Jaki Sony?

bombka

New member
Cześć,
pozwolę się podpiąć pod temat. Ze względu na mechaniczne uszkodzenie mojego dotychczasowego TV Sony KDL-50W755C, jestem zmuszony poszukać czegoś nowego. Telewizor służy głównie do oglądania filmów oraz PS4, podpięty jest pod kablówkę, więc nie za bardzo zależy mi na najnowszych technologiach. Szukam czegoś ze 100Hz matrycą, niskim input lag, może być matryca VA, bo kąty widzenia też mnie guzik obchodzą. Wcześniej miałem FullHD ze względu na fakt, że na 4K czy HDR mi nie zależy i wolę mieć dobry TV z modelu 2015-2016 niż kiepski lub średni z roku 2017.

Po kilkumiesięcznym użytkowaniu 50 cali mogę stwierdzić, że jest to mało na moją odległość 2.5-3m, dlatego prosiłbym o wsparcie w wyborze dobrego FullHD 55-65 cali.
W jednym ze sklepów polecono mi model KDL-65W855C w kwocie 4500PLN. Jest jeszcze jakiś model, którego warto poszukać ? Ewentualnie 4K, ale w kwocie max. do 4500PLN i wszystkimi wymienionymi przeze mnie cechami ?
 

bombka

New member
Wiem, dlatego zainteresowałem się tym TV, ale trochę obawiam się kupować ostatni egzemplarz ze sklepu, gdzie jest to model z 2015 roku, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego, że FullHD to teraz chyba tylko z wyprzedaży...
O ile nowy TV przeżyje pośród moich domowników to nie zamierzam go wymieniać przez następne 5 lat i więcej. Rozumiem, że warto do czegoś dopłacić ? :|
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale ni musisz dopłacać- jak będziesz niebieski masz extra cenę na TCLa 65 C70.
Ma wszystko co potrzebujesz przez następne 8 lat:
- Głosniki JBLa
- Pilot do obsługi głosowej gratis
- Dostawa gratis
- Obudowa z aluminium fazowanego
- Android z zapasem pamięci i wkrótce 7,0
- MxPlayer
- Kodi 17
Model dostał tytuł najlepszego telewizora LCD w Europie w klasie cena do jakości.
 

bombka

New member
a jak marka TCL wygląda na tle bardziej popularnych firm typu Sony czy Samsung? Widzę, że cenowo jest bardzo atrakcyjna, a pod względem jakości wykonania oraz żywotności?
Czy modele TCL U55S7906 jak i U65S7906 różnią się jedynie wielkością ekranu?
Matryca VA czy IPS? 100Hz ? jaki input lag ?
Przestawiając się z 50 cali równie dobrze mógłbym zainwestować w wersję U55 i będę zadowolony.
Rozwiń wątek "extra ceny" :-D

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość wykonania akurat lepsza i od Sony i od Samsunga. Obudowa z aluminium fazowanego podczas gdy u innych z plastiku.

Żywotność jak u innych 100.000 godzin

Tak, różnią się tylko wielkością.

Matryca VA

Input La od 21 do 37 ms zależy jakie modele masz na myśli

Ceny ja będziesz niebieski napisz na PW
 

Juzer

New member
Wpadł mi jeszcze w oko 55SD8505 za ok 4tys. ktoś sie moze wypowiedziec? Matryca 120hz i fajne kolorki....ale chyba tylko z ekspozycji :-/
 
Ostatnia edycja:

grzebyczekg

New member
Witam, jestem nowy na forum i jestem też szczęśliwym posiadaczem wyżej wspomnianego tv. Na razie jest wszystko dobrze, słyszałem też że z tego tv można jeszcze coś wycisnąć jeśli chodzi o lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Moje pytanie, jak to jest z tą kalibracja tv. Czy warto zamawiać fachowca czy można samemu to zrobić korzystając ze schematów . Wyczytałem też na forum że dla niebieskich kalibracja tv do końca roku jest darmowa. To prawda? Jak z niej skorzystać? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry