Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

zrebak82

New member
A co myslicie o tym sprzecie BenQ W1080ST ,docelowo miala byc optoma hd131x ale niewiem czy jednak nie zdecyduje sie na nowego benqa.Czekam tylko na premiere w europie bo narazie ciezko dostac wiec i opini nie za wiele.Co prawda na ebayu moge go juz dostac z usa za 960 euro ale niewiem ile mi dowala pozniej cla,wiec raczej poczekam do 29 maja i wtedy zobaczymy.Ciekaw jestem czy autor tematu zdeycydowalby sie na zakup tego projektora.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
witam
ja osobiscie jesli miałbym wam polecic projektor jako pierwszy i zarówno do 2d jak i 3 d proponowałbym nowa optame hd25, ma najnowszy obecnie chip odpowiedający za jakość obrazu DC3, dosyc wusoka jasność jak na projekotr do kina domowego bo 2000 ansi to już duzo naprawde przy tym zdecydowanie wyzszy kontrast niz gt750 20000:1 , ma to zdecydowanie wieksze znaczenie przy ogladaniu filmów 2d, do 3 d równiez odpowiednio jasny, mysle że spokojnie obsłuzy nawet ekran 120", obecna cena to jakies 3700 pLN z tymi parametrami i jasnoscia wdług mnie nie ma nic lepszego na rynku, optoma jest firma która specjalizuje sie tylko w projektorach a nie sa one jakims dodatkiem do jej oferty , sam posiadam rowniez projektor tej marki 3 z kolei , testowałem juz mitsubishi, benq, sony ale i tak w końcu wracam zawsze do optomy, obraz i kolory a przede wszystki mtrójwymiarowość i j nasycenie barw akie daje w swych projektorach nie mają równego na rynku według mnie
pozdrawiam

Z tymi lumenami i kontrastami to radze brac to troche z przymrozeniem oka ;) Wiele na ten temat juz napisano i radze poczytac na forach.
 

skalmen

New member
Z tymi lumenami i kontrastami to radze brac to troche z przymrozeniem oka ;) Wiele na ten temat juz napisano i radze poczytac na forach.

Kolego nie twierdzę że ta optoma ma tyle lumenów i dokładnie taki kontrast , fora to fora widziałes na żywo? - ja tak zarówno optome jak i benq i twierdze że optoma jest lepsza od benq , jesli juz tak o forach to poczytaj sobie o awaryjności tego modelu benq , optoma oczywiscie też nie jest idealna ale napewno lepsza jakosciowo, kolega pyta o opinie według mnie jest lepsza od benq i mniej awaryjna , serwis jest jaki jest ale przynajmniej w Polsce i działa a nie w sieci salonów komputerowych , DC3 ma napewno wyzszy kontrast natywny i ansi od DC2 wiec z racji tego jest lepszy, poza tym zbyt jasny projektor do kina domowego to porażka , ja używam Optomy HD83 i na 92" matgrey jest naprawde jasno tak samo w 3d a projektor ma tylko 1600 ansi wg specyfikacji, wszystko jest sprawa wzgledna widziałem moge ocenic oba projektory na żywo , mam w tym troszke doświadczenia i według mnie lepsza jest optoma, oczywiscie optymalnie byłoby zeby autor wątku prównał je osobiscie i wybrał ten który mu bardziej odpowiada ale nie zawsze sie da :popcorn:
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Kolego nie twierdzę że ta optoma ma tyle lumenów i dokładnie taki kontrast , fora to fora widziałes na żywo? - ja tak zarówno optome jak i benq i twierdze że optoma jest lepsza od benq , jesli juz tak o forach to poczytaj sobie o awaryjności tego modelu benq , optoma oczywiscie też nie jest idealna ale napewno lepsza jakosciowo, kolega pyta o opinie według mnie jest lepsza od benq i mniej awaryjna , serwis jest jaki jest ale przynajmniej w Polsce i działa a nie w sieci salonów komputerowych , DC3 ma napewno wyzszy kontrast natywny i ansi od DC2 wiec z racji tego jest lepszy, poza tym zbyt jasny projektor do kina domowego to porażka , ja używam Optomy HD83 i na 92" matgrey jest naprawde jasno tak samo w 3d a projektor ma tylko 1600 ansi wg specyfikacji, wszystko jest sprawa wzgledna widziałem moge ocenic oba projektory na żywo , mam w tym troszke doświadczenia i według mnie lepsza jest optoma, oczywiscie optymalnie byłoby zeby autor wątku prównał je osobiscie i wybrał ten który mu bardziej odpowiada ale nie zawsze sie da :popcorn:
A skad tyle agresji w Tobie? hmm? Czy ja napisalem, ze ktorys z tych projektorow jest lepszy, albo gorszy? hmm? Napisalem tylko ze podawane przez producentow parametry(jak ty to nazywasz specyfikacje podawanie przez producenta) odnosnie jasnosci i kontrastu, i nie tylko, czesto sa chwytem marketingowym. Myslisz ze jestes wstanie wylapac roznice miedzy kontrastem np. 15000:1 a 20000:1?

I jeszcze jedno... piszesz, ze fora to fora, ze ty na zywo widziales... To powiedz mi dlaczogo Twoja opinia na forum ma byc bardziej wiarygodna niz opinie innych uzytkownikow? Oni tez widzieli to na zywo... Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

Max66

New member
Witam ponownie, Mam pytanie jaki uchwyt macie do projektora Optomy Gt750 ja kurcze kupiłem uniwersalny i sądziłem że podejdzie do Optomki lecz się myliłem i nie podszedł i tutaj zapytanie do posiadaczy tego projektora Jakiego używanie Uchwytu na tym projektorze, znajdę coś na allegro czy nie bardzo? bo szukam i szukam ale jakoś nie mam pewności co do tego dlatego pytam was moi drodzy, poradźcie coś?
Pozdrawiam
 

Alen69

New member
Nie ma nikogo kto ma uchwyt do tego projektora ?
Nikt nie pomoże w doborze uchwytu by był odpowiedni ?

Witaj.
Wieszałem ostatnio naszą optome GT750, jednak uchwyt sam zbudowałem. Jak masz żyłkę techniczną to dasz radę. Jeżeli masz standardowe mieszkanie wysokości 260cm to musisz wybrać uchwyt krótki, albo z regulacją góra dół i pobawić się trapezem. Przed przymocowaniem uchwytu musisz eksperymentalnie, dokładnie wymierzyć punkty pod kołki.
 

marimba22

New member
Staraj się mieć ustawiony trapez na 0, bo w przeciwnym razie tracisz rozdzielczość i ostrość obrazu (początkowo w moim systemie trapez miałem na 7, potem na 4 - teraz wolę mieć lekko przecholony ekran, ale trapez na 0 - jest różnica w ostrości - oko projektora zostało jednak zaprojektowane by najbardziej ostry obraz był na ustawieniu 0. Warto o tym pamiętać szczególnie przy krótkoogniskowych projektorach
 

Max66

New member
No ok kwestie trapezu itp wiem jak rozwiązać chodzi mi tutaj o wybór uchwytu by pasował gdyż nie wiem jaki wybrać bo kupiłem rzekomo tez uniwersalny i nie było śrubek M3 takich jak podchodzą do Opomki i sam uchwyt nie pasował, nie chce się pchać na mine dlatego pytam was podacie jakieś co podejdą pod Optomkę ?
chciał bym kupić ten, lecz mam obawy czy podejdzie
Certyfikowany uniwersalny uchwyt do projektora -FV (3287552590) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Kolego sprawa jest prosta: napisz do sprzedajacego i zapytaj jakie tam sa otwory itd. Nie rozumiem dlaczego nie zrobiles tego przed kupnem tego pierwszego uchwytu, tylko kupiles w ciemno.
 

Max66

New member
kolego kto pyta nie błądzi ja pytałem twierdził że jest uniwersalny i będzie pasować lecz wygląda inaczej, tego pana tez pytałem z allegro co podałem link nie jest w stanie okreslić czy będzie pasować ale jak on powiedział pasować powinien więc kupować na wyczucie to ja dziękuję muszę być pewny tamtego odesłałem, i nie chce kolejnego odsyłać chyba mnie zrozumiesz w tej kwestii
 

Marco_Polska

New member
Wrocilem z urlopu i wracam do tematu. Kupilem optome gt750 ale przed wyjazdem nie doszła i również podczas mojego pobytu na urlopie (14dni) też . Okazalo sie w sklepie internetowym Kurtmedia ze go nie u dystrybutora i ze zwracaja mi kase. Kupilem go za 2240 a teraz po 3tyg skoczyly ceny do 2650. Dlatego zalaczłem ponownie analizować czy to jest dobry kierunek. W miedzy czasie pojawil sie w ofercie BenQ najnowszy model W1080ST fakt droższy bo 4200 ale znając siebie to i tak po niedługim czasie zaczął bym myśleć o FullHD. Co wy o tym myślicie czy warto? Jak waszym zdaniem z jakością? Oczywiście patrze tylko na krótkoogniskowe modele. Może czekać na nową wersję gt750 bo tamte są podobno wycofane ze sprzedaży. Czekan na wasze obiektywne opinie.
 

damaioshin

New member
nie lepiej kupić tańszy 1070 i oddalić go od obrazu? Przecież 1080 to to samo, tylko droższe. Mogę prosić skąd info o poprawionej czerni?
 

marimba22

New member
nie lepiej kupić tańszy 1070 i oddalić go od obrazu? Przecież 1080 to to samo, tylko droższe. Mogę prosić skąd info o poprawionej czerni?

Co za idiotyczne pytanie!!!!! Aż się oburzyłem... Marco i my wszyscy gdybyśmy mieli warunki domowe, to nikt z nas nie rozglądałby się za projektorem ST!!!
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
Co za idiotyczne pytanie!!!!! Aż się oburzyłem... damaoishin i my wszyscy gdybyśmy mieli warunki domowe, to nikt z nas nie rozglądałby się za projektorem ST!!!

Raczej chodziło konkretnie o ten model BenQ W1070, który jest projektorem niemal krótkoogniskowym - zakres współczynnika projekcji TR 1.15-1.5, z czego wynika, że wystarczy mu około 3 m dystansu, by wyświetlić obraz 110". W pokoju zajmie mniej niż 3.30 m po podłączeniu kabli.

Z drugiej strony, aby oglądać dobrej jakości obraz 1080p szerokości 2.44 m (przekątna 110"), potrzeba mimo wszystko jakieś 3.8-4 m - chyba nikt nie będzie siedzieć 2.5 m od ekranu 110", nawet przy 1080p. Takie rzeczy to dopiero z UltraHD/4K 3840x2160 za 5-10 lat ;).
Oczywiście czasem może się zdarzyć, że rzutnik musi być zamontowany bardzo blisko ekranu, powiedzmy 2 m od ekranu 110" - w takim przypadku BenQ W1080ST jest właściwie jedyną opcją w grupie projektorów Short Throw 3D Full HD.

Pozdrawiam.
 

mr_roba

Member
No zakupiłem Benq 770ST. Podłączyłem do prądu, poczekałem aż pojawi się POWER na pomarańczowo, nacisnąłem POWER... i poszedł dym z projektora...
 

mr_roba

Member
No zakupiłem Benq 770ST. Podłączyłem do prądu, poczekałem aż pojawi się POWER na pomarańczowo, nacisnąłem POWER... i poszedł dym z projektora...

Po 3 dniach dostałem nowy...
...i jest zaj...
Dokupiłem okulary 3D i w domu kino. Obraz mam około 3x1,6 metra. Nie widać pikseli a jakość obrazu na zwykłej, pomalowanej na beżowo ścianie jest bardzo dobra.
Jedynie czego bym sie przyczepił - ale to dotyczy wszystkich projektorów, które widziałem - to ostrość. Ogólnie cała rodzinka się cieszy... tylko dzieci cały bczas chcą siedzieć w salonie...:)
 

Zorro100

New member
Optoma GT760 zamówiona. Nigdy nie miałem projectora, jadę już długo na TV samsung ue46c8000 i jakoś już mały się zrobił :). Dam znać co i jak. pzdr
 
Do góry