Jaki sub do 18m2

Grochu6

New member
Witam,

planuję zakup zestawu kina domowego. Po spędzeniu wielu godzin na tym i innych forach, zaplanowałem zestaw na miarę mojego budżetu, wielkości pokoju i preferencji muzycznych:
- kolumny monitor audio bx5 zestaw 5.1
- amplituner HK avr255
- blu ray Pioneer LX53

Wielkość pokoju ok. 18m, styl muzyki to głównie rock, heavy metal, i po trochu wszystkiego :)
Wiem wiem co wszyscy powiedzą, powinienem sam posłuchać, sam wybrać, sam zdecydować, ale jednak zanim to zrobię chciałbym poznać zdanie innych.

I tu pojawiają się moje pytania:
1 co myślicie o subie MA bxw10, czy może lepiej zastąpić go np. velodyne 10r albo 10q (głownie zależy mi na jakości w muzyce, np. w koncertach, a nie na p...ciu w kinie)? Trochę się boję wielkości velodyna, czy nie bedzie za duży do mojego pokoju?
2 widziałem w korzystnej cenie podobny zestaw, ale zamiast tylnych bx1 miał dwa bxfx, co myślicie o takich tyłach?
3 orientujecie się, gdzie to wszystko można kupić najtaniej w warszawie? A może uderzyć do Blackninja, podobno może załatwić różne rzeczy w dobrej cenie?

pozdrawiam, i dzięki wszystkim za odpowiedzi!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uderz do Blackninja i wypytaj go więcej.
Ale do muzyki to MA będzie lepszym rozwiązaniem
 

pkomp

New member
może mocy nie ma za dużo ten sub MA ale 10 cali będzie idealnie a do tego obudowa zamknięta - ładnie uzupełni sam dół szczególnie w muzyce
 

Jaworrr

New member
bardzo ładny zestaw, nie tylko wizualnie.
ale po co Ci sub? jeśli głośniki frontowe grają od 36Hz

też mam 18m2 pokój. mam suba quadral 51dv i robi swoje znakomicie i w filmach i w muzyce jak dla mnie.
z tym, że moje głośniki stereo grają od 60Hz.
 

pkomp

New member
no bez porządnego ustawienia odcięć to się nie spisze - wiadomo że dla frontów będziesz musiał ciąć żeby się nie pogryzło z subem
 

3eski

New member
Ostatnio słuchałem klipscha rp-12 w wymiata po prostu. teraz to tylko dozbierać trochę kasy ;). Ale do 18m2 starczy 10 jest tańsza.
 
Do góry