Jaki sprzęt do AVCHD

leonid113

Member
Koledzy, jestem przed zakupem nowego sprzętu do obróbki AVCHD no i jak zwykle pytania i wątpliwości.Czy może mi ktoś podpowiedzieć z doświadczenia jaką płytę najlepiej wybrać do procka Intel Core i7 2600 3,40GHz,pamięci Kingstona Hyper DDR3 4 x 4 Gb 1600 MHz CL 9 Genesis.Moim typem jest mini ATX Intela i tu typ DH67BLB3 Box chyba ,że uważacie, że jest coś lepszego to proszę o podpowiedzi bo czas mnie goni.A tak nawiasem czy jest gdzieś na naszym forum jakieś miejsce gdzie można dać ogłoszenie o sprzedaży sprzętu? mam niezły zestaw z i3 na gwarancji.Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A ja chce zakupic laptopa, do 6 tys. Mam wybor i7 1.6 GHz i 6 GB RAM lub i7 2.0 GHZ i 4 GB RAM. Oba z grafiką 1 GB. Co w tym przypadku lepsze do AVCHD?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
do jakiego AVCHD weź się za naukę, kurcze brak słów!
Chcesz obrabiać pliki H264 które są w kontenerze, masz mts (m2ts)
Im szybszy tym lepszy, ale bez przesady 1h materiału jak zrobisz w parę h to się nic nie stanie, ogólnie laptopy nie są wydajne na stacjonarne ale to wiadomo, za to są wygodne.
Jak zarabiasz na tym to trzeba wydać dużo kasy, jak tylko raz w roku to co sie przejmujesz, plików mts nie trzeba ponownie kodować bo po co.
Kup na jaki Cię stać, dzisiejsze laptopy wszystkie sobie poradzą, bierz z dobrą kartą graficzną.
 

leonid113

Member
Kolego Gucio50 dziękuję za wszystkie podpowiedzi, które jak zwykle są mi bardzo przydatne.Nie rozumiem jednak tego że płyta microATX to brednia.Do tej pory pracuję na takiej tzn Intela DH55TC,procku i3 2,93 GHz LGA 1156,pamięciach 2x2G i z wydajnością jest nawet OK tzn 1h materiału z przejściami,napisami,menu to troszkę ponad 3h do wypalenia płyty w blu-ray jak również AVCHD w programie AVID STUDIO.Przeszedłem z PINNACLA gdyż ma słabszy rendering i jakość pliku wynikowego w stosunku do AVIDA jest o wiele gorsza.Teraz chcę zakupić również microATX ze względu na obudowę którą posiadam i mi się podoba:) jak również brak miejsca i mój typ na dzień dzisiejszy to ASUS P8H67-M EVO B3 Revision lub Intel DH67BL, procek i7-2600K 3,4GHz, pamięci 4x4G 1600 GHz HYPERX.
Myślę,że taki zestaw zdecydowanie zaoszczędzi mi więcej czasu a i da więcej możliwości.Jestem początkującym w AVCHD i może czegoś nie rozumiem i się mylę, dlatego jestem otwarty na podpowiedzi i propozycje.
PS.Ja również żegluję dlatego - Trzy stopy wody i dobrej pogody.Pozdrowienia z Bieszczad.
 

sei

New member
Kol. Gucio ma rację. Też kiedyś przechodziłem etap miniaturyzacji sprzętu do edycji (i wiem, że Cię od tego nie odwiodę) ale w efekcie wszystko się grzało i hałas wentyli był nie do zniesienia przy wielogodzinnym ślęczeniu nad filmem. Potem zainwestowałem w dobrą "budę" (Chieftec BH-B-B), cichy zasilacz (Tagan BZ), chłodzenie procka (Scythe Mugen 2) i grafiki (Accelero S1 Rev.2). Do tego wolnoobrotowe wentyle na przewiew budy i ...nastała błoga cisza :smile: (najgłośniejsze obecnie są dyski twarde). Podkusiłem się więc na podkręcenie procka (bez doświadczenia w tym temacie) i obecnie od wielu miesięcy mój Q6700 zamiast 2,66Ghz chodzi na stałe na 3,2Ghz z temp. nie przekraczającą 45st. na rdzeniach po wielogodzinnym renderowaniu (kilka filmów HD po ok.1,5h jeden po drugim).
Jeśli zmieniasz i3 na i7 2600k to jak mniemam każdego grosza nie liczysz ;) ale stosując płytę z chipsetem H67 "kaleczysz" ten proc :sad:. On jest stworzony do "kręcenia" (odblokowany mnożnik). Przy standardowych ustawieniach ten przyrost wydajności nie będzie tak odczuwalny jak myślisz. Szukaj raczej czegoś z P67. Wiele źródeł podaje, że na płytach z tym chipsetem i z dobrymi pamięciami ten proc osiąga stabilne 5Ghz i wtedy dopiero czujesz "kopa" w wydajności ;). Do tego system postawiłbym na SSD np. OCZ Vertex3 lub Agility3 podpięte pod SATA III zaś na materiał video zastosowałbym 2 duże dyski spięte w RAID 0. Do tego trzeci dysk na efekt końcowy i mamy maszynkę do robienia filmów "jak się patrzy" ;). Do tego zmierzam i mam nadzieję, że niebawem coś takiego stworzę.
Pozdrawiam i powodzenia ;-)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Nie rozumiem jednak tego że płyta microATX to bredniaPS.Ja również żegluję dlatego - Trzy stopy wody i dobrej pogody.Pozdrowienia z Bieszczad.

