Jaki projektor do ekranu o szerokości 3m

jakub1988

New member
Cześć.
Mam ekran o szerokości 3m w formacie 16:9.
Odległość ekranu od projektora to 5m.
Jaki projektor możecie polecić do takiego zestawienia? Oczywiści FullHD
Budżet tak 3-4tys.
Przeznaczenie to oglądanie filmów.
 

Michal260675

New member
projektory 4k są poza moim zasięgiem cenowym...

juz byłem prawie zdecydowany na epsona EH-TW6700 ale juz nie mozna go dostać.. szukam dalej

Ten EPSON kosztuje około 4 tyś. Za nieco ponad 4 tyś można już kupić 4K BENQ TK800 i pewnie jeszcze wiele innych.
Wprawdzie nie miałem z tym sprzętem żadnego doczynienia, ale ma dość pochlebne opinie.
Podejrzewam, że jeżeli chodzi o obraz FHD, to na tym EPSONIE pewnie będzie dużo lepszy.
Także jeżeli nie masz zamiaru korzystać z 4K, to rzeczywiście nie pchaj się w te projektory, bo coś porządnego oscyluje w cenie około 10 tyś.
 

żarówka

New member
Porównywałem obrazy z fullhd vs 4k. Miedzy projektorami Benq w1060 ,a Optoma uhd 40. Różnica jest na korzyść oczywiście Optomy. Widać to na filmie 4k. Nie ma oczywiście WOOOW! ale jest różnica. Szczegółów widać więcej szczegółów. HDR dodatkowo jeszcze podbija kontrast oraz ciemne sceny w filmie wyglądają dużo lepiej na HDR. Więc ja bym kierował się ku HDR 4k. I można kupić taki projektor już za 4-5tys. A czy masz HDR w projektorach full hd? jak nie to ja bym się nie zastanawiał. Chyba ,że jeszcze wyłożysz na kalibrację profesjonalną kilka stówek to może ujdzie. Ale i tak oddaję swój głos na projektor 4k
 
Do góry