Jaki soniacz

sszaki

New member
Witam

Mam nadzieje, ze nie zostane na wstepie zchlostany :)
Kompletnie nieznam się na LCD :)
Chce kupic LCD 32/40", ale chce się dowiedziec kilku rzeczy przed kupnem.
Zastanawiam się nad 2 modelami: KDL32S3000 albo KDL40D3500
Nie jestem przekonany czy 32 cale to wystarczajaca, ale znowu nie chce kupic 40" tylko po to by miec 40". Czytałem na forum ze D3500 nie jest rewelacyjny.
Do LCD będzie podłączony do PS3 i HDrecorder.
Może macie inne propozycje w zblizonej cenie(1000e-1500e)


Dzieki za pomoc
 

sszaki

New member
Wybrałem Sony KLD 40V3000 był na promocji i zaplacilem za niego 1300euro. Do odbioru niestety w piątek.


(mały monolog się utworzył)
 

cichy57

New member
Nie chciałem zakładać nowego wątku dlatego napisze tutaj. Już od dłuższego czasu szukam jakieś przyzwoitego LCD i mój wybór padł na dwa model Sony KDL-40V3000 lub toshiba 37XV500PG oba te telewizory oglądałem już chyba z 10 razy natomiast zawsze były podpięte pod HD więc nie wiem jak sobie radzą w innych warunkach. TV ma byc do PS3 przedewszystkim i do ogdlądania filmów z kompa. Ma więc pytanie jakie są główne różnice ppomiędzy tymi dwoma modelami i który byście bardziej polecali????
 

Vizir

New member
A ja polecam sony kdl 40d3500, jestem nprawde zadowolony i z jakosci sd jaki i dvd. Blu ray jeszcze nie testowalem, ale moze byc tylko lepiej:). Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego ceny akurat tego modelu 40 calowego leca tak na leb na szyje? Moze ktos sie domysla? Pozdrawiam
 

Adamos2200

New member
potwierdzam Sony D3500 to dobry TV , tylko rzeczywiście w porównaniu do tego co było 3 tygodnie temu cena spadała - o jakieś 300 - 400 zł. Jak tak obserwuję rynek Tv to prawie wszystkie ceny TV tanieją , tym bardziej ,że wproawdzane są nowe modele - trzeba wysprzatać magazyny
 

cichy57

New member
No ok ale jeżeli chodzi o model 40v3000 to model trochę chyba lepszy. Z tego co się dowiedziałem to matryca jest 10 bitowa. Pozatym miałem okazje porównać te dwa modele 40d3500 i 40v3000 bo stał obok siebie i zdecydowanie bardziej pasował mi obraz 40v3000 żywsze kolory i ostrzejszy obraz. A co w ogóle myślicie o tej toshibie???
 

Vizir

New member
cichy57 napisał:
No ok ale jeżeli chodzi o model 40v3000 to model trochę chyba lepszy. Z tego co się dowiedziałem to matryca jest 10 bitowa. Pozatym miałem okazje porównać te dwa modele 40d3500 i 40v3000 bo stał obok siebie i zdecydowanie bardziej pasował mi obraz 40v3000 żywsze kolory i ostrzejszy obraz. A co w ogóle myślicie o tej toshibie???

Na wielu zagranicznych forach czytalem, ze obraz jest niemalze identyczny. Poza tym pamietaj, ze wszystko zalezy od kalibracji. D3500 mogl byc gorzej skalibrowany niz V3000. Sam posiadam D3500 i powiem szczerze nie wyobrazam sobie aby kolory mogly byc bardziej nasycone;)
 

Kagrra

New member
Witam wszystkich! Pierwszy to mój post i nie chcę zaśmiecać forum, więc podbiję ten stary wątek.

Powoli dostaję zawrotu głowy od tych wszystkich modeli. O ile na początku wybór wydawał mi się całkiem prosty to teraz właściwie każdego dnia pojawia mi się jakaś nowa opcja.

Na chwilę obecną wybór padł właśnie na 40V3000. Telewizor będzie używany głównie do grania na ps3(+ oglądanie filmów, ale wszystko z konsoli). W związku z tym ciekawy jestem jak się sprawdza w takim połączeniu.

Może lepiej byłoby zdecydować się na 40P3000 ? Jest nieco tańszy, ale ma i gorsze parametry. A może dołożyć nieco więcej i zdecydować się na model 40S3000 (chociaż o tym właściwie nic nie czytałem) ?

Strasznie to wszystko zagmatwane. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, lub/i odnośniki do testów.
 

unknown20

New member
jakiego sony 32' do 2200 zl byscie polecili? POMOZCIE

szukam lcd 32' sony do 2200 zl. chce do niego podlaczyc cyfre+ i dvd/divx, pozniej moze playstation. za bardzo nie znam sie i bardzo prosze Was o pomoc.
na stronie sony czytalem ze wchodzi teraz do oferty model L4000 - czy warto go kupic czy moze cos innego.
z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam

odleglosc to 4 m
 
Ostatnia edycja:

rudy

New member
Według mnie 32 '' to trochę mało na 4m.Sam oglądam 32'' z 3m i ekran jest za mały.Optymalny to 40'' lub 46''.Pozdrawiam.
 
Do góry