Jaki projektor i ekran do małego pokoju

michal6500

New member
Witam wszystkich forumowiczów to jest chyba mój pierwszy post więc na wstępie się przedstawie.
Nazywam się Michał mam 21lat i jestem maniakiem filmowym od kilku lat.
Na początek chciałbym zaznaczyć, że jeszcze się uczę i pracuję tylko popołudniami(umowa-zlecenie) więc nie mogę sobie pozwolić na sprzęt z wyższego przedziału cenowego. Nie jestem też w gorącej wodzie kąpany i sprzęt mogę kupować nawet kilka miesięcy a teraz do rzeczy:
Mieszkam w bloku jeszcze z rodzicami więc innego pokoju niż mój na projekcje przeznaczyć nie mogę
jak na razie posiadam:
TV - Lg 37lg300
DVD - Sony ns708h
Blu-ray - Sony BDP s470
Telewizja HD - Kablówka Vectra
Amplituner - Sony str-dg520
Głośniki 5.1 - sony fcr6000 + sub sony saw2500
Konsola HD - Xbox360
+ pokaźna kolekcja filmów dvd i zaczątki kolekcji BD(w tej chwili 12szt)

myślałem nad zmianą tv na większy i lepszy i przeglądając fora trafiłem na projektory i stwierdziłem, że to świetny pomysł ale jestem w tym temacie całkowicie zielony(poza kilkoma godzinami spędzonymi na przeglądaniu forum) nikt z moich znajomych nie ma projektora więc w akcji takiego urządzenia też nie widziałem zastanawiam się nad Benq w600+
tak wygląda mój pokój

img860.imageshack.us/i/pokoj.png/
dodac http

odpowiednio dla zdjecia
1-tutaj wisi tv i stoi takie stare biurko na nim ampli dvd bdp xbox
2- mała szafka na kółkach na niej glosnik centralny
3 - subwoofer
4- kolumny frontowe
5 - kolumny surround
6 - składane kanapy(złożone i przysunięte do ciebie tworzą taki jakby narożnik)
7 -styolik
8 - fotele
9 - fotel od komputera(dosc sporych rozmiarow)\
10 - meble
11 - biurko komputerowe na rysunku tego nie zaznaczyłem ale wsyokie na jakies 2m
aha pokój wyoski na 2,55m

jak widać w pokoju jest bardzo mało miejsca dlatego nie piszcie ze kolumny sa źle rozstawione poniewaz dobrze o tym wiem ale dopóki nie pójdę na swoje nic nie mogę na to poradzić:/
projektor wisiałby nad przeciwległą do telewizora kanapą a ekran zamocowany byłby zaraz przed tv

zastanawiam się nad benq w600+ i tak naprawde nie mam dla niego zadnego konkurenta więc w tej kwestii czekam na propozycje no i ekran, tutaj mam największe wątpliwości czy taki

allegro.pl/ekran-do-projektora-170x95-16-9-greyhd-pas-ramki-i1528659808.html
dodać http
będzie odpowiedni do tego pokoju? jest to najmniejszy 77cali ale boję się przesadzić
co o tym myślicie? oczywiście chciałbym elektryczny ale najzwyczajniej nie stać mnie na to
pokój narazie nie jest [przystosowany ale w miarę możliwości z czasem zamontuję gumowane rolety oraz pomaluje ściany na ciemny kolor tylko nie wiem co z sufitem, jest wyłożony kasetonami:/ może by jakimś czarnym sprejem je przejechać? próbował ktos czegoś takiego?
projektro wziął bym na raty w euro-agd-rtv a ekran z allegro wszelkie propozycje prosiłbym aby znajdowały się zbliżonym przedziale cenowym ponieważ wyczarowanie każdej kolejnej setki moze być problemem.
a teraz jeszcze pytanko co do samej idei projektora bedzie to moje pierwsze urządzenie tego typu i poprostu mam pewne obawy czy nie będę zawiedziony? na projektor fullhd nie stac mnie, mam obawy co do jakości takiego obrazu, chociaż wiele osób pisze, że przy pierwszym projektorze i tak szczęka mi opadnie?
aha i nie karcić mnie za ampli i głośniki są jakie są bez dekoderów dźwięku hd ale trudno suba dokupiłem dopiero niedawno jak i bluray ampli docelowo mam w planach onkyo608 a kolumny może jamo608 tutaj jeszcze nie wiem ale to będzie następna inwestycja więc wymiana ampli +głośniki to jakieś 1,5-2lata:D
 

pawel_71

New member
Benek to kiepski wybor. Lepiej wybierz cos innego z tej polki cenowej.
Masz do wyboru:
Vivitek 1080FD
Optoma HD20
Optoma HD200x
Samsung SP-A600

Dobre notowania ma Optoma HD20. Benq nie polecam ze wzgledu na kiepska jakosc tej firmy i najslabsze parametry projektora tej klasy.
 

michal6500

New member
Donky - proponowany przez ciebie projektor zdecydowanie odpada rozdzielczość 800x600 to jednak słabo a niechciałbym się cofać tlyko iść z tematem kina coraz dalej szukam hdready najlepiej z 3d ready(kiedyś się dokupi 3d-xl;)
a co do tych projektorow
Vivitek 1080FD
Optoma HD20
Optoma HD200x
Samsung SP-A600
to niestety są za drogie:/ w kwocie mniej wiecej 3000zł chciałem się zmieścić z projektorem i ekranem, fullhd są jednak jeszcze za drogie ale propozycje ciekawe ja nastawiłem się na benq z prostego powodu innych firm poprostu nie znałem np optoma czy vivitek zobaczyłem pierwszy raz dopiero szukając projektora a benq kojarzyłem więc był to pierwszy wybór.
a co do samego w600+ szukając po necie natknąłem się na wiele bardzo dobrych opinii i zaskoczyłeś mnie tak słabą oceną tej firmy, będę musiał jeszcze raz się w ten temat zagłębić. jeśli są jakieś urządzenia hdready do ok 2500zł to czekam na propozycje.
\a co do ekranu byłem prawie przekonany na kraftmana z allegro ale sprawdzając opinie na forum okazało się to bardzo złym wyborem i wczoraj znalazłem ekrany OPTIKA w cenie około 500-700zł można mieć elektrycznie rozwijany co jest bardzo atrakcyjna ofertą z tym, że widziałem same ekrany matt white, wypowiecie się może na temat ekranów tej firmy oraz tego czy w pokoju takim jak mój ekran biały się nada? i co z jego rozmiarem? jaki byście polecali? i wracam z pytaniem o kasetony - próbował ktoś je czymś pomalować, są białe a nie chciałbym aby wszystko popsuły? myślałem o jakimś sprayu, chociaż pasie o szerokości 0,5m nad ekranem?
 
Do góry