Jaki przewód digital Coaxial?

84markot

New member
Witam poszukuję dobrego przewodu Digital Coaxial tak do 150zł
potrzebuję podłączyć stacje dokująca do ipoda Denon ASD-51W cyfrowym przewodem koaksjalnym do Amplitunera,

Proszę na co mam zwracać uwagę przy zakupie, może są jakieś sprawdzone i dobre, jakiej firmy?

Proszę o pomoc

Dziękuję

Pozdrawiam
 

adamboss123

New member
pkomp Ty to chyba handlujesz na targu zwykłym szajsem(wnioskuje to z Twoich postów)i tylko takie rzeczy polecasz,dobrze wiem co odpiszesz ze nie warto pakować kasy w kabelki ale ja sądzę inaczej.84markot proponuje Ci zakup cos z WIREWORLDA(bardzo dobra marka)moze ultraviolet 0,5m to cena 129pln.pozdrawiam
 
D

Deleted member 141725

Guest
jak usłyszysz różnicę w cyfrowym przesyle to kup i kabel za 10tyś. Słaby kabel (mowa o takim za 2zł) może wprowadzić zakłócenia i błędy. Jednak kabel pół metra za 20-30zł tak samo prześle zerówki i jedynki jak ten za tysiąc. Nie ma prawa być różnicy w dźwięku - nadajnik wysyła sygnał, odbiornik odbiera i przetwarza. W analogu się zgodzę, ale siłą rozpędu producenci szukają kolejnych zysków i tyle w tym temacie.
 

Maxx72

New member
Interkonekt Coaxial RCA-RCA PGD4000 Profigold OxyPure - 0,75m 139zł
Interkonekt RCA-RCA Coaxial Wireworld Silver Starlight 6 (SSV) - 1m 1000zł :D ;-)
 

pkomp

New member
adamboss zejdź na ziemię - weź swój super kabel dziecko weź tego prolinka i wykonaj proste pomiary - przeslij sygnał i porównaj czy masz to samo - jak tak to xxxxxxxxxx i juz nic więcej nie mów(gwarantuje że bedzie to samo)

i po co wciskac ludziom kit że na kablu za 10 tysiaków uzyska cuda?ja nie robie z ludzixxxxxxxxxxx jak ty próbujesz(sam sie o kabel pytałes i co?w szoku jesteś że dałes sie nabrać?)

powtórzę - przeprowadź test i udowodnij że ten wirewold jest lepszy w przesyle cyfrowym od (już nawet nie coaxiala) zwykłego cincha

ps.masz wogóle na czym taki test przeprowadzić? bo ja robiłem na przetworniku apogee i karcie rme multiface - akurat to miałem pod ręką - dla różnych długości i jakości coaxiala jak i optyków także stykanych końcówkami i sklejanych taśmą samoprzylepną....i wiesz co?wszystko działało w tym audio 8 kanałów 48kHz/24 bit po optyku........dostałem to co wysłałem - bit w bit bez żadnych rozjazdów zegara
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

84markot

New member
Witam dziekuję za Odpowiedzi

Czytając wypowiedzi nie ma co pchać się w duże koszty kupując przewód cyfrowy coaxial, jeśli dobrze rozumiem przewód ten wysyła sygnał w postaci systemu binarnego 0 i 1 a amplituner to przetwarza nie to co w przypadku analogicznego sygnału wtedy jakość przewodu przedkłada się na jakość dźwięku. Więc nie ma możliwości zakłóceń oraz strat jakościowych na przewodzie i zbędne są podwójne ekrany, przewody pokrywane srebrem oraz złote wtyki.

Jeśli się mylę bardzo proszę mnie poprawić

Dziękuje za Odpowiedzi Pozdrawiam
 

spiter

New member
pakowanie sie w wysokiej jakosci okablowanie ma sens tylko pod jednym warunkiem ze ma sie sprzet z najwyzszej polki, ktory jest wstanie odtworzyc wszystko :) im wyzszej jakosci sprzet (ampli i glosniki oraz odtwarzacz) to tym wyzszej jakosci powinno byc okablowanie :) ale to wg mnie bardzo duza zlozonosc tematu...
 

adamboss123

New member
Myslałem ze to forum na ktorym mozna komus pomóc a tu takie gwiazdy(w tych czasach rzadko spotykane)
pkomp marnujesz sie synku powinienes z takimi wiadomosciami i doswiadczeniami jak masz przyjąć sie do najlepszych marek audio i nie tylko (bo jak widac na kazdym temacie sie znasz)moze dali bi Ci dobrze zarobić bo takich fachowców na świecie jak Ty jest bardzo mało.A tak poza tym pytałem innych o kabelki bo lubie posłuchać innych (w przeciwienstwie do Ciebie) co o tym myslą i nie nabrałem sie na zadne bajery a w szoku to jestem bo nie spotkałem sie z tak wspaniałym fachowcem jakim jestes.W takim razie jako kolejny uzytkownik tego forum prosze Cie nie odpisuj na moje posty bo sobie tego nie zycze(jak tak dalej pojdzie to na tym forum bedziesz zadawał pytania sam sobie bo wiele ludzi poprosiło Cie o to samo co ja).Opanuj sie z Twoją mądrością i dobra rada posłuchaj innych i nie krytykuj,wiecej pokory i kultury.Pozdrawiam
 

pkomp

New member
o czym piszesz bo nie rozumiem?
wiedza cie boli?to ja zdobywaj.....
po co słuchać mam innych wciskających kit skoro sam sprawdziłem?i nie tylko ja ale i wiele innych osób i wnioski są jednoznaczne? nie ma sensu ładować kasy w super kable bo to nic nie daje?

