Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

Alen69

New member
Western Digital Elements Play z dyskiem 2TB jak do tej pory odnośnie plików MKV jeszcze mnie nie zawiódł. Wyjście HDMI 1.4, prosta obsługa, brak wodotrysków typu sieć, wi-fi
 
Ostatnia edycja:

_Sheriff_

New member
Western Digital Elements Play z dyskiem 2TB jak do tej pory odnośnie plików MKV jeszcze mnie nie zawiódł. Wyjście HDMI 1.4, prosta obsługa, brak wodotrysków typu sieć, wi-fi
Mam pytanie, bo w opisie nie znalazlem ze ten odtwarzacz ma coś wspólnego z 3d.
Chciałem się dowiedzieć czy bez problemów radzi sobie z odtwarzaniem filmów w 3D współpracując z projektroem typu ready 3D lub Full 3D?

Bo szukam czegoś pojemnego i ekonomicznego do podłączenia do projektora, abym nie musiał filmów puszczać przez komputer.
 

_Sheriff_

New member
czyli idąc tym tropem, posiadając inny odtwarzacz który odtwarza filmy mkv Full HD i ma wejscie HDMI 1.3 lub 1.4
+ np projektor typu DLP FullHD 3D
to nie potrzebuje dodatkowych urządzeń już?

Jeśli chodzi o okulary, to polecam ci ten sklep DLP glasses - Free Shipping - DX ceny po około 115zł za sztukę.
sprawdzony prze zemnie w 100%, tylko około 3 - 4 tyg idzie paczka, taki minus.
 
Ostatnia edycja:

Alen69

New member
Zgadza się, odtwarzacz odtwarza, projektor lub telewizor zamienia nam obraz na 3D.

Oczywiście musi mieć tą funkcję.
 
Ostatnia edycja:

Eni

New member
Witam,

Przeczytałem cały wątek i jestem w zasadzie zdecydowany na ten projektor Optoma GT750. Mam do Was jednak jedno techniczne pytanie.

Chodzi mi o odtwarzanie plików half SBS z komputera. Zakładam na chwilę, że film nie ma pasów na dole i u góry, czyli jest w formacie 16:9. Pliki mają oczywiście rozdzielczość 1920x1080 (czyli dwa obrazy 960x1080), które potem projektor składa w jeden obraz.

I teraz sedno: czy lepiej jest ustawić pod Windows rozdzielczość na projektorze 1080p czy natywną 720p (dla ścisłości 1280x800). Wiadomo, że 1080p jest tylko "na niby" i cały obraz ma stratę jakości i np. pulpit i czcionki wyglądają dużo lepiej na natywnej. Ale jak jest z tym składaniem obrazu?

Czy ustawiając natywną 1280x800 i wysyłając plik SBS 1920x1080 nie jest większa strata jakości filmu 3D? Można gdybać, czy wtedy ten 1920x1080 jest skalowany w dół do natywnej, czyli de facto mamy wtedy dwa obrazy obok siebie o rozdzielczości 640x720! Następnie projektor łączy to w jeden i wyświetla 1280x720 -> szerokość jest rozciągnięta tylko z 640 pikseli.

W tym przypadku lepiej byłoby ustawić te sztuczne 1080p, proj przyjmie dwa obrazy 960x1080 i połączy w jeden 1920x1080 -> szerokość jest rozciągnięta z 960 pikseli i mimo utraty jakości z powodu nie-natywnej rozdzielczości, obraz jest ostrzejszy?

Czy ktoś wie jak to działa? Jakie są Wasze odczucia?
 
Ostatnia edycja:

marimba22

New member
W moim odczuciu wysyłając sygnał SBS 720p z kompa z ustawieniem odświeżania 120Hz obraz jest bardziej ostry i czuć lepsze odświeżanie, jednak rozdzielczość na wejściu jest zbyt niska - widać kwadraty na niektórych scenach (porównywałem kilka tych samych momentow z róźnych filmów). Osobiście wysyłam jednak 1080p.
Jeśli chcecie osiągnąć max jakości nie mająć oryginału bluray, to ściągajcie filmy over-under!!! Film OU 1080p prezentuje się najlepiej na naszej Optomie.
 

marcoDCE

New member
W moim odczuciu wysyłając sygnał SBS 720p z kompa z ustawieniem odświeżania 120Hz obraz jest bardziej ostry i czuć lepsze odświeżanie, jednak rozdzielczość na wejściu jest zbyt niska - widać kwadraty na niektórych scenach (porównywałem kilka tych samych momentow z róźnych filmów). Osobiście wysyłam jednak 1080p.
Jeśli chcecie osiągnąć max jakości nie mająć oryginału bluray, to ściągajcie filmy over-under!!! Film OU 1080p prezentuje się najlepiej na naszej Optomie.

Masz rację i zgadzam sie z tobą ja tez wole wysyłać z kompa 1080p sbs a over under naprawde prezentuje sie znakomicie. Niestety mam tylko avatara w tej wersji. pyt do marimba22 masz może jakieś namiary na filmy OU.?
 

marcoDCE

New member

Dzięki marimba22 za linki ale właśnie te dwie strony znam i chętnie z nich korzystam.
pochwalę sie jeszcze że nie dawno WRESZCIE zakupiłem taki ekranik
DS-9084PMG+ | eBay

gorąco polecam teraz dopiero ładnie widać efekt 3d dlatego szukam jak najwiecej takich filmów.
 

jafo73

New member
Pytanie do posiadaczy gt750; czy efekt tęczy jest bardzo widoczny na filmach,oraz napisach na tle filmu ? (bo na czarnym tle to się domyślam,że często ).Czy głośność będzie dokuczliwa przy projektorze stojącym na stoliku w odległści 1.5 m ?
 

marcoDCE

New member
Pytanie do posiadaczy gt750; czy efekt tęczy jest bardzo widoczny na filmach,oraz napisach na tle filmu ? (bo na czarnym tle to się domyślam,że często ).Czy głośność będzie dokuczliwa przy projektorze stojącym na stoliku w odległści 1.5 m ?

Na początku gdy miałem kupić ten projektor to też bałem się tego etektu i myślałem że bedzie przeszkadzał mi w oglądaniu i graniu. Gdy dostałem projektor to poczytałem troche na ten temat i dostrzegłem to cosik a póżniej gdy oglądałem i przypatrywałem się w ekran to cały czas widziałem ten efekt ale zbytnio nie przeszkadzał. GDYBYŚ TERAZ MI O TYM NIE PRZYPOMNIAŁ to nie widziałem tego już prawie rok czasu. PODSUMOWYJĄC NIE PRZESZKADZA W NORMALNYM OGLĄDANIU!!! Głosność w trybie eko nie przeszkadza mi wcale a siedzę właśnie wokoło 1,5m od projektora.(komputer 3razy głośniej mi chodzi i przeszkadza w oglądaniu. GORĄCO POLECAM GT750 mam ją rok i jestem bardzo zadowolony.;)
 

jafo73

New member
Czyli rozumiem marcoDCE,że masz proj.nie pod sufitem tylko stojący ?(Nie napisałem,że chcę go ustawić na stoliku pomiędzy mną a ekranem.) Czy ekran 92''nie będzie za duży do dystansu widza 3m.Czy z tej odległości da się komfortowo oglądać i czytać bez kręcenia głową ?
 

Alen69

New member
Mój ekran ma szerokości 240cm i oglądam go z 4m, gdyby był 260cm nie obraziłbym się. Co do tęczy to może z trzy cztery razy widziałem, rodzina nie skarży się, nawet nie będę ich pytał, aby nie sugerować, wychodzę z założenia, że jak nie mówią o tym to znaczy nie widzą.
Projektor stawiam na stoliku w odległości około 2m od oglądającego, lampa ustawiona standard(eko) delikatny szum wiatraka praktycznie niesłyszalny przy oglądaniu filmu. Im dłużej oglądam tym bardziej jestem zadowolony z GT750, z początku miałem mieszane uczucia. Czas lampy 50 godzin
 

marimba22

New member
Czyli rozumiem marcoDCE,że masz proj.nie pod sufitem tylko stojący ?(Nie napisałem,że chcę go ustawić na stoliku pomiędzy mną a ekranem.) Czy ekran 92''nie będzie za duży do dystansu widza 3m.Czy z tej odległości da się komfortowo oglądać i czytać bez kręcenia głową ?

To najlepsze proporcje wielkości/odległości przy zachowaniu dobrego rozmiaru pixela! Zostaw tak, 92' z 3m. Polecam.
 

Eni

New member
A sprawdzałeś może inne projektory z większą prędkością koła niż 2x? Boję się tego efektu tęczy. Acer H5360BD ma chyba 3x. Czy jest na nim lepiej?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

jafo73

New member
Widzę,ze większość filmów hd jest od 4.000 do 5.000 kb/s. Czy to będzie na dużym ekranie jakość bardziej dvd czy będą nieakceptowalne ''szumy '' obrazu ?
 
Do góry