Jaki Router/Repeater Wi-Fi dla większych odległości

DrWredman

Active member
Witam,

Szukam Routera z funkcją Repeatera lub czegoś co rozwiąże problem z ze słabym zasięgiem sieci.

Wszystkie repeatery, które znalazłem na rynku tylko wzmacniają sygnał Wi-Fi.

Otóż u mnie sytuacja jest taka.
Całe mieszkanie mam okablowane skrętką. Do każdego pokoju z tzw. mojego gabinetu dochodzi jeden kabelek internetowy.
W gabinecie jest podłączony modem/router od UPC, który oczywiście ma sygnał Wi-Fi, ale jest on za słaby aby dochodził do najdalej oddalonego pokoju. W związku z tym w pokoju syna (który jest gdzieś pośrodku) zainstalowałem drugi router Asusa, który rozsiewa nowe Wi-Fi dalej. Jednak to Wi-Fi ma już inną nazwę i trzeba się z nim łączyć ręcznie. (Tak wiem, że można ustawić taką samą nazwę sieci, ale to nie rozwiązuje problemu). Syn oczywiście na maksa zużywa internet po kablu w laptopie i konsoli więc sam repeater mu raczej nie wystarczy. Dodatkowo korzysta z chromecasta.

Jak zatem skonfigurować sieć, aby w całym domu można było korzystać z tego samego połączenia Wi-Fi.

Urządzeń sieciowych wciąż przybywa, a chciałbym bez problemu korzystać np. z zasobów serwera NAS (podłączonego w gabinecie), a przyszłościowo z głośników sieciowych połączonych w multiroomie.

Jeśli ktoś z was może polecić sprawdzone rozwiązanie, będę wdzięczny.
 

DrWredman

Active member
Nie rozumiem, dlaczego "sam repeater" ma mu nie wystarczyc? Wyjasnij mi.

A no dlatego, że (jeśli dobrze rozumuję):
- jeśli repeater odbierze słaby sygnał, rzędu 10 Mbit, to cudów chyba nie ma i nie zrobi z tego 300 Mbit, bo tyle mam w UPC (100 Mbit byłoby już wystarczające).
- druga sprawa to, młody giercuje po sieci, a wiadomo, że po Wi-Fi to już nie ta sama para kaloszy.
- oglądanie chociażby zdjęć z NASa, na słabym łączu to też mało komfortowe rozwiązanie.
 

DrWredman

Active member

Dzięki, chyba najpierw spróbuję z repeaterem Tenda. Jest dość tani i mały więc może wystarczy.

Prześlij sygnał do pokoju syna po sieci elektrycznej

Wiesiu. Sygnał to mam po kablu w każdym pokoju. Chodzi o taką samą sieć Wi-Fi w całym mieszkaniu.
 

iT!T

Member
Zgadzam się, że nie jest to tanie zwłaszcza porównaniu do takiego wtykanego w gniazdo od TP-Linka (czy podobnych), ale jakościowo to przepaść.

Nie chcę być złym prorokiem ale znajomy poszedł tą sama drogą, tj. stwierdził, że rozwiązanie dobrej jakości (wtedy chodziło o inny AP niż UniFi) jest za drogie i wziął właśnie takiego TP-Linka (nie znam modelu, wiem tylko, że wtykany w gniazdo 230V), koniec końców okazało się, że jest kapryśny i niestabilny, a do tego zasięg nie sprostał oczekiwaniom. Męczył się jeszcze przez jakiś czas, dołożył kasy, kupił porządny i jest ok ;)

Pytanie też jaki metraż?

Unifi AC Light można wyrwać za 300zł z małym haczykiem.


In-wall to raczej na jeden pokój rozwiązanie, np do hoteli/pensjonatów itd. gdzie takich pokoi jest więcej, wtedy to super sprawa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry