Jaki Smart TV 46"-48" za ok. 3100zł

surowy1988

New member
Witam,

Jestem zainteresowany zakupem jakiegoś Smart TV 46"-48". Mój budżet to (około) 3000 -3200 pln.

Wstępnie zainteresowałem się:

LG 47LA691S - 2990 pln
Panasonic TX-L47ET60E - 2990
Samsung UE46F6770

Telewizor przede wszystkim ma służyć do:
-oglądania filmów HD z Pendrive'a (z napisami)
-oglądania filmów 3D z Pendrive'a
-grania na konsoli
-czasem filmy z BlueRay'a

Nie ukrywam, że podchodzę do tego trochę jak do zabawki i bardzo mi się spodobały bajery Samsunga F6770 takie jak Pilot z Touchpadem, sterowanie głosowe, gestami, tryb S-Recommendation, przeglądarka z np. Youtubem, czestotliwość 600Hz, ale z kolei LG ma DualPlay, którego co prawda nigdy nie widziałem, ale brzmi ciekawie.

Początkowo podobał mi się Panasonic ale Pan z Euro RTV odradził głownie ze względu na interfejs, który w LG czy Samsungu lepiej będzie sobie radził np z filmami z napisami z Pendrive'a jak również cała ta otoczka Smart TV jest dużo lepsza we właśnie tych dwóch markach.

I tutaj nasuwa mi się kilka pytań:
W której marce najlepiej się odczuję te wszystkie bajery Smart TV?
Czy rzeczywiście LG i Samsung najlepiej się nadają dla filmów z Pendrive'a?
Jak bardzo widoczna jest różnica pomiędzy 200, 400, a 600Hz?

Co Wy byście wybrali? A może możecie polecić coś innego?
Z góry dzięki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pan z Euro widać ma blade pojęcie - bo co ma smart do obsługi napisów w filmach. Panasonic daje sobie doskonale radę z napisami i czyta wszystko.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
Panasonic ma bardzo intuicyjny Interfejs i z możliwością personalizacji.
Dual Play ma też Philips nowy model z ambilightem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-obsluga-philips-wychodzi-przed-szereg.html
Z extra modeli masz też nową Toshibę 47L7453, która właśnie wchodzi na półki
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...telewizorow-produkujemy-dobre-telewizory.html

Ile czasu dziennie zamierzasz grać w gry ?
 

surowy1988

New member
Z tym budżetem celuj w 48H6400.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Czy mógłbyś wymienić argumenty przemawiające za tym telewizorem? Bo w porównaniu np. do UE46F6770 to ja zauważyłem kilka różnic przemawiających właśnie za nim:

  • brak trybu rekomendacji
  • brak microdimming
  • brak tunera DVB-S/S2 - cyfrowy satelitarny, analogowy
  • 400Hz a nie 600Hz
  • plastikowy pilot, a nie metalowy (chyba)
 

surowy1988

New member
Pan z Euro widać ma blade pojęcie - bo co ma smart do obsługi napisów w filmach. Panasonic daje sobie doskonale radę z napisami i czyta wszystko.

Panasonic ma bardzo intuicyjny Interfejs i z możliwością personalizacji.
Dual Play ma też Philips nowy model z ambilightem:

Z extra modeli masz też nową Toshibę 47L7453, która właśnie wchodzi na półki

Ile czasu dziennie zamierzasz grać w gry ?

No widzisz tylko w przypadku Toshiby musiałbym podnieść swój budżet o 500zł co jest na chwilę obecną niemożliwe.

Co do grania to raczej jest to kilka godzin w tygodniu, a nie dziennie :)

Nie zaznaczyłem jeszcze, że chyba głównym sposobem oglądania TV będzie po prostu telewizja naziemna (nie zawsze HD) i właśnie model Toshiby przypomniał mi o opcji podwyższania jakości obrazu.
 

tdx

New member
Bez reklam
surowy1988 jak chcesz korzystać z dvb-s to faktycznie F6770, jak nie to lepiej H6400, bo masz nowszy smart, procesor, nowe kodeki, 2" więcej bo obraz będzie porównywalny.

Panas Et60 jest na ips więc ma lepsze kąty ale gorszy kontrast i czerń, co do usb czyta raczej wszystko natomiast jeśli korzystasz z napisów ból to trochę mała czcionka
 

radier

Member
Bez reklam
Czy mógłbyś wymienić argumenty przemawiające za tym telewizorem? Bo w porównaniu np. do UE46F6770 to ja zauważyłem kilka różnic przemawiających właśnie za nim:

  • brak trybu rekomendacji
  • brak microdimming
  • brak tunera DVB-S/S2 - cyfrowy satelitarny, analogowy
  • 400Hz a nie 600Hz
  • plastikowy pilot, a nie metalowy (chyba)
W serii F 46" masz loterię z matrycami, banding, clouding, ciemne rogi.
48" to nowe panele Samsunga. Mój świeci znakomicie, bardzo równo, płynnie.
1. rekomendacja jest tylko zrobiona inaczej
2. MD i tak nie działa w trybie Film, a to jedyny tryb, który można używać
3. potrzebujesz tego tunera? chyba nie skoro piszesz o TV naziemnej. sam oglądam tylko DVB-T
4. bez różnicy
5. nowy żyroskopowy pilot jest genialny. jest plastikowy i lekki, ale z bateriami staje się idealnie wyważony i nie męczy przy machaniu.

Jak zależy ci na smarcie, filmach z dysku, bajerach to H6400 jest dla ciebie.
Proc 4 rdzeniowy, przeglądarka działa jak na kompie, wsparcie HEVC.
 

surowy1988

New member
Ok, sprawdze go. Zwłaszcza że na oleole można go już kupić za 3069 ! dzięki za rady!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba - będzie za małą dopłatą.
Toshiba jako jedyna ma tylne podświetlenie strefowe . daję to równe podświetlenie i lepszą czerń.
A czerń to głębia obrazu.
Tośka ma CEVO :
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...telewizorow-produkujemy-dobre-telewizory.html

Jeśli telewizja naziemna to liczy się skalowanie obrazu.
Tu Philips PFS 7109 - mówią Ci co kupili że na nowo odkrywają jakość filmów które do tej pory oglądali nawet po kilkanaście razy !
 
Do góry