Jaki rozmiar TV

xgrzesx2

New member
Jaki rozmiar telewizora kupić jeśli:
- będzie służył do oglądania telewizji z dekodera UPC
- obraz będzie oglądany z odległości ok. 2,4m-2,8m

Myślałem o 55 cali, ale zacząłem się zastanawiać nad romziarem 65 cali. Tylko czy on nie będzie za duży jeśli będzie się oglądało obraz HD z odległości np. 2,4m ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki masz teraz telewizor ?
Korzystasz z aplikacji internetowych ?
Do jakiem max kwoty planujesz zakup ?
 

xgrzesx2

New member
Planuje korzystać z aplikacjj interternetowych. Teraz mam 40". Kwota do wydania jeszcze nie ustalona, ale myślę ze max ok. 6 ty s.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
R

Repugnant.

Guest
z doswiadczenia wiem ze nie bedzie za duzy a po jakims czasie zaczniesz sie zastanawiac nad wiekszym tak jest zawsze:)wiec kup jak najwiekszy:)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kiki, kasy nie wystarczy. Budżet autora to max 6000 zł.
W tym budżecie z przyzwoitych 65' jest chyba tylko Sony 65W855. To jest full hd.
Na przyzwoitego 4k musiałbyś dozbierać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zobaczymy co napisze?
Zakładam że 65" kupuje się na dłużej niż na 3-4 lata.
 

xgrzesx2

New member
A czy będzie jakaś korzyść z 4K jeśli materiał będzie odtwarzany max w Full HD ?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli z fullHd to oczywiście że będzie. Będzie obraz wyraźniejszy bo upscalery w tym przypadku działają bardzo dobrze.
 

kertis

New member
Jakim cudem? Obraz FHD na 4K wyświetlany jest w ten sposób, że jeden piksel obrazu FHD wyświetla 4 piksele matrycy 4K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Włącz, sprawdź i daj znać.
Taki pokaz był na targach Ifa w Berlinie zrobiony przez Samsunga.
Zdjęcia znajdziesz na portalu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oka nie oszukasz, obraz 4K jest zdecydowanie lepszy nie Fullhd podobnie jak fullhd od hdready. Obraz upsaclowany fullhd na 4K każdy który oglądałem by lepszy od obrazu na fullhd.
 

kertis

New member
obraz 4K jest zdecydowanie lepszy nie Fullhd podobnie jak fullhd od hdready.

Pełna zgoda.

Obraz upsaclowany fullhd na 4K każdy który oglądałem by lepszy od obrazu na fullhd.

Tu opisujesz swoje doświadczenia, ja może nie mam tak bogatych jak Ty, miałem styczność raptem z dwoma tv 4k, ale różnicy z jakości obrazu FHD na nich wyświetlanych na korzyść zwykłego tv FHD nie widziałem. Ogólnie nie lubię wszelkiego typu polepszaczy dodających blura, może to dlatego.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Powiem tak- przesiadłem się z 55' full hd na 60' 4k, i akurat w kwestii rozdzielczości nie widzę różnicy. Dobre 1080p potrafi zrobić kolosalne wrażenie- tak było na poprzednim tv, tak jest i na obecnym.
Za to w kwestii równomiernego podświetlenia, kontrastu, czerni- różnica jest znaczna.
I na to powinno się zwracać w szczególności uwagę, a nie na to żeby za wszelką cenę telewizor był 4k...

Moje skromne zdanie jest takie- matryca ips w budżetowym tv? Miałem, i nigdy więcej tego błędu nie powtórzę :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam telewizor z matrycę IPS i działa bardzo dobrze - polecam.
I z całą pewnością więcej jest takich.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Mam telewizor z matrycę IPS i działa bardzo dobrze - polecam.
I z całą pewnością więcej jest takich.
Kiki ale ja nie kwestionowałem nigdy że działa ;)
Czytaj proszę uważnie- napisałem że matryca w budżetowym tv 4k (takim jak pus6561) jest moim zdaniem słaba jakościowo.

Są znacznie lepsze telewizory na ips, ale niestety za jakość trzeba zapłacić. A w tym budżecie lepiej wziąć chociażby Soniaka full hd, lub dozbierać na przyzwoite 4k.

Bo jeśli chodzi o pus6561 to wystarczy poczytać opinie- żeby nie było, ledwie z kilku ostatnich dni.
Nie kojarzę żadnego innego telewizora, który miałby tyle krytycznych opinii na forum.

No i stało się, nie wytrzymałem i zwróciłem filipka do sklepu ze względu na okropny clouding.

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 5db3db8820c15.jpg
Chmury świeciły tak mocno, że myślałem, że dostałem gratisowy ambilight na matrycy ;).

Witam , wczoraj zakupiłem polecany przez wielu Philips Pus6561 i po obejrzeniu meczu Atletico-Barcelona zdecydowałem się na zwrot , ta matryca jest niewiele warta niektórzy powiedzą że kalibracja itd ok even so wyleczyłem się z tego modelu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mogę zacytować kilkadziesiąt osób które są zadowolone z ostatnich zakupów.
Matryce IPS nie są ani lepsze ani gorsze od matryc Va.
Wielu producentów z nich korzysta z pełnym zadowoleniem ( SOny, LG, Philips, Vizio, Panasonic w wybranych modelach, Hitachi, JVC, Sharp , a ostatnio i Samsung. Podział rynkowy VA i IPS w telewizorach jest mniej więcej 50/50.
Więc kilkadziesiąt milionów osób kupujących co roku wybrane modele i VA i IPS jest zadowolona.
 

H_o_G

New member
Mogę zacytować kilkadziesiąt osób które są zadowolone z ostatnich zakupów.

Zawsze znajdą się osoby które są zadowolone z czegoś co kupiły niezależnie od tego jakości. Tak też jest w tym przypadku, podejrzewam, że gro z tych osób nie miało porównania z dobrym sprzętem i nie sprawdziło co obecnie posiada(pewnie są od tego wyjątki).
Faktem za to jest że z wątku dotyczącego wspomnianego telewizora wynika, że znaczna większość świadomych, mniej lub bardziej, osób jest niezadowolona z tego za co zapłaciła.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry