Jaki Samsung 75''

piwili

New member
Cześć wszystkim, przeglądam co jakiś czas forum, ale pierwszy raz piszę, bo nie jestem pewien do końca co kupić.

Chciałbym Samsunga ze względu na DeX - możliwość łatwego wyświetlania obrazu z telefonu Samsung serii S...
Myślałem o najtańszym 75'' LED, czyli UE75CU7172 cena od ok. 3800 (raczej bym omijał leżaki magazynowe z allegro, itp). Nie widzę powodu by dopłacać, ale może jestem w błędzie i dlatego tu piszę. :cool:
Porównywałem w sklepie LED z QLED, ale różnica w obrazie (niezbyt duża IMO) nie wydała mi się warta dopłaty. Mogę zapłacić nawet do 5-7 tys., ale musiałby mieć dobry powód.
Wpadł mi też w oko QE75QE1CAUXXH, który jest aktualnie w promocji za ok. 4,9 tys. Wszyscy polecają ten QLED, więc może jednak to nie tylko marketing...?

Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? prawie 30 m2 + otwarta kuchnia dalej
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? większość ok. 4 m; ok. 2,5m jedna osoba ze znaczną wadą wzroku; czasem więcej ludzi dużo dalej oglądając zdjęcia
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? zwykle 1-4 osób, czasem dużo więcej oglądając zdjęcia
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? nie na ekran, są szczelne rolety w razie potrzeby
7. Jaki masz obecnie telewizor? stary projektor FullHD BenqW1000+ obraz ok. 85-90''
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównie HIMEDIA Q10 PRO, potem: laptopy, chromecast (głownie Spotify i zdjęcia), telefony Samsung, odtwarzacz BR (kolejność od najczęściej używanych)
10. Jakie urządzenia? Do dźwięku amplituner Sony STR-DN1030
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? czasem wcale, zwykle 1-2 godz., rzadko prawie cały dzień
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak, może tak być
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy i koncerty z odtwarzacza, zdjęcia z laptopów i telefonów, YT - filmy i koncerty
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Pewnie czasem YT, laptop.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Rzadko
16. Preferencje co do marki? Samsung
17. Preferencje co do wielkości? 75", może 85'' jak nie będzie drogie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przesadzony HDR, który widzę czasem u szwagra ;-)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? częściej wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Minimum by spełnić warunek: Samsung 75'' chyba, że coś mnie przekona, że warto wydać więcej :)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak najrzadziej
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Parę razy w tygodniu YT

Amplituner Sony STR-DN1030, który nadal chcę używać obsługuje maks. FullHD, więc myślałem by kupić HDMI extractor 7.1 i z niego sygnał puścić dżwięk do amplitunera. Może jeszcze switch przed extractorem żeby podłączyć dwa źródła. Chyba dobrze planuję? Jakiś lepszy pomysł?

Telewizor oczywiście zamierzam powiesić w miejscu gdzie projektor rzucał obraz.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro wcześniej miałeś projektor z przekątną 85"-90", większość ogląda z 4m, a czasem z dużo większej odległości, masz też osobę która siada z 2.5m bo nie dowidzi, to jaki sens jest się pchać w 75", szczególnie, że nie szukasz topowych tv? Skup się na 85".
 

piwili

New member
Powód jest tylko jeden: duży skok ceny. Za te 10'' więcej dla mnie za duży. Wydaje mi się, że nie warto.
 

piwili

New member
@armanig dzięki za uwagę, zainspirowałeś mnie do jednego prostego testu: przestawię projektor, aby wyświetlał obraz 75'' i zobaczę z rodziną jak wrażenia.
 

piwili

New member
Zrobiłem test zmniejszając obraz z projektora do 75'' i stwierdziliśmy z całą rodziną, że jest za mały. Jak wcześniej mierzyłem miarką na ścianie wydawał mi się tylko trochę mniejszy, ale niestety...
Więc będę kupował coś wielkości 85'' i nie musi to być Samsung.
Ten pomysł, żeby brać Samsunga, żeby wyświetlać obraz bezprzewodowo z telefonu Samsunga wyszedł od syna. Ja go podchwyciłem nie wnikając w szczegóły, a trzeba było wniknąć. Jak poczytałem to już wiem, że na większości TV Samsung można wyświetlać zdjęcia i filmy z każdego telefonu z Androidem 6 i wyżej, za pomocą specjalnej apki od Samsunga podobnie jak na Chromecast. Natomiast Wireless DeX, na którym mi zależy to tak naprawdę Miracast i wystarczy mieć urządzenie, które ten stadard obsługuje. A ja właśnie mam BR Sony, który odbiera sygnał Mircacast i wyświetlna na podłączonym ekranie. Co prawda nie ma WIFI5 jak TV Samsung, więc rozdzielczość maks. FullHD, ale dla nas wystarczy, bo będzie używane tylko okazjonalnie. Już testowałem i działa.
Ale jak przejrzałem ceneo, to i tak w wielkości 85'' Samsung najtańszy:D
Dzięki @kiki za ofertę, niestety zmieniły mi się wymagania: 85'' bez wzglądu na markę. Przy okazji: co to jest "pełen pakiet"?
Co do wymagań to chyba ważna jest dla mnie wierne oddanie kolorów, jak popatrzyłem trochę w sklepie to widziałem, że niektóre TV kiepsko sobie z tym radzą, ale podejrzewam, że to pewnie kwestia ustawień?
 

piwili

New member
98'' na styk, pewnie musiałbym karnisz trochę przesunąć. Zależy czy duża ramka.
Co do kasy i tak przekroczę pierwotnie planowaną kwotę, więc wolałbym jak najmniej.
 

piwili

New member
W sumie to wejdzie bez problemu. Przecież TV będzie na uchwycie trochę oddalony od ściany i końcówka karnisza może być za TV. :)
 

matyzi

New member
Z całą stanowczością odradzam zakup tv Samsung. Mam 6 miesięcznego qleda 75 cali i popsuł się. Naprawiony na gwarancji wrócił w tragicznym stanie... Clouding taki że nie da się oglądać dosłownie nic w HDR i mało tego ramka na górze matrycy cala powyginana... Zarówno serwis jak i Samsung nie widzi problemu, przecież tv został naprawiony i można oglądać to w czym ja widzę problem...
Spychologia totalna... Naprawili to mam się cieszyć i dać im spokój... Zaznaczam, że już uszkodzenie matrycy i płyty głównej w 6 miesięcznym tv za 5tys zł to już jest absurd a szaleństwa dopełnia podejście firmy do klienta... Jak nie umieją naprawić tak żeby nie zostawiać śladu to niech wymieniają na nowy!!! Odradzam jakiekolwiek zakupy produktów tej marki!
 

matyzi

New member
Jakość Samsunga...
 

Attachments

  • 20240222_135103.jpg
    20240222_135103.jpg
    3,9 MB · Wyś: 22
  • 20240221_175530.jpg
    20240221_175530.jpg
    3,7 MB · Wyś: 20

piwili

New member
Dzięki za info, nie kupię Samsunga, ani żadnego innego telewizora. Trochę poczytałem ostatnio, trochę testów na YT pooglądałem i... zostanę przy projektorze.
Oglądając te wszystkie reklamy i informacje marketingowe miałem wrażenie, że te obecne telewizory mają super obraz, ale niestety... Szczególnie przy tej wielkości ekranu, który mnie interesuje.
Dziękuję wszystkim za porady 😀
 
Do góry