Jaki projektor FullHD dla kina domowego do 6000 zł

dudas

New member
Witam. Zastanawiam się nad zakupem projektora FullHD do max 6000 zł. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z projektorami ale z tego co widzie większość osób która kupiła projektor zakochała się w nich :D. Niespecjalnie przekonany jest do tego mój ojciec który twierdzi że LCD jest lepsze i tańsze i że do projektora potrzebny jest specjalny pokój. :(

Gdzie na terenie Poznania mogę znaleźć sklep w którym można przetestować projektory w miarę dobrych warunkach i jaki projektor w tej cenie będzie najlepszy.
Myślałem nad Mitsubishi 3900 albo jakimś BENQ bo są w miarę tanie, a ludzie chwalą sobie ich czeń i kontrast. Myślałem także nad Mitsu HC 5500 bo jest ponoć owiele lepszy od HC3900 no i ma auto-iris.
Mam także pytanie co lepsze projektor LCD czy DLP ??
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Nikt jednoznacznie nie odpowie Tobie.
Ważne są warunki w pokoju do projekcji: kolor ścian i sufitu, odległość od ekranu do projektora, odległość widza od ekranu, źródła ...
Musisz sam nieco poczytać.
zobacz tutaj: Find Projectors By Feature
, kalulatory, opisy recenzje...
Polecam Mitsubishi HC3800 i za resztę dobry ekran.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Tak jak napisał gatar, ciężko powiedzieć, że dany model będzie dla Ciebie najlepszy. Do warunków pomieszczenia dochodzi technologia wyświetlania i rozwiązania stosowane w poszczególnych markach, co owocuje różną reprodukcją kolorów i ogólnie różnymi cechami obrazu. No i nie zapomnijmy o preferencjach i gustach oglądającego.
HC3900 jest sporo droższy niż podana kwota i moim zdaniem, ze względu na wyższy poziom jasności rozważać go warto, gdy chcemy użytkować sprzęt w lokalach, pubach etc. albo gdy nasze pomieszczenie jest wyjątkowo jasnawe. Jak już jesteśmy powyżej 7tyś w projektorze kina do domu, to moim zdaniem zdecydowanie lepiej zainteresować się HC6800. W okolicach 6tyś natomiast można zerknąć na Epson TW3500. Jeśli nie masz ekranu i budżet jest nieelastyczny, to też się zgadzam, że lepiej byłoby zakupić nieco słabszy projektor i dobrać do tego ekran.
Moim zdaniem, tu nie ma lepszej, gorszej technologii wyświetlania, tylko ta, która będzie lepiej dopasowana do twoich potrzeb.

Pozdrawiam
 

michal cryer

New member
miałem ten sam dylemat co ty dlp czy lcd. Gdy kupowałem telewizor 2 lata temu to po obejrzeniu lcd i plazmy nie miałem wątpliwości że lcd zupełnie odpada. Natomiast przy projektorze wziąłem lcd i mi to zupełni nie przeszkadza. Na matowym ekranie to zupełnie inna bajka nie masz wrażenia cukierkowych kolorów.
 

dudas

New member
Mitsubishi HC3800 + ekran ramowy w formacie 2,39:1. Jak na pierwszy projektor będziesz zachwycony.

Dobry ekran to znaczy jaki ?? no i format nietypowy bo Blueray itp. gites ale jak to się ma np. do satelity albo konsoli gdzie większość obrazu jest 16:9. Czy projektor sam potrafi rozciągnąć obraz bez zniekształceń takich jak np. z 4:3 na 16:9 gdzie ludzie stają się jajowiaci
 
Do góry