Brednia, bo "musi być mikroATX", a dlaczego?
Musi być wydajna. Ot co.

Nie warto toczyć sporów, ale ma być wydajna. To czy jest ATX, mini czy mikro to sprawa czwartorzędna. :hihi:

Ahoy, Bieszczady.
Byłem ze 30 razy na Mazurach w Bieszczadach nigdy.:razz:
 

leonid113

Member
Kolego sei dzięki, czy masz jakiś typ płyty z tym P67 ale microATX którą mógłbyś mi polecić?, najlepiej ASUSA lub INTELA bo nigdy na nich się nie zawiodłem.Tego procka z literką "K" czyli do kręcenie, jestem skłonny kupić tylko dlatego że cena była o 60 zł większa od zwykłego.Z kaską sie liczę chyba tak jak wszyscy,ale czasem warto troszkę więcej zapłacić i mieć "święty spokój" :).Mam prośbę do Ciebie bo widzę,że się na tym znasz a ja się dopiero uczę,chodzi mi o konkretny wykaz podzespołów które proponujesz.Jeśli możesz to proszę o podpowiedzi.No i nie rozumiem co to jest " Do tego system postawiłbym na SSD np. OCZ Vertex3 lub Agility3".A i jeszcze jedno zrozumiałem ,że mój opisany zestaw nie da mi konkretnego przyspieszenia?, a z płytą P67 do mi możliwość tylko możliwość podkręcenia? do ilu mniej więcej?.Ja co prawda nigdy nie kręciłem bo nie umiem.
 

leonid113

Member
Kolego Gucio50,pewnie ,że "czwartorzędna".A microATX tylko dlatego, że mam mało miejsca i dlatego mała obudowa i to wszystko :),ale dzięki za wszystko.A tak nawiasem to do tej pory nie mam najmniejszych problemów z grzaniem mimo,że cały komp stoi zainstalowany w mojej "szafie dowodzenia" takiej jak na "SEKSMISJI" :)).Kwestia dobrych i cichych wentylatorów.
PS.Polecam Bieszczady całkiem inne żeglowanie niż na Mazurach :).Bieszczady są bardziej dzikie choć może ostatnio bardziej zaniedbane ;(.Pozdrawiam Wszystkich i właśnie tam jadę mimo brzydkiej i deszczowej pogody.AHOY!.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
do jakiego AVCHD weź się za naukę, kurcze brak słów!
Kup na jaki Cię stać, dzisiejsze laptopy wszystkie sobie poradzą, bierz z dobrą kartą graficzną.

O, widzę że zamieniłeś słowo na "k" z kropeczkami na "kurczę". Oj, to prawie tak łagodnie jak pluszowy misio. Skoro nie znasz odpowiedzi na moje pytanie to dlaczego się odzywasz. Lepiej siedź dalej pod kołdrą i nie zaśmiecaj forum. Masz atak? Brałeś coś? Przedawkowałeś tabletki, które zostawili ci rodzice? To nie forum dla idiotów z kompleksami. Przypadkowo wcisnąłeś złe klawisze i niechcący odblokowałeś blokadę rodzicielską. To strona dla poważnych kulturalnych ludzi. Wróć do piaskownicy lub z rodzicami.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Tak piszecie jakbyście codziennie robili filmy, jak poczekacie te parę godzin na efekt raz w roku czy nawet parę razy to się nic nie stanie, nie ma co przesadzać z tym sprzętem, komputery ogólnie to strata szybko wartości i pieniędzy. Nie wykorzytacie całego potencjału sprzętu. Wasze pieniądze.


