Jaki soundbar do 2200zl

mzeromski

Member
Czesc. Sorry ze zakladam nowy temat , ale sklaniam sie do zakupu czegos co ulepszy dzwiek z telewizora ( samsung ue48h6400)
Zastanawiam sie nad jbl , poniewaz slyszalem je w sklepie i mi sie bardzo podobaja. Ale nie wiem ktory zestaw wybrac. Ogolnie ogladam sporo filmow z netflixa i pomyslalem nad 3.1 ale wiem ze to jest ta stara wersja soundbara nie tak jak 2.1 i 5.1 deep bass ktore maja wiecej kodekow.
Blizej mi do tego 2.1 ale sie zastanawiam czy nie lepiej dolozyc tysiaka i miec glosnik centralny , bo nie oszukujmy sie ale przy filmach sprawia on raczej duza roznice ?
Czy te soundbary nadaja sie w ogole do sluchania muzyki ?
 

mzeromski

Member
Widze ze w poprzednich tematach sporo ludzi poleca TCL ray danz. Czy ten soundbar ma podobny bas co JBLe ? Boje sie tylko braku dts , poniewaz moj telewizor go obsluguje a za to nie obsluguje dolby atmos..
 

mzeromski

Member
Bylem w media expert zeby spraqdzic tego jbl bar 5.1
Podlaczylem sie po BT zeby puscic muzyke. Powiem szczerze... rozczarowalem sie baardzo. Belka cicha , bylo sluchac jedynie bas. Liczylem na cos lepszego , chociaz wiem ze wszyscy pisza iz po chromecascie ta muzyka gra lepiej , ale nie chce mi ske qierzyc ze o noebo lepiej wiec powiem szczerze wkurzylem sie.. i nie qiem co zrobic
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
sluchanie sound bara w marketach, pewnie nie ustawiony byl dzwiekowo - SB, to jak przejazdka samochodem w komisie przed zakupem

A tak w ogole kupno budzetowych SB do muzyki, to slabo to widze, chyba, ze jakis sonos, bose, to juz lepiej
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
JBL, to glownie bas, z tego slynie, ale sadze, ze na pewno w BAR 5.1 mozna zwiekszyc glosnosc reszty pasm, ew. zmniejszyc basiora w subie. BTW, to jest soundbar do filmow, nie muzyki
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
Moze sie wypowiedziec ktos kto posiada ? Czy rzeczywiscie przez BT tylko tak slabo dziala ? I jest cicho a po hdmi i wifi jest sporo lepiej ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Rozumiem, ze puszczales po BT z tel? A jak miales wowczas ustawiona w nim glosnosc oraz w jakiej jakosci byla nagrana muzyka?
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
a może jednak lepiej było by kupić jakiś wzmacniacz i do tego głośniki 2 przednie i może centralny jakby starczyło ? z możliwością rozbudowy kiedyś tego zestawu do 5.1 ?
czy nie ma sensu za kwotę do 2500zl ?
w grę wchodzą tylko nowe ponieważ chciałbym na raty wziąć.
 

mzeromski

Member
poszukałem , poczytałem i teraz się zastanawiam najbardziej nad :

LG SL9YG 4.1.2 500W


ma dobre opinie, bas ponad 200 W więc myślę że wystarczający, dodatkowo wychodzi na to że belki o wiele lepiej radą sobie z efektami przestrzennymi oraz muzyką niż ta z jbl bar 5.1.

możecie coś podpowiedzieć ?
 
Ostatnia edycja:

M954

New member
a Soundbar SONY HT-SD35 Czarny ?
kupiłem go wraz z 55xh9096, czekam jeszcze na zwrot 300zł więc będzie mnie kosztował 700zł. Jeszcze go nie rozpakowałem czy w tej cenie to dobry zakup czy mediaexpert wciskała co miała?.
Tv będzie w otwartym salonie z kuchnia pow ok 35m2
 

TomekOp

Member
poszukałem , poczytałem i teraz się zastanawiam najbardziej nad :

LG SL9YG 4.1.2 500W


ma dobre opinie, bas ponad 200 W więc myślę że wystarczający, dodatkowo wychodzi na to że belki o wiele lepiej radą sobie z efektami przestrzennymi oraz muzyką niż ta z jbl bar 5.1.

możecie coś podpowiedzieć ?
Nie wierz w te bajki ktore pisze producent subwoofer 220w. Sam sub pobiera 36w wiec nie mozliwe jest ze oddaje kilkakrotnie wiecej. Na kazdym szanujacym sie forum hifi sie o tym dowiesz. Belka pobiera 60w wiec podziel je na wszystkie glosniki. Jak chcesz kino z prawdziwego zdazenia to tylko amplituner.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź proszę LG Soundbar GX z Dolby Atmos.
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
 
Do góry