Jaki sprzęt skomletować za kwotę do 5tys?

elektron1

New member
Witam!
Przeglądam , czytam i tonę w różnych opiniach.
Chcę przeznaczyć na amplituner + kolumny kwotę do 5 tys. zł.
przeznaczenie: przede wszystkim kino domowe
sprzęt będzie używany w salonie 7,5m x 5,5m wysokość 2,8, przy czym lewa część 5x5,5m to wypoczynkowa i tam będzie sprzęt a pozostałość to jadalnia, ale pomieszczenie jest jedno i bez ściany odgradzającej, reasumując jak siedzę na kanapie to jadalnię mam po lewej stronie.

założenia co do amplitunera:
przede wszystkim ma być on centrum dowodzenia całego "kina"
1. design - najbardziej podoba mi się styl Harman Kardon ale niekoniecznie
2. musi mieć front czarny lub częśćiowo czarny
3. musi mieć menu ekranowe
4. wejścia/wyjście HDMI
5. procesor przetwarzający obraz SD=>HD
6. optowałbym za systemem 5.1 lub wyższym ale z możliwością bezstratnego przełaczenia na 5.1
7. automatyczna kalibracja nagłośnienia

założenia co do kolumn:
Uzyskany efekt ma dawać bardzo dobrą przestrzeń oraz krystaliczność dźwięku
1. fronty najlepiej wykończenie w stylu "połysk fortepianowy" (czarne)
2. skrzynki brąz, kalwados, ciemna wiśnia itp.
3. zestaw z subwoferem
4. przynajmniej 3-drożne
5. główne przód koniecznie stojące a nie wieszane
6. tylne efektowe również stojące

Do tej pory używałem amplitunera Technics EX510 (analog) i kolumn firmy STX (130W mocy znamion.) ale niestety efekt przestrzeni jest bardzo sztuczny, a kolumny w stereo grają ślicznie ale w 5.1 są mocno niespasowane, poza tym design tylko szpeci wnętrze.

Pomóżcie proszę w wyborze!
Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej zmieścisz się :
HK 247+ dvd 37 + Kol JBL ES 90 lub Jamo 706.
Denon 2308 +dvd + kol Dali Concept
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Nie wiem jakie ceny ma Blackninja, ale byc moze jak bedziesz kupowal u niego to sie zmiescisz w cenie za taki zestaw

Yamaha 663 + JBL Cinepack

Tylko jak wspomnialem, nie wiem czy nie przekroczysz ceny... Oraz efektowe sa do powieszenia :]
 

elektron1

New member
A co powiecie na na taki zestaw:
amplituner Harman Kardon AVR 247 + odtwarzacz Harman Kardon DVD 37 + zestaw głośników JBL NORTHRIDGE Cine Pack
zestaw kolumn składa się z:
Zestaw głośników JBL Northridge Cine Pack składa się z dwóch monitorów E20, pary kolumn E80, głośnika centralnego EC25 oraz subwoofera aktywnego E150P.

Czy taki zestaw będzie ładnie grał? Czy zmienilibyście coś w nim aby było lepiej lecz nie drożej? Będę tego używał głównie do kina, więc czy da mi to dobrą i szeroką przestrzeń, czy też będzie to bardzo sztuczne?
cena za to to 6900zł.
 

elektron1

New member
Jeśli ktoś posiada taki zestaw kolumn to z góry dzię ki za wyrażenie tutaj swej opini o nich.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakoś takiego zestawu jest naprawdę w klasie cenowej rewelacyjna. Niejeden przysiądzie z zachwytu.A o ile wiem cenę dostaniesz znacznie lepszą .
 

quater

New member
ja bym sie jeszcze zastanowil nad Klipsch F3 HTB + onkyo 605. Kasy starczy Ci jeszcze na jakis sub.
nie kupuj kolumn w ciemno, wszyscy moga Ci tylko cos zasugerowac, ale nikt nie podejmnie decyzji za Ciebie - dla Twojego dobra:)
 
Do góry