Jaki przewód na połączenie component?

hubertc

New member
Witam,

Chcę zrobić połączenie (sygnał wideo komponentowy) pomiędzy dwoma końcami pokoju - kabel położony na stałe, z gniazdkami podtynkowymi.

Jakiego przewodu użyć?? 3 kable koncentryczne? Jeżeli tak to jakie? Może są inne przewody (też współosiowe lub nie) które stosuje się do takich celów?

Jeśli ktoś ma z tym trochę doświadczenia lub chociaż jakiś pomysł proszę pisać!! :)

Jeszcze dodam, że gniazdka odpowiednie chyba już znalazłem, dzisiaj się wybieram do sklepu to się okaże ;]
 

Bejusek

New member
Witam.
Miałem kiedyś podobną zagwozdkę. Mi niestety nie udało się znaleźć odpowiednich gniazdek ściennych w Polsce, ale upolowałem je w Holandii. Moje gniazdka składają się z plastikowej obudowy, w której są "przejściówki" RCA żeńska-żeńska i są to zwykłe gniazdka naścienne, nie podtynkowe. Pod podłogą położony mam kabel profigold 10m (3x koncentryczny). Delikatny problem stanowiła długość samych wtyków rca (są chyba i tak krótsze niż w konkurencyjnych kablach). Żeby podłączyć je "od tyłu" do gniazdka trzeba było trochę skuć ścianę. Wszystko jak narazie funkcjonuje bez zarzutu, jakość przesyłanego obrazu uważam za b.dobrą (Popcorn hour a100 <--> projektor)

P.S
To mój pierwszy post na tym forum, ale mam nadzieję że uda mi się chociaż trochę pomóc :)
 
Do góry