jaki rozmiar LCD + żródło sygnału

absolus12

New member
Witam serdecznie

Na wstępie dodam iż jestem amatorem LCD,HDTV itp. oraz tematów z tym związanych i od jakiegoś czasu próbuje to nadrobić, między innymi czytając powyyzsze forum.

Za jakieś 3 miesiące mam zamiar kupić LCD (na dzień dzisiejszy rozważam LOEWE CONCEPT L32 i JVC
LT-32A61), jednak chciałbym uzyskać kilka istotnych dla mnie informacji jak najszybciej ze względu na obecnie trwający remont w moim mieszkaniu, podczas którego mam okazję szczegółowo zaplanować między innymi położenie TV w mieszkaniu co wiąże się z wmianą i odpowiednim rozprowadzieniem kabli - i tu powstaje kilka pytań:

1. Jaki powininna być optymalna wielkość TV jeżeli odległość od niego będzie wynosiła ok 2 - 2,5m. Osobiście bardzo podobają mi się duże telewizory 42", przynajmniej w sklepach wyglądają nieźle. Przy nich LCD 32" wyglądają śmiesznie. Obecnie używam kineskopu 29"który jest zdecydowanie za mały i zastanawiam się czy jest sens kupowania 32" - czy w takich warunkach będę z niego zadowolony?

Jaka powinna być odległość oglądania TV 32", 37" i 42?


2. Jakie jest najlepsze źródło sygnałuTV do powyższego LCD? UPC czy Cyfra+ czy może jeszcze istnieje coś innego.

Jeżeli zdecyduje się na antenę satelitarną to jakie kable antenowe powinienem kupić tzn jakie parametry odgrywają rolę? Sprzedawca w MM polecał mi kable >95Db 15m za 44PLN

Z góry dziękuję za zainteresowanie oraz poświęcony czas.
Pozdrawiam
 

Piopio

New member
Mam ten sam dylemat 32" czy większy TV.
Byłem już zdecydowany na 32" - ba nawet byłem już w sklepie (promocja Saturn - 22% VAT).
Niestety-stety zobaczyłem obok siebie 32" i 37" LCD i plazmę 42".
I cały zapał do kupna minął ...
Jak mam inwestować w kino domowe to ma to być KINO DOMOWE !!!
32" wydaje się być malusi w porównaniu z 37 i 42".
Wydaje mi się, że 37" to udany kompromis pomiędzy kinem domowym a małym mieszkaniem.
Zaczekam więc albo na BENQ DV3750 albo Samsung LE37R41 - benqa moge miec za 6000 zł w niedługim czasie. Samsung póki co kosztuje 7200-7500. Jak Benq będzie dostępny zrobię mały test i zobaczymy co jest wart. Jak się okaże, że jednak jego rozdzielczość jest a duża jak na polskie realia to poczekam aż Samsung stanieje do 6000-6500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wysoka rozdzielczość - gra fatalnie w Palu.
37" Lcd - najtańsze Sharp ga 5 i Samsung R 41 .
Sprawdź koniecznie jeszcze plazme 35" JVC i 37 Panasonica.
Przy 2,5 metra - to trochę mała odległość na 32" - bez sprawdzenia.
Zmierz dokładnie i sprawdź przy słabym sygnałe.
Dobry sygnał będzie extra

Odległość od ekranu zależy od rodzaju sygnału. Przy dobrym sygnale - odległość nie istotna.
miedzy Loewe a 32 a 61 - lepszy jest ten pierwszy . Chyba że wybierzesz 32 C 50 JVC - to znakomita jakość.
pozdrawiam
 

absolus12

New member
Czy w naszych realiach (tzn UPC i cyfra+) możliwe jest uzyskanie dostatecznie dobrego sygnały żeby bez irytowania się z powodu jakiści obrazu oglądać TV na większym ekranie?

Zakładam że kable i dekoder do cyfry+ będą dobrej jakości.

pozdrawiam
 

siemi

New member
bazując na swoich doświadczeniach, mogę śmiało powiedzieć, że sygnał z UPC dla LCD 37" może człowieka lekko rozczrować.. :evil: , natomiast cyfra+ potrafi na niektórych kanałach wywołać umiarkowane zadowolenie.
Generalnie różnica między nimi to niebo a ziemia. No chyba, że ktoś ma szczeście, mieszka w nowym domu z super jakości instalacją
pozdrawiam
 

absolus12

New member
Ja mam okazję być tym szczęściarzem ;) i mam możliwość zbudowania całej instalacji od podstaw, od początku.

Planuję zbudować instalację dla UPC i dla Cyfry+
Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

Odległość od LCD 2 - 2,5m i niestety dalej nie wiem co kupić 32" czy 37"

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie
 

shat

New member
Hello, hello...

Bez owijania w bawelne mam 37" LCD z mniej wiecej takiej samej odleglosci ogladam... PC, DVB, DVD, HD...... plus analog Aster (super sygnal lecz widac roznice na minus w porownaniu do DVB :) W-wa Centrum). Wszystko super (najlepsze mozliwe podlaczenia) :) Mala 'pixeloza' tylko na tanich kanalach ktore puszczaja filmy z lamusa dla heretykow... :). TVN i jego klony No.1.( +reklamy of course :lol: ) Reszta kanalow w 100% zadowala oko... Sparawdz sam... Bo jesli chodzi o material HD to jestes juz na granicy zauwazalnej roznicy...

