Jaki soundbar?

Witam. Panowie mam pytanie. Który z dwóch dekoderów LG będzie lepszy?

LG NB5540 4.1 (2x40 głośniki przednie + 2x40 głośniki przestrzenne i subwoofer).

LG NB4530A 2.1 (2x80 głośniki przednie + subwoofer).

Mam do wyboru te 2 subwoofery, ponieważ są bardzo cienkie, a właśnie takie potrzebuję... Wolałbym wersję 4530, ale czy nie będzie on gorzej grał jeśli ma 2 głośniki, a nie 4? Te dwa są mocniejsze, ale nie znam się i chciałbym wiedzieć, czy będzie to różnica? Z góry serdeczne dzięki za pomoc :) Pozdrawiam.
 
1200zł. pokój około 30m2. Niestety za bardzo nie mam wyboru, ponieważ na ucwycie będzie wisiał 55" TV. Uchwyt jest wysuwany i praktycznie TV będzie cały czas wysunięty i ustawiony pod kątem do ściany. W związku z tym również soundbar musi wisieć na uchwycie bezpośrednio pod TV. Wybrałem LG, bo są najbardziej płaskie i nie będzie to głupio wyglądać. Nie jestem audifilem i zależy mi tylko na poprawie dźwięku z TV, bo w sumie nawet ten by mi pasował... Ale ze względu na to, że oba LG mają praktycznie tą samą cenę, to chciałbym wiedzieć co Waszym zdaniem będzie lepszy? 4.1 (4x40) czy 2.1 (2x80)?
 
Ostatnia edycja:

tomulus

New member
Podepnę się pod temat.
Zastanawiam się nad soundbar do pokoju 25m2. TV Samsung 40H6400 - głośniki nie są złe ale chciałbym polepszyć jakość dzwięku.
Przeznaczenie głównie filmy. Koszt max. 1200zł. Pytanie czy w ogóle opłaca się kupować do tej ceny jakikolwiek soundbar. Niestety nie stać mnie na Sonos czy Fidelio B5. Dzięki za info
 

collider

New member
Bez reklam
Samsung HW-F550 lub JBL Cinema SB 350. W tym ostatnim musiałbyś zwiększyć budżet o 200-300zł, ale warto.
 

jedrek_1

New member
Doczytałem się,że od jbl sb350 lepszy jest philips htl5140 (przynajmniej do kina nie wie jak z muzyką), a jest około 500zł tańszy. z moich poszukiwań wynika, że do 1200 to prawdopodobnie najlepszy wybór (sam się na niego obecnie czaję;)).
Ponadto jest bardzo cienki więc powinien wejść pod tv założycielowi tematu.
 

collider

New member
Bez reklam
Doczytałem się,że od jbl sb350 lepszy jest philips htl5140 (przynajmniej do kina nie wie jak z muzyką), a jest około 500zł tańszy. z moich poszukiwań wynika, że do 1200 to prawdopodobnie najlepszy wybór (sam się na niego obecnie czaję;)).
Ponadto jest bardzo cienki więc powinien wejść pod tv założycielowi tematu.

Nie wydaje mi sie.
 

jedrek_1

New member
ale do czego się odnosisz? że philips lepszy od jbl, czy mówisz że za 1200 można coś lepszego wyhaczyć?

odnośnie philipsa to tak wyczytałem, nie będę się kłócił bo żadnego z wymienionych nie słuchałem;)

na whathifi.com w wadach jbl sb350 słabszy środek:
"Midrange lacks the insight and clarity of some rivals" i dalej w recenzji "Voices aren’t as insightful or well projected as on the Philips HTL5140 (£270)."

ogólnie polecone przez ciebie jbl i samsung hw-f550 zgarnęły 4/5, a philips 5/5 i tytuł soundbar 2014 roku do 300 funtów, (ale jbl jest tam po 350 więc nie łapie się w tej półce). Na innych stronach philips też ma bardzo dobre opinie.

A wy brali byście jbla zamiast philipsa? czy jeszcze coś innego?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Tylko czy recenzenci sami kupią to co wybierali. Ja bym sobie kupił HK SB26, słuchałem i mi pasuje. SB350 tez słuchałem w wielkim pomieszczeniu i byłem zdziwiony, że sobie radzi, bo w/g mnie powinny być niedostatki w przestrzeni i basie. Ku mojej uciesze nic takiego nie miało miejsca.
 

jedrek_1

New member
nie mówię, żeby od razu kupować po prostu wychodzę z założenia, że ci audiofilscy eksperci :) lepiej wychwycą wszystkie niuanse i nakierują mnie na produkty, które powinienem przetestować:)
 
Tylko czy recenzenci sami kupią to co wybierali. Ja bym sobie kupił HK SB26, słuchałem i mi pasuje.

Wydaje mi się, że recenzent ocenia jakość, a nie to czy kupiłby dany sprzęt. Jeżeli miałby do wydania 300 funtów i musiałby to być soundbar to według niego ten jest najlepszy i nie mając większej kwoty zapewne by go kupił... SB26 jest kwotą o 1000zł większą od moich potrzeb. Równie dobrze recenzent może napisać, że on by kupił "taki" soundbar, a jego cena by wynosiła 7000zł... Mówimy o konkretnej kwocie.
 

rad76

New member
sounbar z wyjściem na sub'a

Dzień dobry,
szukam soundbara z wyjściem na subwoofer. Cena ok 1000 -1500zł (może być mniej :)). Posiadam saubwoofer B&W ASW 500. Soundbar będzie służył głównie do oglądania seriali, wiadomości, sporadycznie muzyka. TV philips 55 cali.
Z góry dziękuję.
 
Do góry