Jaki Samsung 55-65`` do 7000zł?

yarck

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2 część odsłuchowa
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m (sporadycznie 6m)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? dwie osoby na wprost, jedna 30 stopni
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno na wprost jest od strony pn-wsch, prostopadle do telewizora zach.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40A551
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart, wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+
10.Jakie urządzenia ? kino domowe, reszta sporadycznie - bluray, laptop, xbox, kinect
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? info, film, sport piłka
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? okazjonalnie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, ewentualnie Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? od 55 do 65 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? powolne działanie, zawieszanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000-7000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne. obojętne (niekoniecznie)

Tabelka wypełniona, ale w sumie sprowadza się to wszystko do pytania Jaki Samsung?
Na tą chwilę podoba mi się LE55H7000. Zastanawiam się jednak, czy nie poczekać paru miesięcy i szarpnąć się na LE60H7000? A może iść w stronę jakości i brać za jakiś czas LE55HU7500?
Wielkość ekranu kosztem jakości, albo spokojnie wystarczy pierwszy wybór?
 

tdx

New member
Bez reklam
mając 40A551 dziś spokojnie popatrz na UE65H6400.
Jeśli myślisz poważnie o wysokim modelu a nie goni Cię czas albo nie ciśnie dziewczyna to poczekaj ko kwietnia kiedy zaczną pojawiać się nowe modele... :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb będą extra modele:
- Sharp 60 UQ10
- Philips 55PFS8109 z Androidem
- Samsung 55H7000
- Philips 65PFS7559
- Panasonic 60 AS 650
 

yarck

New member
W grę wchodzą jednak tylko Samsungi. W tej chwili mam zielone światło na zakup nowego TV pod warunkiem, że będzie to Samsung. Za to nie goni mnie czas, ani nie ciśnie żona.
Samsung 55H7000 byłby rzeczywiście extra, ale jak wytrzymam do kwietnia, to może zmieszczę się w budżecie z UE60H7000, albo UE55HU7500? Chyba warto jednak poczekać :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 55H7000 wymieniałem 9 razy i skończyło się tym że Pietron i inni zwrócili go na stałe. Kilka wymian nie przyniosło zmiany. Z Samsunga 55H7000 na razie się wyleczyłem.
Sprzeda w super cenach nówki nie śmigane.
 

yarck

New member
Telewizor oprócz parametrów technicznych powinien posiadać także walory estetyczne. Dyrektor artystyczny (żona) uważa, ze najciekawszy design mają Samsungi. Tak, że pole manewru mam nieco zawężone ;)
Inna sprawa, że właściwie, to nie mam nic do Samsungów.
 

yarck

New member
remos.infopl - dla mnie optymalnym rozmiarem jest 55-60 cali. już przy 65 musiałbym usunąć centrala spod TV i podwiesić go pod półką. Mało mam też miejsca pomiędzy kolumnami frontowymi.

cruiser72 - 55as800 to b. dobry TV i wygląda nieźle. myślę, że gdyby kosztował 1-1,5k mniej, to w kwietniu, gdy jeszcze opadną ceny wezmę go na celownik.
 

remos.infopl

New member
To przy 60" to może sharp uq10, ja mam 65" 7500 telewizor rewelacja, cenowo juz co prawda miej atrakcyjnie ho i na nasze realia dwa tunery sat, sterowanie gestami ba nawet dźwiękiem to takie sporo nad wyrost. Natomiast to co mogę zarekomendować to feature konfiguracji i używania pilota od tv do sterowania tunerem N, z polsatem tak samo ponoć działa.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry