Jaki sub do 700-750zł kupić

witgit

New member
Witam posiadam Ampli Onkyo tx-nr579 + jamo 606 chciał bym dokupić jakiś sub lecz nie wiem jaki nadawał by się do mojej konfiguracji.
Pokój ok 22m2. Słucham 70/30 muzyka/kino.
 

mors111

Active member
Bez reklam
w tej cenie nie znajdziesz dobrego suba do słuchania muzyki
do kina można już pomału czegoś szukać

chwalona swojego czasu Koda SW-1000 kosztuje sporo mniej i do kina spokojnie wystarcza
dziś pewnie jakiś JBL Loft 150 można by zakupić za niewiele więcej niż zakładasz - podpytaj Balcninja o ofertę lub może jakiś Jamo
 

witgit

New member
Jestem po wstępnym skalibrowaniu i mam pytanie bo skalibrowało mi go na -12db. Ustawiłem Level na 50% , cut of na ok 120hz , phase na 180 i fronty odcina mi przy 40hz.
Dobrze to się ustawiło?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Im więcej podglosisz suba przed kalibracją tym bardziej go wyciszy. Ja też tak miałem. Jak ustawiłem na 50% mocy to mi go wyciszało na max. (-12 db), więc później ustawialem sobie tak na godz. 10-tą lub ręcznie podbijałem w ampli a wolałem przyciszyć na subie, jak było za mocno. Przestaw sobie wszystkie kolumny na 80Hz, a jeżeli surroundy będą lekko charczeć to przestaw je same na 90 Hz, suba również ustaw na 80Hz. Autokalibracja zauważyłem że trochę sobie kiepsko radzi z tymi odcięciami, bo przeważnie ustawia na kolumnach niżej niż wynosi max. pasmo przenoszenia. Cut off na subie przed kalibracją ustawiasz na max (na subie), bo odcięciem i tak zajmuje się amplituner. Phase powinno byc przed kalibrowaniem na 0, a później po wszystkim dopiero możesz kombinować czy gra lepiej na 0 czy na 180. U siebie lepiej mi gra na 180. I to chyba tyle:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yatak

New member
Podłącze się pod temat. Posiadam wzmacniacz Denona 510/Cd 510 oraz MA MR 4, chociaż kolumny grają kulturalnie trochę brakuje w nich basu i myślę o dokupieniu suba(nowego) gdzieś w okolicach 800 zł. Byłbym wdzięczny za jakieś rady, czy w tej cenie znajdzie się cos sensownego
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do muzyki szukaj tylko konstrukcji zamkniętych. Za 800zł będzie ciężko. Trochę drożej masz Roth KH 2 i Jamo sub 650/660.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry