Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

junkz

New member
Witam wszystkich. Wczoraj (dzięki Wam) kupiłem Optomę 750 w zestwie z okularami i mam problem z wyświetlaniem 3D. Konewrtowany obraz dla jednego i drugiego oka jest zbyt daleko od siebie. Czy da się ten rozstaw jakoś zmniejszyć, lub ustawić? Próbowałem odtwarzać na grach i filmach z laptopa i na filmie BR z PS3 i cały czas jest nie tak jak powinno. Nie próbowałem odtwarzać treści przygotowanych specjalnie pod 3D takich jak np. BR3D. Może coś robię źle? Macie jakieś pomysły?
 
N

nseries

Guest
Ja próbowalem jakichs tanszych okularów DLP-Link (nazwy nie pamietam). Ladnie wykonane (biale i gumowane w paru miejscach), ladowanie przez USB, jednak jakoscia obrazu lekko odbiegaja od oryginalnych ZD201. Nie przyciemniaja tak mocno, przez co bardzo jasno wyswietlany przez gt750 obraz 3d traci kontrast oraz i tak slaba czern..
 

sylwestrecze

New member
Drodzy koledzy, posiadze Optomy GT-750, chciałbym się z Wami podzielić moim nowym odkryciem. Otóż zakupiłem (po długich testach sprzętu kolegi) odtwarzacz filmów 3D EGREAT R6S z hdmi 1.4 i muszę Wam powiedzieć, że moja Optoma GT-750 zyskała nową jakość w 3D.
Przez niemalże wszystkie materiały mkv side by side sprawdzałem jakość (czytaj ostrość) gdy Optoma scalała dwa obrazy do 3D, a potem gdy robił to odtwarzacz (stworzony do odtwarzania 3D) - i wniosek nasuwa się jeden: jest o wiele, wiele lepiej z materiałami sbs, kiedy odtwarzacz wysyła już gotowe, scalone dwa obrazy przez hdmi 1.4 - Optoma radzi sobie gorzej. Filmy zyskały więcej ostrości i w obiektach, które wychodzą przed ekran i w tzw. drugim planie!!!
Dzięki Egreat pierwszy raz miałem okazję odpalić Avatara w pełnym wydaniu BluRay (50GB ściągania z netu-odtwarza iso) i efekt jest piorunujący!!!! Choć np. Żółwik Sammy SBS wygląda równie świetnie!!! Ostre jest wszystko!!!!
Polecam Egreat (bądź pewnie inne odtwarzacze z hdmi 1.4też dadzą taki efekt) jeśli ktoś myśli o zakupie odtwarzacza - koszt 419zł w Vobisie.
Dużym plusem jest to, że nie używa się już wtedy pilota od Optomy by odpalić film 3D i mamy pełne MENU również w 3D. POLECAM!!!


Hehe, wiesz co, po twoim poście specjalnie kupiłem tego Egreat R6S do odtwarzania 3D, i wiesz co... Nie ma żadnej różnicy czy puści film 1080 SBS z mojego odtwarzacza Ariva 310 a żeby Optoma go sama połączyła a czy puścić go już połączonego przez Egreat, testowałem na 1080Avatar U/D i na innych, kombinowalem z ustawieniami rozdzielczości, odświeżania i zawsze efekt był taki sam, czy to film z odtwarzacza Ariva FHD i Optoma go łączy czy też już połączony z Egreata... Egreat nic nie polepsza 3D, na szczęście odtwarzacz Egreat oddałem... Ehhh a myślałem że będzie lepiej, tylko przez twój post narazilem się na koszta przesyłek, stracony czas i rozczarowanie... Życie

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2
 

marimba22

New member
Hehe, wiesz co, po twoim poście specjalnie kupiłem tego Egreat R6S do odtwarzania 3D, i wiesz co... Nie ma żadnej różnicy czy puści film 1080 SBS z mojego odtwarzacza Ariva 310 a żeby Optoma go sama połączyła a czy puścić go już połączonego przez Egreat, testowałem na 1080Avatar U/D i na innych, kombinowalem z ustawieniami rozdzielczości, odświeżania i zawsze efekt był taki sam, czy to film z odtwarzacza Ariva FHD i Optoma go łączy czy też już połączony z Egreata... Egreat nic nie polepsza 3D, na szczęście odtwarzacz Egreat oddałem... Ehhh a myślałem że będzie lepiej, tylko przez twój post narazilem się na koszta przesyłek, stracony czas i rozczarowanie... Życie

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2

Ja odtwarzałem do tej pory filmy z komputera. U mnie jednak jest różnica. Tak jak pisałem... może komp troszkę inaczej scalował obrazy i w 3D ostrość nie była wzorowa (czy też bliska wzorowej w przypadku naszego projektora). U mnie jest lepiej z 3D jeśli Egreat łączy obrazy.
 

sylwestrecze

New member
Ja odtwarzałem do tej pory filmy z komputera. U mnie jednak jest różnica. Tak jak pisałem... może komp troszkę inaczej scalował obrazy i w 3D ostrość nie była wzorowa (czy też bliska wzorowej w przypadku naszego projektora). U mnie jest lepiej z 3D jeśli Egreat łączy obrazy.



A po co scalowales już puszczone filmy na komputerze do projektora który robi to sam..? Mogłeś z komputera puścić normalnie film a żeby Optoma sama scalała, mi to robi idealnie...

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2
 

marimba22

New member
A po co scalowales już puszczone filmy na komputerze do projektora który robi to sam..? Mogłeś z komputera puścić normalnie film a żeby Optoma sama scalała, mi to robi idealnie...

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2

Nie scalałem w tym sensie o którym mówisz, wysyłałem dwa obrazy obok siebie (zwłaszcza, że kompy mają hdmi 1.3)... Chodzi mi o to, że komp pewnie wysyłał obraz np zmiejszony, obcięty o kilka pixeli i po złożeniu dwóch obok siebie obraz był trochę rozmyty, nie porywnywałem 3D przy odtwarzaniu z jakiegokolwiek playera, stąd może wprowadziło Cię to w błąd. Sorry.
 

piet_83

New member
Mam parę pytań do użytkowników GT750.
1. Czy z perspektywy czasu nadal dziś kupili byście ten projektor?
2. Jak jest z ostrością i ogólnie jakością oglądania mniejszych obrazów rzędu 80cali czyli około 1metr projektor od ściany i oglądanie takiego obrazu z odległości około 2 metrów?
3. Jaka jest jakość meczy Canal+ puszczanych w HD czy np. N-ki też HD? Mecze ligowe w dzień, a więc dość jasno w pokoju.
4. Jak patrzę na filmy na youtubie mam wrażenie że na ekranie latają takie poziome pasy podczas projekcji, ale nie wiem czy to nie efekt poprzez nagrywania obrazu kamerą, czy może tak to wygląda w rzeczywistości?
Zastanawiam się nad kupnem pierwszego projektora ale w grę wchodzi tylko short throw więc nie mam za dużego wyboru. Trochę martwi mnie że model ma już około 1,5 roku, a cena jego jest praktycznie na tym samym poziomie. Wiem że lada moment wyjdzie Benq w1080st który będzie 1080p ale jego cena pewno będzie o około 1400zł większa a to już dużo dla mnie. Zatem czy warto nadal kupić ten projektor czyli 720p. W sumie sygnał kanałów HD to i tak nie jest pełne fullhd. Z projektora mam zamiar korzystać głównie do Cyfry+ (mecze), bluraya wtedy filmy niestety tylko 720p więc tu duża strata, oraz sporadycznie xbox. W sumie pomysł zakupu wpadł po tym że chciałem zmienić stary lcd 32 calowy na coś większego np. 46-50 cali i wtedy pomyślałem a może w tej cenie lepiej projektor do filmów i meczy a cała reszta na starym tv.
 

SingSing74

New member
Lwyświecone 700h moją Optomą i obejrzane kilka filmów u brata na Acerze 2500lum),

Mam do ciebie prośbę o krótkie porównanie projektorów Twojego i brata. Nie zależy mi specjalnie na krótkiej ogniskowej bo przy odległości około 4 m przy Acerze uzyskałbym wystarczającą przekątną.

Chodzi mi głównie o:
1. Kolory w tym czerń,
2. Ostrość,
3. Jasność,
4. Efekt 3D.
5. Czy ze względu na jasność do Acera byłby lepszy ekran biały czy szary?
6. Czy w Acerze tryb Eco wystarcza do oglądania filmów tak jak w Optomie?

Czy porównywaliście je obok siebie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

marcoDCE

New member
Mam parę pytań do użytkowników GT750.
1. Czy z perspektywy czasu nadal dziś kupili byście ten projektor?
2. Jak jest z ostrością i ogólnie jakością oglądania mniejszych obrazów rzędu 80cali czyli około 1metr projektor od ściany i oglądanie takiego obrazu z odległości około 2 metrów?
3. Jaka jest jakość meczy Canal+ puszczanych w HD czy np. N-ki też HD? Mecze ligowe w dzień, a więc dość jasno w pokoju.
4. Jak patrzę na filmy na youtubie mam wrażenie że na ekranie latają takie poziome pasy podczas projekcji, ale nie wiem czy to nie efekt poprzez nagrywania obrazu kamerą, czy może tak to wygląda w rzeczywistości?
Zastanawiam się nad kupnem pierwszego projektora ale w grę wchodzi tylko short throw więc nie mam za dużego wyboru. Trochę martwi mnie że model ma już około 1,5 roku, a cena jego jest praktycznie na tym samym poziomie. Wiem że lada moment wyjdzie Benq w1080st który będzie 1080p ale jego cena pewno będzie o około 1400zł większa a to już dużo dla mnie. Zatem czy warto nadal kupić ten projektor czyli 720p. W sumie sygnał kanałów HD to i tak nie jest pełne fullhd. Z projektora mam zamiar korzystać głównie do Cyfry+ (mecze), bluraya wtedy filmy niestety tylko 720p więc tu duża strata, oraz sporadycznie xbox. W sumie pomysł zakupu wpadł po tym że chciałem zmienić stary lcd 32 calowy na coś większego np. 46-50 cali i wtedy pomyślałem a może w tej cenie lepiej projektor do filmów i meczy a cała reszta na starym tv.


A wiec mam gt 750 już od ponad roku wyświecone około 1500godz i postaram się odpowiedzieć na twoje pytania.

1 TAK BARDZO CHĘTNIE i nigdy już chyba nie kupie tv:)
2 Ja mam 92 cale ekran optomy 1.0 gain obraz jest bardzo ostry i szczegółowy, oczywiście gdy jest zaciemniony pokój wszystko lepiej wygląda ale w dzień normalnie też z niego korzystam oglądając tv.
3 Jakość jest taka jak materiał puszczany na projektor wiec jeśli puścisz meczyk w hd to porównując go z telewizorem NAPEWNO BĘDZIESZ ZADOWOLONY oglądając w zaciemnieniu, bo jeśli w pełnym słońcy i jeszcze to słońce będzie padać n ekran to to lepszy jest tv.
4 To jest efekt nagrywania z kamery. spróbuj sobie nagrać tv kamerą będzie to samo.

GORĄCO POLECAM!!!
 

GracX

New member
Bez reklam
podpinam się pod to na chwilę obecną w ogóle nie myślę o kupnie tv mały lcd na dzień jakieś wiadomości itd a do rozrywki tylko i wyłącznie projektor! zobaczymy co pokażą oledy+ultra hd ale to jeszcze trochę czasu trzeba :)
 

Wika

New member
Testował może ktoś sharpa xv-z17000 ?
Mam okazję kupić takiego i przy założeniu ,że sprzedałbym swojego mitsu rozważam taką zmianę .
Nie jestem jednak pewien czy to ma sens , bo na 3D mi nie zależy ale reszta paramentrów jest od mitsu lepsza , ma też dwa gniazda hdmi .
Czy jakość ( chodzi mi głównie o filmy na bd ) będzie jakaś super rewelacja czy też nie ?
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia tego sharpa osobiście przed zakupem by porównać efekt z moim projem .
 

marimba22

New member
Mam do ciebie prośbę o krótkie porównanie projektorów Twojego i brata. Nie zależy mi specjalnie na krótkiej ogniskowej bo przy odległości około 4 m przy Acerze uzyskałbym wystarczającą przekątną.

Chodzi mi głównie o:
1. Kolory w tym czerń,
2. Ostrość,
3. Jasność,
4. Efekt 3D.
5. Czy ze względu na jasność do Acera byłby lepszy ekran biały czy szary?
6. Czy w Acerze tryb Eco wystarcza do oglądania filmów tak jak w Optomie?

Czy porównywaliście je obok siebie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Projektory Optoma GT 750 i Acer H5360BD nie miałem okazji porównać bezpośrednio obok siebie. Optoma świeci u mnie na ekranie szarym z gain 0.8 o szerokości 190cm użytkowej, Acer na ekranie białym 1.0 230cm szerokości użytkowej:
1. Czerń zdecydowanie wygrywa Optoma (możliwe, że wyłącznie za sprawą ekranu)
2. Ostrość - wygrywa Acer ogległość od oka do każdego punktu ekranu jest zbliżona bardziej niz w Optomie (za sprawą ST) - jednak na Optomie nie da się osiągnąć 100% ostrości. Niedawno odkryłem, że dużo lepiej jest jeśli z GT750 dokonasz bardzo precyzyjnego ustawienia ekranu i projektora tak, by nie korzystać w funkcji trapezu. Do tej pory oglądałem z ustawieniem trapezu na -3, kilka dni temu udało mi się lekko wyciągnąć ekran w dolnej części do siebie i mam trapez na 0 (ekran jest lekko bez pionu, ale nie przeszkadza to w oglądaniu) - teraz jest lepiej z ostrością!!!
3. Jasność - tu wygrywa Optoma - biel jest naprawdę prawie biała:)))
4. Efekt 3D - na Acerze oglądałem tylko urywki, ale jasność Optomy się daje lepszy rezultat
5. Do Acera brałbym chyba mimo wszystko biały ekran. W trybie eco wystarczy.
Minus na Acera: kilka dni temu padła mojemy bratu lampa. Miała tylko 500h, była czyściutka, ale projektor się nie uruchamiał. Albo lampa była wadliwa (niestety wyszło to już po gwarancji) albo serwis delikatnie mówiąc oszukał klienta! Ja mam 800h w Optomie i poziom jasności spadł bardzo nieznacznie...
Jeśli Cię stać to kup projektor 1080p skoro masz do tego warunki w pokoju - ja musiałem brać ST.
 

marimba22

New member
Mam parę pytań do użytkowników GT750.
1. Czy z perspektywy czasu nadal dziś kupili byście ten projektor?
2. Jak jest z ostrością i ogólnie jakością oglądania mniejszych obrazów rzędu 80cali czyli około 1metr projektor od ściany i oglądanie takiego obrazu z odległości około 2 metrów?
3. Jaka jest jakość meczy Canal+ puszczanych w HD czy np. N-ki też HD? Mecze ligowe w dzień, a więc dość jasno w pokoju.
4. Jak patrzę na filmy na youtubie mam wrażenie że na ekranie latają takie poziome pasy podczas projekcji, ale nie wiem czy to nie efekt poprzez nagrywania obrazu kamerą, czy może tak to wygląda w rzeczywistości?
Zastanawiam się nad kupnem pierwszego projektora ale w grę wchodzi tylko short throw więc nie mam za dużego wyboru. Trochę martwi mnie że model ma już około 1,5 roku, a cena jego jest praktycznie na tym samym poziomie. Wiem że lada moment wyjdzie Benq w1080st który będzie 1080p ale jego cena pewno będzie o około 1400zł większa a to już dużo dla mnie. Zatem czy warto nadal kupić ten projektor czyli 720p. W sumie sygnał kanałów HD to i tak nie jest pełne fullhd. Z projektora mam zamiar korzystać głównie do Cyfry+ (mecze), bluraya wtedy filmy niestety tylko 720p więc tu duża strata, oraz sporadycznie xbox. W sumie pomysł zakupu wpadł po tym że chciałem zmienić stary lcd 32 calowy na coś większego np. 46-50 cali i wtedy pomyślałem a może w tej cenie lepiej projektor do filmów i meczy a cała reszta na starym tv.

1. Nadal bym kupił ten projektor, bo za te pieniądze masz w miarę dobrą jakość, ale przede wszystkim super wielkość obrazu!!! (Kupiłem w zeszłym tygodniu tv LED 60' - pochłonęło to 5tyś zł - jakość obrazu rewelacja, ale do nocnego kina i tak będę oglądał Optomę GT750)

2. Na 80 calach ostrość będzie dobra, jasność będzie wyśmienita.
3. Do oglądania w dzień szybko zainwestowałem w rolety gumowane ze 100% zaciemnieniem. Owszem można oglądać, ale najlepszą jakość osiągniesz w ciempnym pokoju (są znaczne różnice)
4. Powierdzam również, że to efekt nagrywania kamerą
To, że cena Optomy utrzymuje się na takim samym poziomie od 1,5 roku świadczy tylko dobrze o tym modelu!!! Benq 1080ST będzie pierwszym projektorem 1080p w ST- powiem Ci, że tak naprawdę nie wiemy jaka będzie tam optyka - w GT750 jakoś znacząco nie razi ta rozdzielczość 720p (tym bardziej, że planujesz oglądać tylko 80') miło by było, gdyby Optyka była trochę lepsza. Podejrzewam, że niedługo też i Optoma wypuści nowszy model, może też będzie 1080p...
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
4. Powierdzam również, że to efekt nagrywania kamerą

O co tu chodzi z tymi pasami na filmikach z youtube? Sam czasem ogladam takie filmiki od seriali do filmikow amatorskich i nieczego takiego nie zauwazylem. Pytam bo pierwszy raz o takim czyms slysze i troche mnie to zastanawia o co chodzi...
 

marcoDCE

New member
O co tu chodzi z tymi pasami na filmikach z youtube? Sam czasem ogladam takie filmiki od seriali do filmikow amatorskich i nieczego takiego nie zauwazylem. Pytam bo pierwszy raz o takim czyms slysze i troche mnie to zastanawia o co chodzi...

No to sobie pytaj ale NIE TUTAJ!!! Bo ten temat forum to PROJEKTORY 3D short-throw a nie tam jakieś twoje pierdoły(braki).
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
No to sobie pytaj ale NIE TUTAJ!!! Bo ten temat forum to PROJEKTORY 3D short-throw a nie tam jakieś twoje pierdoły(braki).

Ty sie dobrze czujesz czlowieczku?? Czytales caly ten temat czy tylko moj ostatni wpis? Ludzie pisza o tym efekcie w tym temacie juz kilka razy, a ze nie widzialem takiego czegos u siebie to sie pytam.
I wiem, ze ty jestes wszystkowiedzacy i na wszystkim sie znasz, ale wyobraz sobie, ze ja nie :)
P.S. Czy na kazdym forum musi pojawic sie jakis pajac?
 

piet_83

New member
marcoDCE i marimba22 dzięki za udzielenie odpowiedzi na moje pytania. chyba muszę poważnie przemyśleć sprawę zakupu tego projektora. myślę że 1080p w technice ST byla by super sprawą ale jeśli nawet Optoma wypuści taki projektor myślę że na starcie te 1500zł trzeba będzie dorzucić a to już sporo.

a możecie jeszcze napisać jak to jest z takim oglądanie z odległości 2 - 2,5 metra obraz wielkości 80 -100 cali ?? nie za dużo? czy z takiej małej odległości nie widać słabości tego że to tylko 720p ?

O co tu chodzi z tymi pasami na filmikach z youtube? Sam czasem ogladam takie filmiki od seriali do filmikow amatorskich i nieczego takiego nie zauwazylem. Pytam bo pierwszy raz o takim czyms slysze i troche mnie to zastanawia o co chodzi...

chodzi mi dokładnie o to że jak oglądam obraz z projektora który ktoś nagrał kamerą w domu na obrazie projekcyjnym przechodzą takie poziome linie na całej projekcji, ale rzeczywiści patrząc na obraz z tv nagrany też kamerą jest ten sam efekt
 

SKNBLR

New member
Witam mam nadzieje że znajde tu speców którzy pomogą bo jestem w tej kwestii laikiem. Chciałbym w salonie zamontować projektor który służyłby do użytku codziennego tj.ogladanie kablówki, filmów z kompa, internetu, obsługi konsoli itp. Czy możecie zaproponować jaki projektor nadał by się do użytku tego typu zależy mi na oglądaniu w HD. Projektor byłby zamontowany w odległości ok 1.7m- 2.5m od ściany (nie jest to koniecznością ale dobrze żeby tak było ze względu na podział salonu na dwie części) zależy mi na wygodnej obsłudze dla laika. Tj. włączam guzik na pilocie i wszystko śmiga tak jak należy. Chciałbym kupić projektor max do 2500-3000 zł możecie coś doradzić? Jaki sprzęt wybrać? Jak najlepiej zainstalować chciałbym montować go na suficie? Jakie przewody podciągnąć? Mam mieszkanie w gruntownym remoncie także mogę coś poczarować żeby było estetycznie i funkcjonalnie. Po lekturze na różnych forach zastanawiam się nad wyborem benqw710st. Myślicie że będzie odpowiedni do moich potrzeb? Nie ukrywam że chciałbym go używać na co dzień zamiast telewizora. Boje się trochę że może być za głośny i może to denerwować. Pomożecie coś wybrać :niewiem: ? Pozdrawiam
 

piet_83

New member
po za tym wez pod uwage fakt ze jak ustawisz taki projektor ST w odleglosci 2metrow to uzyskasz obraz wielkosci +/- 120 cali czy masz na to mozliwosci w salonie ?

jezeli masz mozliwosc zamontowac projektor minimum te 2,5 metra na stale tez nie wiem czy nie wzial bym pod uwage tak jak pisze Wizualizer_ jakiegos modelu 1080p. za te same pieniadze uzyskasz lepszy efekt.do podanej optomy hd230x dorzycil bym jeszcze benq w1070 ktory tez jest chwalony.

ja mysle o zakupie tez projektora ale w zwiazku ze nie mam jak ty tych 2,5 metra musze brac pod uwage projektory ST i zastanawiam sie nad Optoma GT750
 

sylwestrecze

New member
Witam, kupiłem Optome GT750, ekran 108cali Grey, Ja siedzę od ekranu jakieś 2.70 metra, nie widzę żadnych pikseli ani tęczy, W nocy ekran sprawdza się idealnie, w dzień przy słabym zaciemnieniu jest już gorzej, Piksele widzę gdy przybliżę głowę do odległości 150cm ale tak nie siedzę blisko, Filmy 3D w ciemnym pomieszczeniu są jasne, okulary DLP które się włączają patrząc na ekran, opóźnienie włączenia jest prawie zerowe, patrzę na ekran i od razu działają, głowa w bok są jasne. Wiec na logikę po co by mi był projektor FullHd skoro stąd gdzie siedzę nie widzę pikseli a wzrok mam dobry..? Chyba że ktoś wie coś czego ja nie wiem to niech mnie poprawi albo podpowie... Mi się zdaje że projektor nadawał by się do wymiany na. FullHd jeżeli z miejsca oglądania były by widoczne Piksele... A jak tak nie jest to nie ma sensu kupować FullHd,

Wysłane z Galaxy SIII przez Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:
Do góry