Jaki soundbar pod TV Samsunga?

axe654

New member
Witam,

Kupiłem ostatnio TV Samsunga 48 cali i teraz chciałbym do niego dobrać w miarę dobry soundbar z subwoofer'em. Najchętniej też firmy Samsung - bezprzewodowe połączenie z TV.

Co polecacie do +/- 1000 zł?
Zależy mi na dobry dźwięku, a nie "pierdzeniu" z plastikowego pudełeczka.
Subwoofer najlepiej jak bezprzewodowo łączył się z soundbar'em.
Łączność z telefonem lub innym urządzeniem za pomocą bluetooth.

W sklepie słyszałem jak gra Soundbar SONY HT-CT380 i całkiem przyzwoicie to grało, co podobnego z Samsunga może być? Rozważę również inne marki. Jak można to prosiłbym sugestie z linkami do sklepów / aukcji itp.

Dzięki z góry za podpowiedzi.

 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
Jak masz tv samsunga, to koniecznie soundbar z wejŚciami HDMI !
Czemu tak sądzisz?
Mam Samsunga F6770 i LG NB4350A i listwę głośnikową mam podłączoną przez optyka, ponieważ tak mam lepszy dźwięk - przez HDMI TV wypuszcza wyłącznie dźwięk przez PCM a optykiem jest i Dolby Digital i DTS Neo 2:5, które są o niebo lepsze, niż PCM
 

szybal

Banned
Czemu tak sądzisz?
Mam Samsunga F6770 i LG NB4350A i listwę głośnikową mam podłączoną przez optyka, ponieważ tak mam lepszy dźwięk - przez HDMI TV wypuszcza wyłącznie dźwięk przez PCM a optykiem jest i Dolby Digital i DTS Neo 2:5, które są o niebo lepsze, niż PCM
Witam jesteś pewny że optyk jest lepszy od Hdmi?
 

axe654

New member
Wymieniacie dwa modele, które w opiniach wypadają fajnie na internecie, napiszecie coś więcej w konfrontacji JBL SB 350 vs Philips HTL5140?
Na whathifi.com JBL ma 4 gwiazdki a Philips 5 gwiazdek.
Do tego Philips jest tańszy o ok 250 zł, więc już sam nie wiem... :???:
 

crony

Member
witam, podepne sie pod temat, tez szukam soundbara do 1000zl, ma byc podlaczony pod Samsunga UE55H6400, ktos wczesniej pisal ze jesli tv samsunga to soundbar tylko z hdmi, mozecie wytlumaczyc dlaczego? jakis problem z bluetooth?
typy, Philips HTL5140, Samsung HW-J450/EN i Samsung HW-J550, jakies podpowiedzi?
jakies za i przeciw w przypadku Samsung HW-J450/EN? najbardziej jestem nim zainteresowany ze wzgledu na cene

zastanawiam sie czy jest sens w ogole w to inwestowac jakies wieksze pieniadze, moze wziac najtanszego samsunga, a za rok dwa i tak pewnie poszedlby do sypialni, bo salon z otwarta kuchnia ma ok 34m2, wiec w przyszlosci chcialbym zbudowac cos z dzwiekiem przestrzennym, a w miedzyczasie wzmocnic soundbarem dzwiek z tv,

ps im mniej kabli tym lepiej, dlatego zapytanie o polaczenie z tv przez bluetooth
ps2 a moze dolozyc troche i pojsc w strone Fidelio BTS 7000, na razie dwie sztuki a za rok kolejne dwie na tyl, jest mozliwosc spiecia 4 sztuk do kupy?
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
ktos wczesniej pisal ze jesli tv samsunga to soundbar tylko z hdmi, mozecie wytlumaczyc dlaczego?
Samsung nie puszcza dźwięku wielokanałowego na swoje wyjście optyczne [być może i po HDMI arc też] z urządzeń podpiętych do nie go po HDMI. Dla tego lepiej podpinać je bezpośrednio do soundbara, aby zachować wielokanałowość dźwięku.
 

szybal

Banned
Witam widzę że masz pojęcie o sprawie która mnie bardzo interesuje
Mam podłączony soundbar philips 5140 do tv philips 8008 optykiem i wydaje mi się że cały czas sygnał z tv jest stereo a nie wielokanałowy czy podłączenie przez hdmi robi różnicę w jakości dźwięku chodzi mi o dźwięk wielokanałowy.Pytałem na forum czy lepiej hdmi czy optyk ale nie dostałem 100 procentowej odpowiedzi.
drugie pytanie czy kable hdmi muszą być hd lub 3d czy to wszystko jedno a te nazwy to naciąganie?
 
I

irek6311

Guest
TV po optycznym tylko stereo puszcza, cokolwiek telewizja czy z usb filmy > tylko stereo, więc tylko jak do soundbar będzie coś podpięte to wielokanałowy dżwięk.
 
Do góry