Jaki rozmiar LCD kupić?

tomsonek

New member
Proszę o odpowiedź jaki rozmiar LCD kupić. Telewizję będę oglądał z odległości ok. 3 m, raczej nie więcej, a może ciut blizej (np. 270-280 cm). Sygnał HD z Astera, oglądam raczej wieczorami i w nocy, chociaz w dzień też się zdarza.

Czy rozmiar 42 czy 46 cali? Chciałbym 46, ale boje się, że będzie za duży...

Proszę o rady
 

raczek84

New member
wydaje mi się że 46 cali to za dużo chociaż to już jest kwestia indywidualna.

Ja mam pokój 4X5 metrów oglądam podobnie jak ty odległość do tv to ok 3metry i zastanawiałem się na 40' ale stwierdziłem że dobry 37calowy w zupełności wystarczy.
Zastanawiam się nad zakupem LG 37' LH5000 polecam zapoznać się z z tym modelem bo wg. mnie firma LG jest traktowana po macoszemu na każdym forum zajmującym się RTV
 

JackS.

New member
Bez reklam
tomsonek napisał:
Proszę o odpowiedź jaki rozmiar LCD kupić. Telewizję będę oglądał z odległości ok. 3 m, raczej nie więcej, a może ciut blizej (np. 270-280 cm). Sygnał HD z Astera, oglądam raczej wieczorami i w nocy, chociaz w dzień też się zdarza.

Czy rozmiar 42 czy 46 cali? Chciałbym 46, ale boje się, że będzie za duży...

Proszę o rady

Pobaw się konfiguratorem firmowanym przez Panasonica:
http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/

Może pozbędziesz się obawy, że 46" jest za duży.
 

Dig Dug

New member
amadeo - ale namieszałes. Miałem kupić 37 cali, a tu wychodzi, ze 32 nawet nie wyrabia, bo powinienem do 32 cali i SD mieć 3,4m, a mam ledwo 2,5m czyli dla 26 cali. :roll:
 

JackS.

New member
Bez reklam
Dig Dug napisał:
amadeo - ale namieszałes. Miałem kupić 37 cali, a tu wychodzi, ze 32 nawet nie wyrabia, bo powinienem do 32 cali i SD mieć 3,4m, a mam ledwo 2,5m czyli dla 26 cali. :roll:
Czym ty się przejmujesz? Przecież już na pierwszy rzut oka widać, że kalkulator na tej stronie nie podaje poprawnych wyników. Skoro dla 46" podaje, że 1.8 m to optymalną odległość przy oglądaniu obrazu o 1080 liniach, to optymalną odległością dla obrazu o 576 liniach powinna być odległość 1.8 x 1080 / 576, czyli 3,37 m, a nie 4.9 m jak oni podają.
 

amadeo

New member
Dig Dug,
Tak wynika z kalkulatora. W praktyce (mam 32") bez marudzenia oglądam najlepsze jakościowo filmy TV czy też DVD z 2.5m. Są jednak kanały czy audycje, które wyglądają tragicznie z tej odległości, przesiadam się na kanapę (4m)...

JackS,
Wzory do obliczeń podane są na duńskiej wersji strony:
http://www.flatpanels.dk/fokusartikel.php?subaction=showfull&id=1184685511&archive=&start_from
Jak się z nimi nie zgadzasz to link do ich forum jest pod artykułem. Znają angielski.
 

Dig Dug

New member
amadeo, JackS. - sorry koledzy. Powienienem dać ikone ;) na końcu wypowiedzi, bo wyszła ona na poważną rozterkę, a ja jej nie mam :). Jak juz to jestem zdecydowany na 37 cali, bo raz, że ujdzie, do tych 2,5m które mam, to jeszcze LCD w 32 calach w niektorych przypadkach maja okrojone parametry i chyba inny rodzaj matrycy (kontrast nizszy, to znowu czas reakcji dłuzszy, ewentualnie matryce mniejsze od gorszego producenta) wiec nie chce brac 32 cali. Dzieki za zainteresowanie. Gdybym miałpewność, że jakaś 32 jest dokładnie tej samej jakości co 37 to może i wziął bym 32. A tak to nie chce ryzykować.:D
 

toms83qwe19

New member
Moim zdaniem lepiej kupić mniejszy ale lepszej jakości, niż większy ale bardziej ubogi. A z drugiej strony, to te wszystkie kalkulatory obliczające przekątną do odlgełości to można kopnąć w du@#.
To tylko baza wyjściowa, nie trzeba się tym kategorycznie kierować. Sam najlepiej sprawdzisz, jaki Ci pasuje. I nie zawsze największe, to najlepszy wybór.
 
Do góry