jaki projektor na początek?

gromog

New member
Przeglądając wnikliwie forum i opierając się na waszych poradach udało mi się kupić świetny tv sony HX700, z którego jestem w pełni zadowolony. Teraz chciałbym wybrać projektor, lecz tyle tego jest, że nie jestem w stanie ogarnąć. Parę razy korzystałem z jakiegoś prostego pięcioletniego BENQ, którego jakość była jak dlamnie zadowalająca, ale technika idzie do przodu i teraz stoję przed dylematem. Cena projektora w granicach 2500-3000zł. Dużo dobrego przeczytałem o optomach, ale HD20 nie posiada lens shiftu i chyba żadnego DLP w tej cenie nie znajdę, więc pozostaje LCD.
Towarzysze pomożecie???
 

gromog

New member
dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Mój wybór padnie chyba na Epson
Tw450 za 2,4k nie mam pojęcia jaki ekran do tego dobrać.
 

1grzecho

Member
no niestety kasa nieduża to wybór nieduży... a nie możesz dołożyc do tej optomy hd20?
mój projektor na początek to hc4000
co do ekranu to nie napisałes ile chcesz wydać, no i czy ma to być ekran ramowy czy zwijany elektrycznie czy ręcznie?
 

gromog

New member
wziąłbym tą optomę ale nie posiada lens shiftu, hc4000 to już inna półka. Myślę, że powinien być lcd, bo ma to być projektor mobilny, więc powinien mieć lens shift. A swoją drogą to czy Tw450 posiada tą funkcę bo nigdzie nie przeczytałem. Ewentualnie zostaje TW3200, ale trochę sporo, a nie wykorzystam jego możliwości w pełni. Ekran powinien być ręcznie zwijany, nie wiem jakie optymalne wymiary do 600zł
 

tu_tek

New member
Tw450 nie ma Lens Shiftu, a do tego jest raczej kiepski. W ogóle to masz niezły rozrzut od kiepskiego Hd ready (tw-450) do niezłego full hd (tw-3200) :) Po środku masz jeszcze Tw-700, może coś takiego?

A czy w grę wchodzi projektor używany?
Ja jako swój pierwszy sprzęt niedawno zakupiłem używanego Panasonica pt-ax200e i jestem bardzo zadowolony.
 

gromog

New member
tw450 już odpada, czy jakaś ciekawszy projektor lcd od tw3200 możecie polecić, aby nie był droższy.

Gdzie kupywałeś swego panasonica? na allegro jest troche używek, ale też nie wiem co wybrać.
A może możecie podpowiedzieć co aktualnie na allegro można z używek wybrać, ale jeśli używka to do 1000zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry