Jaki sub do kolumn Roth 40? Głównie KD

markos17

New member
Ponad dwa lata temu kupiłem zestaw 5.0 Roth 40. Dokupiłem wówczas używany subwoofer WHARFEDALE WH-208. Zestawu używam w 80-90% do kina domowego.
Pomyślałem, że może już najwyższy czas zmienić sub-a. Tym bardziej, że kupiłem go używanego, miał wymieniony głośnik. Przy automatycznym przełączaniu zapala się w nim lampka i słychać lekko irytujący dźwięk. Sam bas mimo wszystko jest całkiem ok, nawet nieźle się komponuje z kolumnami.

Chwilkę poczytałem i wiem, że bardzo dobrym subem jest REL T5. Cena 2k jest dla mnie jednak za wysoka. Żona by mnie... ;) Wolałbym celować w coś do 1k, używki wchodzą w grę.

Mogę dostać w dobrej cenie Roth KH2, ale poczytałem opinie o nim i nie są jakieś zachwycające.
Myślałem jeszcze o JBL ES150 (ew. jak się uda znaleźć używkę es250), może Jamo 300.
Doradzicie?
 

markos17

New member
Pokój ma niecałe 20m, w kształcie litery L.
Całość napędzana Cambridge 540R.
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Chwilkę poczytałem i wiem, że bardzo dobrym subem jest REL T5. Cena 2k jest dla mnie jednak za wysoka. Żona by mnie... ;) Wolałbym celować w coś do 1k, używki wchodzą w grę.

Można dostać nowego REL za 1600 zł a używkę za 1200 zł
Albo WHARFEDALE DIAMOND 10.MX
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mało popularny sub u nas na forum. Ja go osobiście nie słyszałem, ale myślę, że na 20m sie sprawdzi. Proponowany wcześniej JBL Studio 250p też będzie dobry. JBL robi dobre suby pod kino. Słyszałem starsze modele i potrafiły dobrze łupnąć :)
 
Do góry