jaki Projektor i ekran ???

sir.COLA

New member
Witam wszystkich :)

Proszę o pomoc w wyborze projektora i ekranu do niego.

projekcja z ok 4,5 m - pokój nie jest w 100% zaciemniony

ekran elektrycznie opuszczany (mocowany do sufitu) - z wyliczeń wychodzi ok 150"

jeżeli chodzi o projektor to chyba najlepszy będzie BENQ W1070 (z tego co czytałem na forum ma b.dobre opinie) - jeżeli proponujecie coś inne go to proszę o radę.

Planuje przeznaczyć na projektor ok 3000 i na ekran ok 1000 (+-).

DZIĘKUJE ZA POMOC W WYBORZE :blagam:


P.S. jakie okulary 3D polecacie do tego modelu ?? - potrzebuje 6 szt.
 
Z tego co już się dowiedziałem to dobry ekran projekcyjny za tysiąc złotych nie istnieje....niestety. Ja w tej chwili jestem na etapach przygotowania do zrobienia ekranu ramowego i on wyniesie mnie 1000zł a zapłace tylko za płótno.
 

sir.COLA

New member
No i sprawa się komplikuje :(

Żona naciska na czarny kolor projektora.

Możecie coś doradzić w tym temacie :

projektor czarny ok 3000 zł

PROSZĘ O POMOC i z góry dziękuję.
 

Lucky555

New member
Może Epson EH-TW5200 ? Akurat czarny ;) I kwota 2600-2700. Miałem okazję porównać Benq W1070 (akurat jego wybrałem) i Epsona EH-TW5100 (jest to nowszy niż 5200, tak mi Pan ze sklepu powiedział) i przyznam szczerze, że jako laik zbytnio różnicy nie widziałem pomiędzy tymi dwoma. Więc wydaje mi się, że 5200 będzie porównywalny.
 

sir.COLA

New member
przekonałem żonę co do koloru :krol:

i prawdopodobnie zdecyduje się na BENQ1070+ (ze względu na korektę obrazu w poziomie - mam przesunięcie ok 1,5m )

może mi ktoś powiedzieć:

1) jak to jest z korekcja obrazu w poziomie a oglądaniem 3D ?? - ma to jakiś wpływ ??
2) na jakiej zasadzie działa te wi-fi w 1070+ ?? - co muszę mieć aby podłączyć dekoder kablówki (on nie ma wi-fi) a co muszę mieć aby podłączyć kompa (on ma wi-fi)??

3) szukam ekranu do oglądania - z tego co się dowiedziałem to szary powinien być do tego projektora i jasnego pokoju (możne taki http://www.uchwytyekranyprojektory....0-x-16x9-x-120xquotx-x-matt-grey-hd-p-17.html) - już nawet ręczny niech będzie i do 1500 zł


dziękuję za odpowiedzi :)
:-D
 
Ostatnia edycja:

Kris022

New member
przekonałem żonę co do koloru :krol:

i prawdopodobnie zdecyduje się na BENQ1070+ (ze względu na korektę obrazu w poziomie - mam przesunięcie ok 1,5m )

może mi ktoś powiedzieć:

1) jak to jest z korekcja obrazu w poziomie a oglądaniem 3D ?? - ma to jakiś wpływ ??
2) na jakiej zasadzie działa te wi-fi w 1070+ ?? - co muszę mieć aby podłączyć dekoder kablówki (on nie ma wi-fi) a co muszę mieć aby podłączyć kompa (on ma wi-fi)??

3) szukam ekranu do oglądania - z tego co się dowiedziałem to szary powinien być do tego projektora i jasnego pokoju - już nawet ręczny niech będzie i do 1500 zł


dziękuję za odpowiedzi :)
:-D

Dobry wybór sam mam B W1070+:eek:k:

1) nie ma :)

2) po dokupieniu opcjonalnego adaptera możesz wyeliminować kabel HDMI między kompem a projektorem. Bez adaptera, to wifi w projektorze nie przyda Ci się bardzo.

3) Z tych tańszych opcji, wspomniana wyżej Suprema FENIKS będzie ok.
 

Lucky555

New member
Ja kupiłem Optome WHD200 za 800 zł (bezprzewodowe HDMI). Ze swojej strony polecam, bo chodzi dobrze.

Co do tego przesuwania to ja mam Benq W1070 i tam mogę przesunąć 10% maksymalnie pionowo, więc chyba nie przesuniesz tych 1,5 metra (albo źle zrozumiałem)
 

sir.COLA

New member
Co do tego przesuwania to ja mam Benq W1070 i tam mogę przesunąć 10% maksymalnie pionowo, więc chyba nie przesuniesz tych 1,5 metra (albo źle zrozumiałem)

benq 1070 + ma korekcje w pionie i poziomoe o 30 stopni - to duzo


P.S. może mi ktoś wyjaśnić - bo nie za bardzo rozumiem - dzisiaj babka "doradca" mi odpowiedzialna ze korekcja pozioma zmniejsza żywotność lampy, jasność i rozdzielczość - jak to możliwe z fizycznego pkt widzenia (ona nie potrafiła mi tego powiedzieć) ??
To tylko korekcja optyczna - wiec jak może mieć jakiś wpływ na lampę, jasność czy rozdzielczość ????
 

digit6

New member
Co do wifi to projektor jest wifi ready, potrzebujesz adaptera za okolo 1000zl, wiec bez tego skorzystasz tylko na tym ze masz korekte w poziomie porownujac do 1000zl tanszego W1070 :) ja juz wolalbym go powiesic centralnie na suficie oszczedzajac sporo kasy
 

sir.COLA

New member
Co do wifi to projektor jest wifi ready, potrzebujesz adaptera za okolo 1000zl, wiec bez tego skorzystasz tylko na tym ze masz korekte w poziomie porownujac do 1000zl tanszego W1070 :) ja juz wolalbym go powiesic centralnie na suficie oszczedzajac sporo kasy

niestety - posiadam żyrandol :( - akurat ta opcja jest nie do przejścia

z tego co się dowiedziałem (wyszperałem) to rzeczywiście traci się na jakości (rozdzielczości) - ponieważ jest to korekcja cyfrowa (nie optyczna).

w związku z tym może mi ktoś powiedzieć jaka jest strata w benQ1070+ na maksymalnej korekcji w poziomie (30 stopni)
i jak się ma do tego ostrość - bo nigdzie nie mogę naleźć danych i informacji na ten temat.

Jeżeli nie macie konkretnych danych to może ktoś kto widział coś takiego się wypowie i przekaże własne odczucia.

PROSZĘ O POMOC
czas mi się skrapla :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry