Jaki rozsądny BD dla początkującego

Kaszan

New member
4.trzeba tu rozroznic "przesyl w formie LPCM" a "jakosc LPCM" . o ile roznica miedzy przesylem formatow skompresowanych znajdujacych sie na plycie w postaci bitstream a postacia rozkodowana do LPCM ,jest faktycznie dyskusyjna i (przynajmniej wedlug mnie) bardzo trudna do wylapania (jesli w ogole mozliwa..) o tyle roznica w jakosci sciezki dzwiekowej zapisanej w formie LPCM a formie skompresowanej (dd true hd, dts hd ma) jest mozliwa do "wylapania" ! czyli slyszalna (dla mnie cholera niestety tak). pomimo ,ze teoretycznie rowniez tych roznic byc nie powinno ! - no niby "kompresja bezstratna" !
Oczywiście, zgadzam się jak najbardziej:) chodziło mi o sam aspekt porównania bitstreamu ze zdekodowanym dźwiękiem z formatów hd.

reef PS3 zaliczyłbym do grupy "funkcjonalność" i to chyba jego postawił bym na pierwszym miejscu- mkv zawsze można sobie przeformatować avchd, natomiast zyskujesz dostęp do netu, dysk twardy na media i możliwość pogrania, czego nie dają inne. Jeśli chodzi o grupe jakość to ja postawiłbym na pioneera 320 lub sony 560 lub jeszcze lepiej 760, ale to oczywiscie moje mniej lub bardziej subiektywne zadnie.
pozdrawiam:)
 

reef

New member
mat74 jest Twoje błogosławieństwo :) na PS3? będzie lepiej niż LG i Samsung z wodotryskami, czy to ta sama półka?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wedlug mnie lepiej wersje "slim" - mimo wszystko bardziej zaufalbym amplitunerowi w kwesti dekodowania dzwieku ;) - wysyla bitstrem wiec pomimo ,ze to w dalszym ciagu konsola do gier jakos tak jej "blizej" do dedykowanych odtwarzaczy.
 

Ares78

New member
reef napisał:
mat74 jest Twoje błogosławieństwo :) na PS3? będzie lepiej niż LG i Samsung z wodotryskami, czy to ta sama półka?
Znaczy PS3 nie odtwarza mkv, a przynajmniej do ostatniej aktualizacji tak było, jeśli chodzi o konsola jako odtwarzacza u mnie sprawdza się bardzo fajnie (zwłaszcza jak ktoś lubi jeszcze pograć od czasu do czasu). Jeśli masz telewizor Sony to przy wersji slim możesz obsługiwać konsole pilotem od telewizora, w inny wypadku pozostaje albo pad albo zakup dedykowanego pilota :)
 
Do góry