza stan czuwania a zielona się świeci gdy otrzymuje sygnał z ampli. Pierwszego dnia wszystko było ok ale teraz po włączeniu jest wszystko ok a po pewnym czasie raz 5 a raz 10 min przechodzi w stan czuwania w każdym trybie surround i w każdym źródle (tv radio pen). czy to wina ustawienia czy może wada suba. Proszę o pomoc..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bo jak nie dostaje sygnalu to sub automatycznie przelacza sie w Standby i zapala sie czerwona dioda.
Z wlasnego doswiadczenia moge ci podpowiedziec jeszcze zebys kupil sobie kabel RCA-2RCA i podlaczyl w ten sposob sub + przelaczyl z tylu na tryb normal i crossover na 150hz (odcieciem sterujesz z ampli 80-100hz). Sub gra wtedy o wiele mocniej i dynamiczniej. Ja mam E150 i pokojem trzesie co dopiero ES150.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale ja nie wiem na czym polega twoj problem? Jesli sub. nie dostaje sygnalu przez jakis czas to sie wylacza i koniec. Poradzilem ci ws. kabla abys mial lepsze brzmienie. Niektore suby graja lepiej podlaczone 2RCA zamiast jednym i JBL takim jest.
 

norba

New member
mój problem polega na tym, że sub się wyłącza pomimo tego, że gra radio czy tv czy muzyka z pendriva więc teoretycznie nie powinien sie wyłączać
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pewnie BASS Setings ustawiony na LFE i w stereo sygnal na suba nie wychodzi i dlatego ten sie wylacza.. Ustaw LFE + Main ale kto uzywa suba w stereo?
 
Do góry