nie kumasz co napisałem czy jak? - na odcinku pół metra coaxial za 5000 da dokładnie to samo co najzwyklejszy cinch za 5 zeta....i ja jestem w stanie to udowodnic bez słuchania bzdur o wyższości świąt bozego narodzenia nad wielkanocą a ty?chyba nie bardzo to sie pultasz nie wiadomo po co....

ps.Kultura jest a krytyka?jak ktos pisze z sensem to sie go nie krytykuje - jak wypisuje bzdury to jak najbardziej kolego - nie dawaj sobie wciskac kitu i nie wciskaj go innym(wmawiając że zakup druta za 150 to pomoc - to nie pomoc to naciąganie)

markot dobrze wykonany coaxial za 20 zeta spełni zadanie idealnie
i to że ktoś ma sprzęt za 20 tysięcy nic w tej kwestii nigdy nie zmieni - gdyby miało być inaczej to studia nagrań 1/4 budżetu wydawałyby na kable tym bardziej że taki stół SSL to minimum 200 tysiecy pln nie wspominam o kompresorach manley przetwornikach benchmark odsłuchach dynaudio adam czy tym podobnych
to jest sprzet tak wysokiej klasy że takie dzielone onkyo moze robić za podstawki co najwyzej
i nikt tam się nie spuszcza nad bzdurami typu jaka różnica w kablu za 50 a za 500 bo dobrze wiedzą że jej nie ma
tylko audiofile maja takie zboczenie...
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
W przypadku sygnału cyfrowego sprawa jest banalna - albo słyszysz różnicę (przekłamania) albo nie. Jedną z cech transferu cyfrowego jest to, iż niewielkie zniekształcenia nie mają ŻADNEGO (null, zero) wpływu na sygnał wyjściowy. Za to od pewnej granicy, zmiany są dramatyczne... Także, albo słychać trzaski/zaniki dźwięku, albo nie. W tym pierwszym przypadku przewód idzie na śmietnik, w drugim - każdy jest równie dobry (chyba, że odpada końcówka wtyczka po kilkukrotnym włożeniu :D) Nie ma tu miejsca na drobne "niuanse" - chyba, że ktoś jest bardzo podatny na autosugestię :D
 

pkomp

New member
pkomp wpadłeś w samo uwielbienie,smieszysz nie tylko mnie ale innych ps.postaw sobie pomnik pozdrawiam

widzisz kolego - nie masz kompletnie nic do powiedzenia w temacie to piszesz takie ćwierć inteligentne bzdury.....
jak poważny temat ciebie śmieszy to nie zadawaj pytań skoro odpowiedź ciebie nie interesuje - nie rozumiem co tu wogóle robisz i jak odnieść się w takim razie do twojej potrzeby zasięgnięcia opinii....

to tyle - może kiedyś dorośniesz to zrozumiesz
 

adamboss123

New member
pkomp widze ze TY na tym forum masz najwiecej do powiedzenia(bzdur)Odpowiadam na Twoje mądre(hahahahah)pytanie:nie temat mnie smieszy tylko TY,a odpowiedzi innych interesują mnie jak najbardziej(tylko nie Twoje),a co TY tu robisz?powinieneś stać jak statuła wolnosci za Twoja mądrosc(hahahahahh)Nie chce mi sie z takimi pustakami dyskutowac,buda pkomp.pozdrawiam
 

klemens007

New member
Ja mogę z czystym sumieniem polecić(audiofilem nie jestem) przewód firmy oehlbach. Bardzo dobre wykonanie, dobrze ekranowany , miękki przewód, pozłacane wtyki. Za 0,5m płaciłem coś dobrze poniżej stówki. I jak pamiętam kupowałem go w jednym z dużych sieci AGD. (taki ładny fioletowy kabelek:wink:)
 

pkomp

New member
kolego pustak - napisałem ci dokładnie co nieco o przewodach - ba nawet dałem porady jak masz sobie sprawdzić własnoręcznie jakość i dokładnośc działania takiego kabla - a ty co? jak to pustak szukasz zdania "bierz xxxx bo ma super klarowne brzmienie genialną średnicę i gra bardzo szeroko - złoto srebrne żyły i kosztuje tylko 2400 euro"

nie trafia do ciebie kompletnie nic a jeszcze nie mając zielonego pojęcia bez sensu dyskutujesz wyzywając od pustaków - pytam się - tylko tyle potrafisz?na tylko tyle cię stać?
nie jesteś w stanie nawet podyskutować bo do tego trzeba mieć co nieco pojęcia i wiedzy więc nie wiem po co wogóle się odzywasz - powinieneś przeczytać jeszcze raz ten wątek wyciągnąć wnioski I ZAMKNĄĆ MORDĘ bo nie masz nic do powiedzenia.To tyle - szkoda na takich jak ty czasu

ps.oehlbach fajny miękki - akurat złocone wtyki do niczego potrzebne nie są ale przewód ten bardzo fajnie się układa - bezproblematyczny w ciasnych miejscach - chociaż cena troszkę za wysoka
 
Ostatnia edycja:
Do góry