jaki rozmiar plazmy: 42" czy 50" ?

Slots123

New member
witam,

proste pytanko .... jaka wielkosc plazmy byscie polecali .... wystarczy 42" czy lepiej 50" ... ?!?

TV bedzie ogladany z odleglosci 3,6-4 m .... i bedzie ogladany tylko program z UPC ...

nie zalezy mi na superwielkim ekranie bo do DVD to mam projektor ... ale poprostu zastanawiam sie jaka wielkosc lepiej sie sprawdzi ...
 

asoz

New member
Genralnie do tej wielkości bierze się 50 ze względu że sygnały SD są znośne, a na HD kopara opada. Ale jak masz projektor, to wzioł bym 42. Będzie ładniesze SD i,parę ładnych stówek w kieszeni.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ja mam mniej wiecej 3.5 metra do plazmy 42 calowej. fakt - 50 cali by nie przeszkadzalo jezeli chodzi o odbior. jednak mimo wszystko - bylaby za duza. dominowala by w pomieszczeniu i chyba zle czułbym sie z takim duzym ekranem jak 50 cali.

tak wiec - ja pisze tak jak przedmowca wez 42 cale - decyzja nalezy do Ciebie :)

jakie UPC - analogowe czy cyfrowe? dwa dni temu zamienilem sygnal analogowy na cyfrowy - u mnie znaczaca roznica na plus
 

fanfar

New member
wiele zalezy od jakości sygnału.

ja oglądam SD (tv osiedlowa) na 42" z odległości 3,5-4m (czyli analogicznie) i jest ok.
jak podejdę bliżej (na jakieś 2,5m) zaczyna denerwować mnie jakość obrazu (co jest pochodną jakości sygnału). z kolei DVD oglądam właśnie z odległości 2,5m i jest dobrze.
stąd wniosek, że 50" mogłoby być za dużo przy niskiej jakości sygnału i obraz może denerwować z odległości 3-4m.
 
Do góry