Pozdrawiam serdecznie

A ha

I nie ufaj ludziom ktorzy mowia: ooh my God 32" to wielki ekran... Po prostu zaufaj sobie i badz przykladem dla innych... Jesli lubisz wrazenia audio-wizualne to bierz wiekszy by pozniej nie zalowac...

Best Regards
Mr.S 8)
 

Piopio

New member
Dziś się stałem szczęśliwym posiadaczem Benq DV3750.
Telewizorek jest bo prostu zajebisty.
Jakość obrazu przewyższyła moje oczekiwania.
Czytając dziesiątki postów o słabej jakości z kablówki oczekiwałem piskelozy i innych paskudnych rzeczy.
A tu proszę obraz w pełni akceptowalny - trudno przecież oczekiwać od kablówki jakośi DVD.
Na początku zastanawiałem się nad 32" - i znów dziesiątki postów że to BIG ekran, że trzeba daleko siedzieć itp.
Postawiłem na 37" i jestem okropnie zadowolony - teraz oglądam filmy a nie telewizor ;-)
Mam sporą kolekcję DIVX - myślałem że na 37" będzie tragedia ... przestawiłem swojego KISSa na 576p i nagle filmy DIVX ożyły ;-)
Nie ma żadnego porównania do mojego starego CRT.
Zdecydowanie polecam 37" - to naprawdę jest namiasta kina :)
 

shat

New member
Re: plazma panasonic TH-37PV500 opinie przed zakupem...

Hello...

A ile zaplaciles za Benq 37" i gdzie go kupiles...?

Jak mozna wiedziec oczywiscie
 

Piopio

New member
Kupiłem ostatnią sztukę w hurtownii komputerowej Pronox w Katowicach.
Cena 5795 brutto.
Za 1-2 miesiące sprowadzą do Polski więcej i to w niższej cenie. Fabryka nie nadąża z realizacją zamówień ;-) - i się wcale nie dziwię bo TV zdecydowanie wart jest swojej ceny.
Czyżby Benq chciał załamać rynek LCD TV ? Wydaje mi się, że tak :) Pojawiły się już ACERY 37", Amoi - czeka nas zalew TV od tajwańskich/koreańskich/chińskich producentów. I to wcale nie gorszych od Samsunga czy LG.
 

shat

New member
No to super...

Wrzucilem jakis czas temu post o tym LCD i jak widze po liczbie wyswietlen cieszyl sie dosc duzuym powodzeniem... :) Duza czesc forum czekala na pierwszego wlasciciela tego LCD wiec mozesz byc bombardowany pytaniami...

Bylem zainteresowany tym BENQ lecz dostalem dobra cene na Philips 37pf5320/10 (5080 pln) stad sklonilem sie na zakup tego drugiego...

PZDR 8)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ten Philips gra dobrze , ale katy ma fatalne.
Bardzo trudno jest ocenić wrażliwość kupujaceg. Na podstawie już dużej ilości pokazów. Wiele osób ma zupełnie inne zdanie na ten sam temat - stąd pokazy są zecydowanie najbardziej bezpośrednim środkiem jakości własciwego doboru.
widziałem pracę 37: Philipsa 9830 z palu - i była to cieniutka ocena.
Nie spodziewam sie aby Benq o połowę tańszy grał znakomicie lepiej.
Z sygnałów cyfrowych - rzeczywiscie super.
podrawiam
 

absolus12

New member
Już mam kompletny mętlik w głowie. Byłem przekonany, że 32" wystarczą do oglądania z odległości 2 - 2,5m (góra 3m) a tu ludzie wypisują że nie warto 32" tylko coś większego. Mój budżet jest ograniczony do 6000PLN więcej nie dam rad wyłożyć.

Czy istniejej realna szansa, żeby cena LCD 37" oscylowała koło tej kwoty w ciągu najbliższych 4miesięcy.

pozdrawiam
 

Piopio

New member
Sprawa wygląda tak:

Mam Benq 37" i mówię z własnego doświadczenia:

odległość od TV 2-3 m

- ogładanie DVD, DIVX rewelacja - wreszcie coś widać - efekt jak w małym kinie
- oglądanie telewizji (kablówka) - radość oglądania zależy od kanału: polsat, tvn, muzyczne, news, NG, discovery spoko
tvp 1 i 2, axn, i inne - trzeba się przyzwyczaić :lol:

generalnie to prawda że do TV im dalej tym lepiej

A ceny zejdą - choć zleży jaki TV chcesz kupić.
Ja postawiłem na mniejszy prestiż marki, ale z zachowaniem jakośći i rozsądnego stosunku cena/jakość i jestem bardzo zadowolony.

pzdr
 

shat

New member
Dokladnie !!!

Pozdrowienia dla kolegi z forum 'Piopio"... Skoro mozna uzyskac podobny efekt duuuuzo nizszym kosztem to po co przeplacac...

8)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nigdy nie bedziesz miał pewnosci - jedynie pokaz w domu
rozwieje twoje wątpliwości.
Szczęście ,że masz taką mozliwość
 
Do góry