Jaki Smart TV 40-42" moze 47"?

mazibyk

New member
Witam wszystkich i proszę o pomoc!!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 3x6m, wysoki sufit
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,6m-3m :D
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? przeważnie 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć na ścianie, a jak nie to stać przy ścianie :)
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku z lewej strony gdy się na niego patrzy
7. Jaki masz obecnie telewizor? 21" z dupą :D
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? myślę o Smart TV, bo wydaję się to przyszłościowe, fajnie by mieć w nim np. tvn player; 3D niekoniecznie, jeśli ten dodatek będzie kosztował ok 200zł i przy okazji może będą lepsze parametry ogólne to może być. No i oczywiście chcę by posiadał jak najlepszy i płynny obraz :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowa telewizja NPLAY
10 .Jakie urządzenia? pewnie jakiś dekoder do odbioru tej telewizji, prawdopodobnie dvd, czasem komputer, w przyszłości może xbox kinect :p
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? hmm, sam nie wiem..
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? przede wszystkim sport! druga opcja to filmy, seriale, a trzecia różnego rodzaju programy jak x-factor itp.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raz na jakiś czas, czy obejrzeć wcześniej wspomniany tvn player
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jak będę mial xboxa to pewnie z 1h dziennie :)
16. Preferencje co do marki? sam już nie wiem bo każdy mi mówi co innego :D
17. Preferencje co do wielkości? wydaje mi się, że najlepsze będzie 40-42" bo 47" to już chyba za dużo z niecałych 3 metrów?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? mało płynny obraz, złe odwzorowanie kolorów, bardzo szerokie ramki
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? częściej wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 2600 zł <hmmm> ale oczywiście jak najtaniej za jak najlepszą jakość
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może, nie musi, nie chce dodawać za to 400zł, jeśli dodam 200 zł i przy okazji lepsze ogólne parametry to okey

Co radzicie wybrać? I przede wszystkim ile cali proponujecie? Szkoda, że nie można w domu przystawić telewizora i zobaczyć jak to będzie wyglądać.. :)) bo w sklepie to nie to samo :D Myślę, że chyba telewizor LED jest najlepszą opcją
 

mazibyk

New member
Dzięki za odpowiedź!!

Co do ET50 to jest spoko, ale chyba trochę za drogi jak na 42 cale...

Z kolei Philips 42PFL 6007 wygląda nieźle, parametry super, ale doczytałem się w opiniach, że bardzo jest ubogo w Smart tv, nie mówiąc już o tym, że oprócz tego to co jest słabo działa.. Pomówienia? :D

Poszperałem i wpadły mi w oko jeszcze takie modele:

- Panasonic TX-L42ET5 (choć nie wiem czy uda mi się przezwyciężyć wygląd brzydkiej wg mnie ramki)

- LG 42LM640S (chyba jedyna wada to brak tvn playera :/ może jest szansa by to się uaktualniło w najbliższej przyszłości ??!!)

- Samsung UE40ES6100 (super Smart Tv, super wygląd, ale jak ze zwykłym oglądaniem tv??)

- Samsung UE40ES6800 (ewentualnie wyższy model, który ma większe odświeżanie, ale może warto dołożyć??!!)

Jeśli bym się decydował na 46-47" to odpowiednie modele z tych co wymieniłem, przy oczywiście zwiększeniu budżetu plus może jeszcze te:

- TOSHIBA 46TL938G albo 46TL939G
- PHILIPS 46PFL5507

Choć chyba oba te modele mają problem z ilością aplikacji i funkcjonalnością i płynnością Smart TV z tego co czytam, ale ile w tym prawdy??

Co myślisz/ myślicie co radzicie/ odradzacie? Może jeszcze coś innego w podobnym przedziale cenowym??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O aplikacje sie nie martw , weźmiesz dongla z Adroidem i będzie ich ponad 500.000 i codziennie przybywa setki nowych.
 

murzyn997

New member
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze 47 cali z 3 metrow napewno nie bedzie za duzy.Mialem 50cali z niecalych 3 metrow a teraz mam 55cali w tym samym miejscu i zapewniam ze jestem mega zadowolony:)
 

omot

Member
Moze LG LM 660 albo 760 ?

Philips + dongle androida, no ja nie jestem przekonany do dongle bo go mam.
Po piersze wolne.
Po drugie identyfikuje sie jako urzadzenie mobilne i potrzebje stron dla urzadzen mobilnych.

ja mam Philipsa 5507K12 i, i bym go nie polecił.
 

martinus123

New member
Nie jestem ekspertem, ale od dłuższego czasu rozglądam się za Tv o podobnych parametrach jak Twoje. Mogę Ci doradzić tylko na podstawie tego co tu przeczytałem, ewentualnie sam przetestowałem w sklepach.
Moim zadaniem jeśli chcesz się zmieści w budżecie i kupić 42 cale to bierz Panasonica TX-L42ET5 (choć mi też się nie podobają te ramki, ale jakość wykonania + jakość dźwięku + smart TV no i oczywiście sama jakość obrazu to duże plusy tego TV)
A jeśli 46 cali to tego Philipsa lub Toshibe, dodam tylko, że mi osobiście nie podoba się zarówno działanie jak i sam interfejs Philipsa, a jeśli chodzi o Toshibe to część wejść/wyjść tego tv (w tym 3 hdmi) jest umieszczona bezpośrednio na jego tylnej obudowie (w kierunku ściany), co może sprawić pewne kłopoty jeśli chcesz go powiesić.
Nie ma ideału, zawsze też możesz możesz dopłacić i brać to co poleca Kiki, albo zaczekać na nowe modele z 2013 roku.
 

mazibyk

New member
Moze LG LM 660 albo 760 ?

Philips + dongle androida, no ja nie jestem przekonany do dongle bo go mam.
Po piersze wolne.
Po drugie identyfikuje sie jako urzadzenie mobilne i potrzebje stron dla urzadzen mobilnych.

ja mam Philipsa 5507K12 i, i bym go nie polecił.

modele ktore wymieniles sa juz bardzo drogie.. :(

Kurcze no juz jak zaczalem czytac o tym Dongle to pomyslalem, ze super za 200 zl robi sie Smart TV w pelnej krasie, ale jak mowisz ze wolme to slabo :( Ciekawe czy wolne tylko z Philipsem czy ogolnie??

Dlaczego bys go nie polecil?
 

mazibyk

New member
Póki co jestem najbliżej wyboru:

Philips 47PFL 6007 (zwiększając oczywiście budżet)

Strasznie mnie intryguje opcja Ambilight.. w tym miesiącu ma być już też tvn player i vod onet, poza tym ma niezłe parametry i dobry wygląd.. Wiec nie wiem czy to nie będzie najlepszy kompromis..

Chociaż też strasznie trudno go dostać, szczególnie w sieciówkach ( myślałem o jakiś ratach 0%..) w ogóle go nie ma

Może jest jakiś Philips z Ambilight bez 3D na którym nie specjalnie mi zależy o podobnych parametrach? :D Wtedy pewnie troszkę byłby tańszy..
 
Ostatnia edycja:
Do góry