Jaki router do ps3 40gb

siara_psv

New member
Jeżli będziesz miał router z WiFi unikniesz ciągnięcia kabla do PS3.
Ja używam Linksysa WRT350N (wcześniej miałem WAG300N-E) i jestem b. zadowolony. Tylko cena odbiega nieznacznie od twoich oczekiwań. Ale muszę zaznaczyć, że mój router obsługuje nowy standard n. Mam jeszcze trochę sprzętu na WiFi, 4 kompy w sieci i wszystko działa OK. Do samego PS3 to chyba taki router nie będzie tobie potrzebny.
Jednak doradzałbym kupić router z standardem N, żeby było bardziej przyszłościowo. Może ciut drożej ale można znaleźć już za ok 300zł. Może być np ASUS WL-500W
 

seku35

New member
Witam.Czy ten router (Linksys WRT350N) nadaje się też do internetu radiowego.Tak żeby śmigały na nim : laptop/PC/xbox/PS3.Naj ważniejsze czy pracuje stabilnie?
 

siara_psv

New member
U mnie ten router obsługuje neostradę, którą dzieli na 4 komputery, laptopa, PS3, PSP i dorywczo jeszcze drugiego laptopa. DZiała super stabilnie.
 

wojti12

New member
witam,
na poczatku zaznaczam ze jestem laikiem jesli chodzi o kwestie internetowe wiec wybaczcie ;)

jesli mozecie to wyjasnijcie mi zasade dzialania routera.
mam tak sytuacje. netu w domu brak :(
obecnie mam w skrzynce wyprowadzona platanine kabli telefoniczno-internetowych.

planuje zrobic w domu internet bezprzewodowy na potrzeby PS3 i lapa
- zakladam ze kabel ethernetowy do ps3 juz nie bedzie potrzebny???

czy kupno routera zalatwi wszystko? jak on dziala i czy podlaczam go wlasnie do tej plataniny kabelkow?
czy jak wejde w deal z np:;netia to oni moga juz mi zaproponowac jakis router? czy po prostu poszczaja sygnal netu w kable a potem to juz moja brocha jak to wykorzystam?

tak wiec czy dobrze rozumiem - router podlaczam pod kable z sygnalem internetowym i juz dziala? wtedy szukam w ps3 sygnalu netu i jazda , tak?


sorki za laicki jezyk ;)
 

siara_psv

New member
Oj z tym tłumaczeniem….
Prosto mówiąc router służy zazwyczaj do dzielenia łącza internetowego na wiele komputerów. Pełni też rolę bramki (gateway) umożliwiającej łączenie dwóch różnych sieci. A w twoim przypadku router ma umożliwić połączenie z Internetem. W zastosowaniach domowych (i nie tylko) router pełni rolę switcha czyli łączy wszystkie komputery w jednej sieci LAN.
Czyli router umożliwia połączenie z Internetem i podzielenie tego łącza na kilka komputerów.
Router może być przewodowy, bezprzewodowy, bądź może łączyć obie te opcje (taki polecam).
Zazwyczaj dostawcy Internetu dodają do pakietu dostępowego modem ADSL, dzięki któremu twój komputer, po podaniu loginu i hasła, łączy się z ogólnoświatową siecią. Czasami dają też router ale wiąże się to z dodatkową odpłatnością i chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Jeżeli kupisz sobie router to musisz go skonfigurować (proste w miarę) pod dostawcę Internetu. Podział pasma na poszczególne komputery, PS3 czy inne odbiorniki odbywa się automatycznie. Warto jest jednak zaszyfrować sygnał bezprzewodowy. Przy PS3 żadnych problemów nie przewiduję. Podajesz tylko rodzaj sieci. Są inne, szczegółowe wątki w tym temacie.
 

wojti12

New member
dzieki wielkie
troche rozjasnialo

oczywiscie poszukam innych watkow

ale jeszcze jdno - piszesz o konfigurowaniu routera = czy to sie robi poprzez kompa czy router ma jakis wbudowany prosty programik fo configu?

czyli tak jak radzisz nie brac routra od dostawcy int tylko kupic osobno i sobie skonfigurowac a od dostawcy tylko kupic sygnal, tak?
 

