Jaki standard ISO karty Cyfry+

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
Chcę kupić Card Splitter, żeby rozdzielić sygnał Cyfry na kilka TV. Czy wogóle warto próbować, żeby był sygnał w HD, czy się nie da? W jakim standardzie ISO jest karta HD do Cyfry+?
 

dnc

Moderator
VIP
Karty C+ mają taką samą wielkość jak inne karty tego typu. I nie ma znaczenia czy kupujesz kartę dla HD czy nie. To taka sama karta. Liczą sie tylko uprawnienia jakie zostaną wgrane przez operatora do niej. Splitter chodzxi bardzo ładnie jesli masz powiedzmy 3 tunery w domu i podłączone są do jednej karty. Ale jesli masz więcej to też pewnie coś się znajdzie. Trzeba tylko pamiętać, że splitter może sie od czasu do czasu zawiesić. Wtedy trzeba wyłączyć go i ponownie włączyć.
Także wydaje mi się, że jest to bardzo opłacalny zakup. Można wtedy wziąść lepszy pakiet i mieć dostęp do niego z kilku miejsc. Pamiętaj jednak, że splitter zgodnie z prawem możesz stosować tylko w granicach domu.
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
Aha. Ok.

Aha. A teraz chciałbym kupić sobie Cyfre+ HD. Mam dwa TV z HD i jeden zwykły. No i teraz potrzebuje dwóch dekoderów HD. Czy Cyfra+ może mi sprzedać dwa dekodery? Bo chyba te z Philipsa są najtańsze.
 

dnc

Moderator
VIP
C+ raczej sprzedaje zestaw karta+dekoder. Lub samą kartę. W przypadku pakietu HD dostaje się karte plus moduł CAM, który wkłada się w wolny slot w tunerze. Można zrobić tak, że kupujesz pakiet z tunerem HD i w osobnym sklepie np jakiegoś Fergusona z gniazdem na karty Seca MG. Mozna wtedy spliterem podłączyć na głowny TV oryginalny tuner Philpsa, a na inny TV drugi tuner.
Moja rada jest jednak taka. Z tego co wiem lepiej kupić sobie inny tuner HD obsługujący karty C+ niż Philipsa. Ma on swoje wady, których nie posiada konkurencja. Może to być np Ferguson serii 8, który obsługuje DVB-S2 oraz kodowanie obrazu MPEG4AVC. O szczegóły popytaj sprzedawcę w sklepie. O tunerze Fergusona jest wątek na forum.
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
A dekoder?

Ferguson jest fajny, ale trochę drogi. Nie wiesz jaki jest najtańszy działający z Cyfrą+ HD tuner?
 

dnc

Moderator
VIP
Wszystkie tunery HD są dosyć drogie. Niestety gdybyś chciał kupić inny model to też zapłacisz sporo. Więc zostaje Ci tylko to co oferuje C+. Nie jest to może szczyt osiągnięć Philipsa, ale da się oglądać.
 
Do góry