jaki projektor full HD czy HD ready 3d?

hydromeduza

New member
killzone 3 na PS3 wymiata, ale nie w 3D. Grałem za Acer w 3D i dla mnie to porażka maksymalna. Nie da się wytrzymać długo, gra męczy, jest nienaturalna, ma się wrażenie bałaganu. Przejście na 2D to prawdziwa ulga. Nie tyczy to tylko killzone. 3D ma rację bytu tylko w wydaniu pasywnym moim zdaniem.
 

redlum

New member
Bez reklam
Ludzie różnie postrzegają 3D - część osób jest zachwycona aktywnym 3D inni z powodu męczenia się wzroku tylko pasywnym. Zam też ludzi co przy pasywnym "płaczą" po paru minutach bądź wcale nie widzą efektu 3D. Każdy powinien sam sprawdzić jak reaguje na efekt 3D w danej technologii.
 

wrx

New member
Bez reklam
A ja napisze, ze chyba w ogole nie widze sensu 3D w grach.
Testowalem GT5 i Motostorm i po paru minutach dalem sobie spokoj.
Efekt fajny, ale nie rozumiem po co.
To nie film.
 

artur83

New member
Do oglądania filmów 3D z pc na projektorze Optoma HD67N wystarczą jedynie okulary ZD201, nie trzeba adaptera? Karta graficzna musi być Nvidii czy dowolna która wypuści 720p 120hz?
 

daro75

New member
Do oglądania filmów 3D z pc na projektorze Optoma HD67N wystarczą jedynie okulary ZD201, nie trzeba adaptera? Karta graficzna musi być Nvidii czy dowolna która wypuści 720p 120hz?

Rozumien, że to jest pytanie nie stwierdzenie.
Kolega pisał, że Acer 5360bd ma hdmi 1.4 i dlatego filmy SBS można oglądać z PC w okularach ZD201. Reszta proj 3d ready ma hdmi 1.3 i trzeba dokupic adapter albo prawdopodobnie zestaw nvidia z ich okularami.
 

artur83

New member
Tak pytanie, próbuje się zorientować zanim zakupie ten projektor.
Adapter jest chyba tylko potrzebny do 3D z odtwarzaczy blu-ray, konsoli i HD TV, a zestaw nvidia do grania w 3D na pc. Nie wiem tylko czy trzeba mieć coś oprócz okularów do samego oglądania 720p 3D z pc po hdmi i jaka musi być karta graficzna do tego, cięzko gdzieś znaleźć info o tym. Chodzi o Optome HD67N.
 

hydromeduza

New member
cały ten efekt w grach 3D jest sztuczny, coś tam widać blisko, np. kierownicę, albo jakieś wskaźniki w killzone, reszta dalej ale płasko, potem może jeszcze z jeden plan płaski w sumie bez sensu, nienaturalny bałagan, często nie ma ostrości na obiektach i oko "chce" ją złapać i jest to tak nieprzyjemne, że chce się ściągnąć okulary i wrócić do pięknego, ostrego i sprawiającego łatwość śledzenia akcji obrazu 2D. Same okulary aktywne też są niezbyt wygodne, ograniczają pole widzenia i ma się wrażenie jakiegoś takiego "uwięzienia", a piszę o ponoć najlepszych okularach optomy. Co do filmów to pewnie filmy IMAX 3D są ok, ale 90% to będą sztuczne twory studyjne polegające na nakładaniu 2-3 płaskich planów, takie wrażenie miałem na Resident evil 3D (który pod względem 3D jest oceniany jako jeden z najlepszych), to co jest na tych słabszych? Marketingowa lipa.
 
Ostatnia edycja:

m2000

New member
Właśnie dobrych filmów 3D jest mało bo samych tematów do tworzenia takiego filmu mało .Ewenementem stał się Avatar i wtedy bummmm...... na 3D a cała reszta kicha Piraci z Karaibów porażka !!! Więc chyba lepiej nabyć porządne 1080p a na 3D jak znajdzie się jakaś perełka przejść się do KINA a to zdaża się naprawdę raz na kilka lat no sami przypomnijcie film który był poprzednikiem Avatara ? kiedy taki był ? A teraz wysyp dziadostwa a my kasę chcemy wydawać na sprzęt fullHd i 3D a filmów 3D będziemy oglądać kilka ! Co innego 2D 1080p tego będziemy oglądać coraz więcej więc CO KUPOWAĆ ?

zapraszam do rozmowy pod takim tonem a nie czym się różni 1080i od 1080p bo jak już ktoś zdecyduje to reszty się doszuka
 

mariantomala

New member
właśnie.Jestem zafascynowany filmami podwodnymi 3d od czasu jak cos takiego widzialem w imaxie.Dlatego zdecydowalbym sie na acera /cena/ i odpowiedni odtwarzacz.Pytania:jaki odwarzacz,jakie okulary,czyten projektor jest na tyle cichy zeby nie przeszkadzal szum?Pozdrawiam
 

guma99

New member
Witam wszystkich
Posiadam projektor BenqW700 oraz odtwarzacz blueray pioneer dbp-140.
Czy do oglądania filmów 3d sbs przez dysk zew. podpięty do odtwarzacza potrzebuję dokupić jakiś adapter?. Czy na w/w sprzęcie zakładając okulary powinno odtwarzać filmy 3d bez problemu? Z góry dzięki za odpowiedź.
 

marcoDCE

New member
Witam wszystkich
Posiadam projektor BenqW700 oraz odtwarzacz blueray pioneer dbp-140.
Czy do oglądania filmów 3d sbs przez dysk zew. podpięty do odtwarzacza potrzebuję dokupić jakiś adapter?. Czy na w/w sprzęcie zakładając okulary powinno odtwarzać filmy 3d bez problemu? Z góry dzięki za odpowiedź.

3D nie poleci ci bez przystawki bo ani projektor ani odtwarzacz nie nałoży obrazów na siebie wiec bedziesz widział tylko dwa identyczne obrazy obok siebie:(

A wracając do tematu z 3d w ps3 to jestem szcześliwym posiadaczem czarnulki i gt 750,uważam sie za prawdziwego gracza z padem urodzonego bo nie ma dnia w tygodniu w którym play'a nie włączam choćby na chwile:) a bywają seanse kilkunasto godzinne wiec swoje przegrałem:)(mam ps1,ps2 od pamiętnych lat) Zgodze sie z twierdzeniem że 3d w filmach kuleje albo dopiero raczkuje bo wytwórnie filmowe nie chcą się podejmować pracy nad efektem 3d ponieważ są to kosztowne tysiące godzin pracy informatyków.Jedynie AVATARA zrobiono w ten sposób i choć nie lubie filmów sf to ten film jest na razie najlepszym jaki oglądałem w 3d. Gry na ps3 w 3d to też dopiero początek zabawy,mam motorstorm,blackops,gt5,killzone ale najlepszą dla mnie i najnowszą grą w 3d na ps3 jest uncharted3 gorąco polecam. DLA MNIE 3D W GRACH TO KOLEJNY PRZESKOK(po HD) W GÓRE NA JAKOŚCI GRAFICZNEJ!!! wiec jeśli ktoś chce sobie pograć na dużym ekranie to polecam gt750
 
Do góry