Jaki ruter do N-ki a może karta sieciowa wifi przez usb

pom22

New member
Mam pytanko , posiadam N-kę i neostradę , chce podłączyć internet do n-ki , jaki kupić najtańszy ruter , a może pójdzie przez KARTE SIECIOWA WiFi BEZPRZEWODOWA USB 54 Mbps .Proszę o swoje opinie i czy ktoś próbował już podłączyć przez KARTA SIECIOWA WiFi BEZPRZEWODOWA USB 54 Mbps .
 

vitay

New member
Ruter do nki

Ja mam Liveboxa i działa super (wyjście lan czerwone, TV przez internet wyłączone), kabel skrosowany, w n konfiguracja automatyczna.
 

pos

New member
pom22 napisał:
Mam pytanko , posiadam N-kę i neostradę , chce podłączyć internet do n-ki , jaki kupić najtańszy ruter , a może pójdzie przez KARTE SIECIOWA WiFi BEZPRZEWODOWA USB 54 Mbps .Proszę o swoje opinie i czy ktoś próbował już podłączyć przez KARTA SIECIOWA WiFi BEZPRZEWODOWA USB 54 Mbps .

Witaj,
n-box nie posiada karty sieciowej WiFi i nie można do niego podłączyć poprzez USB sieciówki WiFi. Tak więc jak masz neostradę, to dokup do niej jakiś router adsl-owy i podłącz do niego kablem sieciowym n-boxa.

Ja osobiście polecam routery Linksys-a, posiadam router tej firmy od dłuższego czasu i nie mam z nim żadnych problemów.
Co do konkretnego modelu to Ci nie podpowiem, bo nie mam neostrady, tylko innego dostawcę, ale sam sprzęt Linksys-a to naprawdę dobry wybór.

Dodatkowo, jak kupisz router z WiFi, to będziesz mógł do niego jednocześnie podłączyć np. laptopy poprzez WiFi, kompa stacjonarnego przez WiFi lub kablem itd, itp, ...... pozbędziesz się kabli w domu.

Pozdrawiam,
Paweł
 

kubfu

New member
Pytane Do Fachowców!

Witam . Czy jest możliwe podłączenie NBOXA do netu bezprzewodowo WIFI ? Mam ruter ADSL WIFI NET 24 . Jest problem z przeprowadzeniem kabla i mogę tylko bezprzewodowo. Czy ktoś ma takie połączenie? Pozdro !!!

 
Ostatnia edycja:

kubfu

New member
Nbox Do Netu Przez Wifi

kubfu napisał:
Witam . Czy jest możliwe podłączenie NBOXA do netu bezprzewodowo WIFI ? Mam ruter ADSL WIFI NET 24 . Jest problem z przeprowadzeniem kabla i mogę tylko bezprzewodowo. Czy ktoś ma takie połączenie? Pozdro !!!

 

Mabri

New member
pom22 napisał:
Mam pytanko , posiadam N-kę i neostradę , chce podłączyć internet do n-ki , jaki kupić najtańszy ruter , a może pójdzie przez KARTE SIECIOWA WiFi BEZPRZEWODOWA USB 54 Mbps .Proszę o swoje opinie i czy ktoś próbował już podłączyć przez KARTA SIECIOWA WiFi BEZPRZEWODOWA USB 54 Mbps .

Jeżeli masz modem tylko z wyjściem na usb, to musisz dokupić router z modemem adsl. Testowałem różne - można oczywiście polecić Linksysa czy D-linka. U mnie o dziwo bardzo dobrze spisał się Cerberus P 6331-42
http://pentagram.pl/produkty/sieci_i_komunikacja/routery_w_tym_adsl_i_wi_fi/cerberus_p_6331_42.

Pamiętaj jednak, że żeby bezprzewodowo połączyć enkę potrzebujesz jeszcze punktu dostępowego aby odebrać sygnał i podłączyć go kablem sieciowym do dekodera.
http://www.komputronik.pl/Sieciowka...nt_Open_Source_2xLAN_DAP_1160/pelny,id,39687/

Jeżeli kupujesz oba elementy, dobrze wybtrać tej samej firmy z tej samej linii. Masz wtedy podobny panel administracyjny a to pomaga przy konfiguracji.

Ważne, żeby oba urządzenia miały możliwość najmocniejszego szyfrowania -WPA2.
Jeżeli nadajnik i odbiornik dzieli duża odległość, to dorze jak router i punkt dostępowy są wyposażone w dwie antenki - szczególnie router.
 
Ostatnia edycja:

marbed

New member
W chwili obecnej posiadam taka konfigurację która pracuje z Turborecorderem N:
DialNet (4Mb/s) modem Aethra <--> Linksys WRT54G Tomato <- WiFi -> AP Edimax <--> Turborecorder
Działa to bardzo ładnie i bez problemu. Urządzenie dostępowe AP Edimax pracuje jako Repeater, podłacza się po WiFi do routera Linksys. Od urządzenia AP Edimax idzie kabelek do Turborecordera.
Pozdrawiam.
 

immortal32

New member
Witam , podłączyłem n-boxa do radiowego internetu , włączyłem automatyczną konfigurację i dekoder pokazał: ,,brak dostępu do sieci internet,, , czy ktoś może wie co trzeba zrobić?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Czy istnieje już możliwość podłączenie zewnętrznej karty WiFi do nboxa, przez USB?

Przez USB nie.
dekoder nKi w naturalny sposób oczekuje sygnału internetowego z "kabla etharnet"

Ja połączyłem Ruter firmy ASUS, ustawiony na tryb "AP CLIENT" i działa.

USB w dekoderze, przy obecnym oprogramowaniu, oczekuje tunera DBV-T z kanałami telewizji naziemnej.
 

immortal32

New member
Witam , po ręcznej konfiguracji n-boxa udało mi się prawidłowo podłączyć go po przez ruter TP-LINK model TL-WR543G z internetem , podam ten sposób, może sie komus przyda , nie jest mojego autorstwa , a od usera z forum N-TV , proszę bardzo:

[FONT=&quot]1. Wpiąć jedną wtyczkę kabla sieciowego do routera (lub innego urządzenia udostępniającego Internet).
2. Odłączyć nbox od zasilania.
3. Wpiąć drugą wtyczkę kabla sieciowego do nboksa.
4. Podłączyć nbox z powrotem do zasilania i poczekać na pojawienie się kanału religia.tv.
5. Wybrać w nboksie SETUP->USTAWIENIA->INTERNET->KONFIGURACJA AUTOMATYCZNA (jeżeli w sieci działa serwer DHCP) lub KONFIGURACJA RĘCZNA (jeżeli w sieci nie działa serwer DHCP lub jeżeli nie powiedzie się konfiguracja automatyczna).[/FONT]

generalnie nie wiem o co chodziło autorowi z tym czwartym punktem odnośnie kanału religii.tv:cool: , może jest bardzo wierzący , u mnie akurat po podłączeniu n-boxa pojawił się inny program , a zaraz po tym udało mi się w ,,konfiguracji ręcznej,, połączyć z netem.
 

colsk102

New member
Witam. Mam w domu internet z Netii rozprowadzany bezprzewodowo. Czy dobrze zrozumiałem, że aby podłączyć bezprzewodowo dekoder n-ki to jedyne wyjście dokupić router i z niego przewodem połączyć do gniazda ethernet w dekoderze ?
 
Do góry