Jaki sprzęt do kina konsoli

Arczi1989

New member
Jestem prawie zielony jeśli chodzi o sprzęt audio, posiadam kino domowe z LG 5.1, za które dałem ok 1400zł z 5lat temu i chciałbym czegoś "lepszego". Zależy mi na jakości, czystości dźwięku.
Posiadam TV PHILIPS POS9002, do tego podłączam konsolę PS4PRO.
Głównie oglądam filmy 4K na TV i gram na konsoli dlatego na tym się skupiam, ale muzyki też lubię posłuchać:roll:.
Pomieszczenie ma ok 20m2. Na razie myślę aby kupić amplituner z wykorzystaniem obecnych głośników i suba, później planuję dokupienie lepszych głośników.
Czy możecie polecić sprzęt w dwóch przedziałach cenowych, do ok 1000zł i do 2000zł (plus minus 200zł).
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jakie masz głośniki ? Ile ohm ? To plastikowe kino LG ?
Pomyśl nad czymś lepszym tylko nie ten budżet.
 

Arczi1989

New member
Kino, które posiadam to LG BH6530.
Impedancja kolumny to 3ohm.

Znalazłem je na stronie LG https://www.lg.com/au/home-theatre-systems/lg-BH6530TW

Kod Producenta BH6530T
Dołączony zestaw głośnikowy 5 + 1
Tuner radiowy FM Tak
RDS Nie
Tuner radiowy AM Brak
Nagrywarka płyt DVD, CD Nie
Wbudowany twardy dysk HDD Nie
Odtwarzanie formatów DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3, Tak
Odtwarzanie płyt DVD, DVD-R, DVD-RW Tak
Odtwarzanie płyt CD, VCD, CD-R, CD-RW Tak
Dolby ProLogic II Nie
Dolby ProLogic Nie
Dolby Digital Tak
Digital Theater System DTS Tak
Inne systemy DTS, DTS-HD High Resolution Audio
Skanowanie progresywne Nie
Wyjście RGB Brak
Wyjście HDMI Tak
Wyjście HDTV (component) 3*RCA Cinch Nie
Wyjście Composite video RCA Cinch Nie
Wyjście S-Video mini DIN Nie
Wyjście audio RCA Cinch Nie
Wyjście słuchawkowe Nie
Wejście cyfrowe Coaxial Nie
Wejście cyfrowe Optyczne Tak
Pilot Brak
Port USB Tak
Czytnik kart pamięci Nie
Wymiary glośnika centralnego (szer. x wys. x głęb. 260x 93x 74 mm
Wymiary subwoofera (szer. x wys. x głęb.) 133x 352x 325 mm
Orientacyjna waga brutto 15000 g

Jeśli radzicie uzbierać jeszcze to co byście polecili? Lepiej kupić osobno amplituner i później głośniki czy są jakieś dobre zestawy?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tylko kino czy też stereo ? Jakie proporcje ?
Jaki maxymalny masz budżet ?
Jeśli KD tylko to może sounbar Ci wystarczy ?
 

Arczi1989

New member
Zależy mi na kinie domowym 5.1 tak jak teraz. Głównie do oglądania filmów 4K z dobrym dźwiękiem, efekty w filmie są tu priorytetem. Do soundbarów nie jestem jakoś przekonany i nie wierzę, żeby jeden głośnik pod TV dawał takie efekty jak 5.1, gdzie mogę regulować każdy z głośników; vocal, suba i resztę pod siebie. Poza tym lubię też posłuchać głośno muzyki i tu soundbar chyba odpada.
Budżet jest do dogrania (ok 3tyś ale mogę dołożyć tysiaka jeśli trzeba będzie), ale nie chcę wydawać fortuny na sprzęt, chciałbym kompromis pomiędzy ceną a jakością.
Mam też pytanie czy lepiej wydać więcej na amplituner czy lepiej na dwie przednie kolumny i czy warto kupować całe zestawy kina jak te np. z tej porównywarki stronki hdtv.com.pl
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
W kwocie 3k nie kupisz dobrego zestawu ampli + 5.1 nie ma się co oszukiwać (piszę oczywiście o nowym).
Soundbar i jeden głośnik ??? Myślę że byłaby to dla ciebie lepsza alternatywa - w cenie 3-4k jest kilka ciekawych propozycji.
Innym rozwiązaniem jest zakup ampli i 2 kolumn w tej kwocie - resztę będziesz budował z czasem.
 
Ostatnia edycja:

Arczi1989

New member
Chyba bardziej jestem skłonny zrobić tak, że kupię dobry ampli i dwie kolumny, a później budować resztę i zrobić 5.1.
A z soundbarem chodziło mi nie o jeden głośnik tylko o jedno pudło, w sensie że z jednego miejsca wychodzi dźwięk, a jednak co 5 kolumn to 5 kolumn, takiego dźwięku przestrzennego z soundbaru nie dostanę.
 

Disto

New member
Bez reklam
Aby nie przesadzać..., proponuję np.: Pioneer vsx-s520 + przody np. Magnat supreme202[dobry bas].
Do tego amplitunera podłączysz też suba pasywnego i tylne satelitki z posiadanego obecnie LG'ika.
 

Arczi1989

New member
Disto ciekawa propozycja, rozważę ją, choć bardziej podobają mi się kolumny niż podłogowe głośniki, ale zależy mi na dźwięku a nie wyglądzie. Widzę, że na ampli idzie największa kasa. Później chyba na suba pójdzie też sporo. Jeśli widziałbyś jeszcze jakieś alternatywy to jestem otwarty na propozycje :)
A tak poza tym, wyczytałem, że dobrze jest aby częstotliwość głośnika miała jak najszerszy zakres i zaczynała się jak najniżej (tu podają 20Hz) a kończyła jak najwyżej. Czy jest to prawda?
 

Disto

New member
Bez reklam
A tak poza tym, wyczytałem, że dobrze jest aby częstotliwość głośnika miała jak najszerszy zakres i zaczynała się jak najniżej (tu podają 20Hz) a kończyła jak najwyżej. Czy jest to prawda?
Tak, ale nie zawracaj sobie tym głowy.
20Hz to już zakres dla suba. Te kolumny które podałem mają b. szerokie pasmo 35-40000 Hz. I tak ważniejszy jest charakter brzmienia , czyli: nie/podoba mi się.
 
Ostatnia edycja:
Do góry