Jaki projektor multimedialny z DLNA do 2,5 tys zł

theded

New member
Szukam projektora multimedialnego z funkcją DLNA. Mam NAS Synology ze stosowna funkcję, chcę podpiąć projektor kablem LAN i puścić film prosto z NAS. Obecnie mam Fastethernet ale zamierzam przeskoczyć na gigabitową sięc. Ewentualnie może być taka funkcja po wifi, ale jak znam życie to będą kłopoty z małą przepustowościa a kabel to zawsze kabel.

Nie zagłębiając się w szczegóły najważniejsze dla mnie funkcje to:
Odtwarzanie filmów divx, xvid, mkv i przydałoby się rmvb ale przeżyję bez
Odtwarzania napisów txt
Nie pogardziłbym jutubem
Pilot zdalnego sterowania

Wczytuję film z określonego folderu, wybieram napisy, pilotem steruje choćby głośnością. Są na rynku takie projektory do 2,5 tys brutto, bo nic nie mogę znaleźć? Jak będzie trzeba kupić dodatkowe urządzenie, to wole puszczać z lapka po HDMI, ale strumieniowanie byłoby super wygodne.

Poczytałem już trochę o wyborze sprzętu i wiem, że muszę podać więcej konkretów, ale na razie proszę się skupić na strumieniowaniu, bo jak nie ma nic takiego to "zwykły" projektor sam sobie dobiorę po lekturze forum.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A co z dźwiękiem?

Moim zdaniem, lepiej po prostu kupić projektor i odtwarzacz plików. Znacznie łatwiej coś wybrać, a i funkcjonalność osobnych odtwarzaczy jest zazwyczaj większa niż wbudowanych.
 

theded

New member
Cena bardzo przystępna. To dźwięku może nie być czy o co chodzi? Potrzebuje jeszcze do tego jakiegoś dongla wifi, czy to już jest wbudowane? Kiedyś podłączałem projektor Benq, model chyba 660 czy jakoś tak. Klient chciał koniecznie, żeby obraz był po wifi. Przy prezentacji spoko, choć dźwieku nie udało się ogarnąć, przy puszczaniu filmu z jutuba działało, puki nie puściłem na pełny ekran- wtedy cięło się niemiłosiernie. W końcu klient odpuścił temat i słusznie, ale za dongla i mój stracony czas przybulił. Dlatego wolałbym pociągnąć kabel ethernetowy, przy gigabitowym lanie miałbym duży zapas.

Na aukcjach są tylko lakoniczne dane techniczne tego LG... Ma on jakieś wady w porównaniu do "zwyklego" projektora, ktory kupiłbym w tej cenie? Co do oddzielnego urządzenia, to na pewno będzie lepsze, ale wtedy wolę podłączyć sobie laptopa, którego już mam i też działa mi wszystko :p Przyznam się, że chcę wykorzystać strumieniowanie z NAS. Na serwerku w nocy będą się ściągać filmy, które można będzie wygodnie oglądać sobie następnego dnia prosto z serwera.

Edyta:
Przeczytałem właśnie "oceny" na stronie LG w w w .lg.com/pl/projektory-multimedialne/lg-HW300Y-led wygląda na to, że to co potrzebuję akurat nie działa...
 
Ostatnia edycja:

damaioshin

New member
ale za dongla i mój stracony czas przybulił


Niezły z ciebie fachowiec. Ten projektor też zamierzasz komuś profesjonalnie montować?
 

theded

New member
Nie. Ten ma być dla mnie. Ocenę moich kompetencji zachowaj dla siebie.

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:
Do góry