Jaki sub do 1000?

tomjab

New member
Taki zestaw posiadam: Onkyo sr578 + QQ5000 + HD player Hyundai MBox R3250S.
Pokój około 20m2. muzyka/film 50/50. Troszkę brakuje mi niskich tonów.
Oto moje typy subwoofera:
1. Tonsil Aktiv 250
2. Magnat 301A
3. Jamo sub 250/300
Chciałbym żeby to równie dobrze jak w kinie i w muzyce dawało radę. Proszę o sugestie i możliwe inne propozycje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co napisałeś - to do tego pomieszczenia każdy spisze się ok.
Jeśli naprawdę chcesz do muzyki to zacznij od RELa
 

tomjab

New member
tylko dalej nie są to suby do 1000 te które podałeś KIKI
szukam czegoś do 1000 i jakiejś alternatywy do kina i do muzyki
nie jestem jakimś maniakiem dźwięku i wiem że to nie jest proste polecić coś uniwersalnego, ale mam nadzieję że jakiś sub się znajdzie w moich kryteriach.
czekam na dalsze sugestie.
 

tomjab

New member
a jak wygląda porównanie tego JBL E 150P (seria Northridge) do JAMO sub650
porównanie dźwiękowe do kina i muzy. który będzie wydajniejszy???
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
a jak wygląda porównanie tego JBL E 150P (seria Northridge) do JAMO sub650
porównanie dźwiękowe do kina i muzy. który będzie wydajniejszy???

Ciężko porównać. To są różne konstrukcje.Jeden i drugi to bdb sprzęty. Do muzyki stosuje się konstrukcje zamkniete żeby bas był w stanie nadążyć za szybszymi bitami, czyli bas jest szybki, mocny, sprężysty, kontrolowany - jamo 650. Do kina stosuje się najczęściej konstrukcje BR, dają one bardziej rozciągły bas, ale większe ciśnienie potrafią wytworzyć w kinie, mniej kontrolowany basik, trzeba odpowiednio ustawić w mieszkaniu, mogą powodować przeciągłe dudnienie - zależy od sprzętu i ustawienia. Musisz odsłuchać jednego i drugiego. Sam zdecydujesz jaki bas ci odpowiada. Ja tak dla siebie bym wziął JBL ES 150 bo mniejsza skrzynka, mało muzy słucham na amplitunerze. Tylko zwróć uwagę że różnie podają moc w opisach do JBL es 150 - jedni 100/400W, inni - 300/500W, i są 2 rodzaje Jbl ES 150P i Jbl E 150P, różnią się chyba mocą. Do kina jeszcze tak jak pisałeś dobre będą Tonsil 250, jamo 250/300.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Ciężko porównać. To są różne konstrukcje.Jeden i drugi to bdb sprzęty. Do muzyki stosuje się konstrukcje zamkniete żeby bas był w stanie nadążyć za szybszymi bitami, czyli bas jest szybki, mocny, sprężysty, kontrolowany - jamo 650. Do kina stosuje się najczęściej konstrukcje BR, dają one bardziej rozciągły bas, ale większe ciśnienie potrafią wytworzyć w kinie, mniej kontrolowany basik, trzeba odpowiednio ustawić w mieszkaniu, mogą powodować przeciągłe dudnienie - zależy od sprzętu i ustawienia. Musisz odsłuchać jednego i drugiego. Sam zdecydujesz jaki bas ci odpowiada. Ja tak dla siebie bym wziął JBL ES 150 bo mniejsza skrzynka, mało muzy słucham na amplitunerze. Tylko zwróć uwagę że różnie podają moc w opisach do JBL es 150 - jedni 100/400W, inni - 300/500W, i są 2 rodzaje Jbl ES 150P i Jbl E 150P, różnią się chyba mocą. Do kina jeszcze tak jak pisałeś dobre będą Tonsil 250, jamo 250/300.
wszystko się zgadza,ale jednak do muzy,jbl es150 ci się nie sprawdzi,miałem es 250pw i lipa po całości,do kina owszem trzęsie domem jest super,ale muza niet,jamo 650 nie słuchałem,a znowu na velodyne lub rel za mało kasy,ciężko będzie,a jeszcze jak muzy słuchasz szybszej,to naprawdę pomyśl o dołożeniu trochę kaski do wufa,taki sprzęt przecież nie kupujemy co 2 lata.
 

tomjab

New member
dobra. tylko który byłby najlepszą alternatywą dla filmu i muzyki?
muzyki i filmów aż tak głośno nie słucham, mieszkam w bloku.
a muzyka to różna: od klasyki przez jazz, hip-hop, rock do elektroniki
pozdrawiam i dzięki za pomoc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli ma byc uniwersalny i wielkich ciśnień w kinie nie potrzeba to konstrukcja zamknięta np ten jamo 650. W kinie będzie ok a już konstrukcja BR w muzyce nie będzie ok:)
 

tomjab

New member
o widzisz. już powoli do czegoś dochodzimy. i o to chodzi. znacie moje kryteria i wasza wiedza pozwoli mi coś sprecyzować. im więcej opinii tym lepiej
 
Do góry