gregorp

New member
siara_psv napisał:
Oj z tym tłumaczeniem….
Prosto mówiąc router służy zazwyczaj do dzielenia łącza internetowego na wiele komputerów. Pełni też rolę bramki (gateway) umożliwiającej łączenie dwóch różnych sieci. A w twoim przypadku router ma umożliwić połączenie z Internetem. W zastosowaniach domowych (i nie tylko) router pełni rolę switcha czyli łączy wszystkie komputery w jednej sieci LAN.
Czyli router umożliwia połączenie z Internetem i podzielenie tego łącza na kilka komputerów.
Router może być przewodowy, bezprzewodowy, bądź może łączyć obie te opcje (taki polecam).
Zazwyczaj dostawcy Internetu dodają do pakietu dostępowego modem ADSL, dzięki któremu twój komputer, po podaniu loginu i hasła, łączy się z ogólnoświatową siecią. Czasami dają też router ale wiąże się to z dodatkową odpłatnością i chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Jeżeli kupisz sobie router to musisz go skonfigurować (proste w miarę) pod dostawcę Internetu. Podział pasma na poszczególne komputery, PS3 czy inne odbiorniki odbywa się automatycznie. Warto jest jednak zaszyfrować sygnał bezprzewodowy. Przy PS3 żadnych problemów nie przewiduję. Podajesz tylko rodzaj sieci. Są inne, szczegółowe wątki w tym temacie.

Hmm, Kolego nie rozpędzałbym się tak bardzo.
Router definicyjnie służy do routingu pakietów międzu intersieciami. (OSI Layer 3).
Switch-to przełączanie ramek (OSI Layer 2).
Routery w handlu skierowane na rynek SOHO rzeczywiście posiadają wbudowany switch (mniej boxików na biurkach) ale trzeba pamiętać że router to nie switch i nie można tych nazw zamiennie stosować- raczej router z wbudownym switchem.
"Rozdzielienie" łącza to usługa realizowana przez NAT lub PAT (ale router takie usługi musi posiadać (podejrzewam że wiekszość juz je ma ale radzę się upewnić).
Co do konfiguracji to wiekszość tych urządzeń konfiguruje się przez HTML ale niektór mają jakieś programiki (wygoniej przez HTML).
Co do zabezpieczenia łącza to częśc producentów (np. Linksys) udostępnia tzw. One button security (lub inna nazwa), gdzie za pomocą przycisku na obudowie konfiguruje się zabezpieczenia WIfi.

Generalnie jeżeli PS3 zgodnie jest ze standardami to powinno śmigać (gorzej jest z zabezpieczeniami WiFi-które potrafi być kłopotliwe w konfiguracji).

W sumie to kolega siara mówił słusznie ale jednak lepiej wyjaśnić i uszczegółowić pewne poruszone kwestie coby się kolega nie zdzwiwił po zakupie.

Pozdrawiam
 

siara_psv

New member
Router podpinasz pod końcówkę dostawcy internetu i wpinasz go w sieć. Routerem zarządzasz za pomocą sieci (niektóre modele dodatkowo można obsługiwać przez USB). Wpisujesz w przedlądarkę internetową adres sieciowy podany przez producenta w instrukcji (np.: 192.168.1.1) i uyskujesz połączenie. Z reguły trzeba podać hasło.

Osobiście kupiłem router sam rezygnując z proponowanego przez dostawcę netu.

Staram się wytłumaczyć to wszystko prostym językiem. Oczywiście mógłbym napisać, że router jest to urządzenie zapewniające przenoszenie pakietów i kierowanie ruchu pomiędzy oddzielnymi sieciami na podstawie protokołu sieciowego lub informacji pochodzących z warstwy 3 modelu OSI. Jest to urządzenie lub oprogramowanie sieciowe, które wyznacza następny punkt itd......

Ale nie o to chyba chodziło?
 

gregorp

New member
siara_psv napisał:
Router podpinasz pod końcówkę dostawcy internetu i wpinasz go w sieć. Routerem zarządzasz za pomocą sieci (niektóre modele dodatkowo można obsługiwać przez USB). Wpisujesz w przedlądarkę internetową adres sieciowy podany przez producenta w instrukcji (np.: 192.168.1.1) i uyskujesz połączenie. Z reguły trzeba podać hasło.

Osobiście kupiłem router sam rezygnując z proponowanego przez dostawcę netu.

Staram się wytłumaczyć to wszystko prostym językiem. Oczywiście mógłbym napisać, że router jest to urządzenie zapewniające przenoszenie pakietów i kierowanie ruchu pomiędzy oddzielnymi sieciami na podstawie protokołu sieciowego lub informacji pochodzących z warstwy 3 modelu OSI. Jest to urządzenie lub oprogramowanie sieciowe, które wyznacza następny punkt itd......

Ale nie o to chyba chodziło?

Wiem wiem trochę się czepiam,

ale czasami warto jednak uściślić bo później kolportowane są takie informacje-dla kogoś kto ma pojęcie zrozumiałe ale jak to jeszcze jest przniesione przez kogoś kto nie do końca temat ogarnia to się dopoiero szopki robią ;-)

Pozdro
 

fatchris

New member
moj internet to radiowka.. na dachu bloku jest satelita.. jaki router mam kupic zeby wszystko hulalo? zaznaczam ze bedzie on uzywany tylko do laczenia z ps3 i komputerem.. najlepiej z wifi.. oto moje typy:
http://www.allegro.pl/item298426638__d_link_router_di_524_wifi_54_gwarancja_f_vat.html
http://www.allegro.pl/item295524326_router_linksys_wrt54gc_eu_wifi_sklep_slask_.html
http://www.allegro.pl/item294655698_router_wifi_adsl_pentagram_neostrada_gw_5_lat_w_wa.html

ktory z nich bedzie najlepszy?
 

reters

New member
Moim zdaniem linksys ale moge sie mylic.Ja ogólnie posiadam linksysa i bardzo sobie go chwale.Panowie podpowiedzcie mi ktory z tych linksysow bedzie lepszy:Linksys WAG54GS-EU okolo 270zl czy Linksys WAG200G-EU okolo 200zl router ma byc pod neostrade.Prosil bym o podpowiedź:)
 

siara_psv

New member
Miałem tego dlinka, o którym piszesz i zmieniłem na linksysa, bo się wieszał. A tego trzeciego wynalazku nie znam.
Ale zauważyłem, że wszystkie routery, które wymieniasz są w standardzie WiFi .g, ja bym polecał .n ale to droższe rozwiązanie.
 

mtb

New member
No to i ja mam pytanko. Mam chello 2 mb/s jaki byście router polecili tak do 150zl. Oczywiscie z WiFi bo i DS bedzie grany;)
 

krecha2

New member
witam moze znawcy temattu pomoga i mi:) potrzebuje router ,podepne go pod komputer w jednym pokoju , w innym mam Lcd-ka i Playstation , nie chce ciagnac kabla bo to dosc daleko, czyli router chce aby mial wi-fi , i tu pytanie czy przez wi fi internet nie traci na szybkosci? i tak mam slaby wiec chce aby zachowwal swoje parametry.. jak ktos moze to prosze o jakiegos linka do dobrego routera na moje warunki!
 

siara_psv

New member
Wybrane routery pracują w najstarszym (i najwolniejszym) standardzie WiFi. Oczywiście bezproblemowo obsłużą sieć, o której mowa.
Osobiście uważam, że lepiej dołożyć i kupić standard .n a jak ma być taniej to .g.
Jeżeli internet nie jest za szybki do żaden z tych routerów nie powinien mieć wpływu na jakość łacza. Szybkie łącze jest czasami "przycinane" przez WiFI, a w innych wypadkach nie jest to odczuwalne.
 

szakal9999

New member
wrt54gc to jest standard g, a więc nie najwolniejszy(sam go mam i chodzi świetnie i bezproblemowo).
A co do n, to po co komuś połączenie z routera do kompa ponad 100Mb/s skoro dostawca internetu i tak ogranicza łącze.
A co do strat na szybkości, to są w przypadku szyfrowania połączenia(które wypadało by mieć włączone), ale jest to strata z tych a/b/g/n... czyli obetnie ci prędkość transferu z maksymalnej możliwości routera więc jeśli łącze zewnetrzne jest znacznie wolniejsze, to nie powinno być strat.
A, jeszcze jedno.
Zależy do czego chcesz je podpiąć, bo 54gc nie miał chyba modemu adsl

http://www.hdtv.com.pl/forum/member.php?u=40070
 
Do góry