krzysztofradio
Skoro dla dorosłych, to może zacznij się uczyć i zdobywaj więdze i pisz poprawnie o zagadnieniu, skoro młodzież czyta wprowadzasz wszystich w błąd.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak piszecie jakbyście codziennie robili filmy, jak poczekacie te parę godzin na efekt raz w roku czy nawet parę razy to się nic nie stanie, nie ma co przesadzać z tym sprzętem, komputery ogólnie to strata szybko wartości i pieniędzy. Nie wykorzytacie całego potencjału sprzętu. Wasze pieniądze.

Witaj znawco! Kolejne wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu. Założyciel zadał konkretne pytanie a ty wciskasz mu kit. Nie pytał ile razy w roku będzie obrabiać film, ile godzin ma zająć rendernig. Zazdrościsz, że ktos chce kupić lepszy sprzęt niż masz ty? Gdzie jest admin?

Skoro dla dorosłych, to może zacznij się uczyć i zdobywaj więdze i pisz poprawnie o zagadnieniu, skoro młodzież czyta wprowadzasz wszystich w błąd.
Młodzież też czyta, ale ty to jeszcze nie młodzież. Twoje wypowiedzi świadczą, że wchodzisz dopiero w okres dojrzewania. Może wskażesz mi mądralo, gdzie zrobiłem błąd? Jeśli chodzi ci o skrót myślowy AVCHD to użyłem go w identyczneym zamyśle co założyciel tematu. Oświecisz mnie?
 

sei

New member
Tak piszecie jakbyście codziennie robili filmy...

Noo nie codziennie. W lipcu sobie na tydzień nad morze wyskoczyłem i kompa nie zabrałem ...tylko lapka :p


Pod wypowiedzią kol. krzysztofradio podpisuję się obiema "ręcami" ;)
Jeśli Twoje wszystkie wypowiedzi Seba_Fan wnoszą do tematów tyle samo co w tym, to zastanowiłbym się czy Ci nie szkoda lakieru na klawiaturze. Wszak literki się zdzierają a przecież kol. taki "oszczędny".
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Koledzy.Posiedziałem jeszcze raz przed wyjazdem w necie i znalazłem płytę ASUSA(poniżej link), czy ta w pełni wykorzysta walory procka i7 2600K?.
ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards- ASUS P8P67-M PRO
Pozdrawiam.

To jedna z najtańszych i najprostrzych płyt na rynku. 350zł netto
Podstawową wadą tej płyty jest niska częstotliwość pamieci 1333MHz, 60zne strony podaja je roznie :x

Dołóż 100zł do P8P67 S1155 P67 4DDR3 RAID/FIRE/USB3 ATX
ASUSTeK Computer Inc.

Tabela parametrycznaGniazdo procesora



LGA1155 Typ procesora
  • Intel Core i5
  • Intel Core i3
  • Intel Core i7
Producent chipsetu
Intel Typ chipsetu
Intel® P67(B3)
Rodzaj pamięci
DDR3 Liczba gniazd DDR3



4 szt. Częstotliwość szyny pamięci
  • 1066 MHz
  • 1333 MHz
  • 1600 MHz
  • 1800 MHz
  • 1866 MHz
  • 2000 MHz
  • 2133 MHz
  • 2200 MHz
Max. wielkość pamięci
32 GB Złącza PCI
3 szt. Złącza PCI-E 16x
2 szt. Złącza PCI-E 8x
Brak Złącza PCI-E 4x
Brak Złącza PCI-E 1x
2 szt. Złącze AGP
Nie Maksymalna ilość urządzeń SATA
8 Maksymalna ilość urządzeń ATA
0 RAID
tak Zintegrowana karta graficzna
nie Interfejs sieciowy
10/100/1000 Mbit/s Złącza USB na tylnym panelu
8 Złącza USB do wyprowadzenia z płyty
4 Liczba portów USB 3.0
3 FireWire (IEEE 1394)
tak Port COM
Tak Port LPT
Nie Interfejsy na tylnym panelu
- 2 x USB 3.0/2.0 (blue)
- 6 portów USB 2.0/1.1
- 1 port PS/2 (myszka) (zielony)
- 1 port PS/2 (klawiatura) (fioletowy)
- 1 port IEEE 1394a
- 1 gniazda RJ-45 (sieć LAN)
- 1 wyjście interfejsu S/PDIF (koncentryczne)
- zestaw we/wy 8-kanałowej karty dźwiękowej
Złącza dostępne na płycie
- 4 x złącze SATA 6.0Gb/s (2 x gray; 2 x navy blue)
- 1 x USB 3.0/2.0 wspierające dodatkowe 2 porty USB (19-pin)
- 3 x USB 2.0/1.1 wspierające dodatkowe 6 portów USB
- 1 x przycisk Mem OK!
- 1 Złącze IEEE 1394a
- 1 złącze wentylatora procesora (4-pin)
- 2 złącza wentylatorów obudowy (1 x 4-pin; 1 x 3-pin)
- 1 złącze wentylatora zasilacza (3-pin)
- 1 x TPU switch
- 1 x EPU switch
- 1 Konektor wyjścia interfejsu S/PDIF
- 24-pin EATX Złącze zasilania
- 8-pin EATX 12V Złącze zasilania
- złącze przedniego panelu audio
- złącze COM
- panel systemowy (Q-Connector)
Funkcje specjalne
ASUS Dual Intelligent Processors 2 with DIGI+ VRM :
ASUS TPU :
- Auto Tuning
- TurboV
- TPU switch
ASUS EPU :
- EPU
- EPU switch
ASUS Digital Power Design :
- Industry leading Digital 12 +2 Phase Power Design
- ASUS DIGI+ VRM Utility
ASUS BT GO! :
- Folder Sync
- BT Transfer
- Shot & Send
- BT to Net
- Music Player
- Personal Manager
ASUS BT Turbo Remote :
- Exclusive Smartphone Interface supporting iPhone, Android, Windows Mobile, and Symbian systems
ASUS Exclusive Features :
- MemOK!
- AI Suite II
- AI Charger+
- Anti-Surge
- ASUS UEFI BIOS EZ Mode featuring friendly graphics user interface
ASUS Quiet Thermal Solution :
- Stylish Fanless Design Heat-sink solution
- ASUS Fan Xpert
ASUS EZ DIY :
- ASUS O.C. Tuner
- ASUS CrashFree BIOS 3
- ASUS EZ Flash 2
ASUS Q-Design :
- ASUS Q-LED (DRAM)
- ASUS Q-Slot
- ASUS Q-DIMM
- ASUS Q-Connector
Bios
32 Mb Flash ROM , EFI AMI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.5, ACPI 2.0a, Multi-language BIOS, ASUS EZ Flash 2, ASUS CrashFree BIOS 3
Format płyty
ATX Wymiary
305 mm x 244 mm
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witaj znawco! Kolejne wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu. Założyciel zadał konkretne pytanie a ty wciskasz mu kit. Nie pytał ile razy w roku będzie obrabiać film, ile godzin ma zająć rendernig. Zazdrościsz, że ktos chce kupić lepszy sprzęt niż masz ty? Gdzie jest admin?


Młodzież też czyta, ale ty to jeszcze nie młodzież. Twoje wypowiedzi świadczą, że wchodzisz dopiero w okres dojrzewania. Może wskażesz mi mądralo, gdzie zrobiłem błąd? Jeśli chodzi ci o skrót myślowy AVCHD to użyłem go w identyczneym zamyśle co założyciel tematu. Oświecisz mnie?

Po pierwsze nie jestem Twoim kolegą, więc z dużej litery, po następne jak coś do mnie masz to wal osobiście.

A dodając to widać nikt nic nie rozumie i każdy leci dalej, ale oki chciałem pokazać wam że nie ma sensu wydawać kasy, ale to już nie mój problem po następne dla uściślenia dobrze jest podawać o jakie pliki chodzi jak np mts!
 

leonid113

Member
Koledzy spokojnie. Założyłem ten temat z nadzieją,że będą tu cenne uwagi dla początkujących takich jak ja odnośnie sprzętu do obróbki video.Wiem że poglądy są różne ale dla każdego jest coś ważnego.Dla jednego szybkość renderingu a zatem czas, a dla drugiego pieniążki.Fakt jest jeden każdy wybierze coś dla siebie na dzień dzisiejszy.Nie warto się sprzeczać,ważne aby tacy jak ja mogli skorzystać z doświadczenia tych co już to przerabiali.Pozdrawiam i życzę pięknego :)
 
Do góry