Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

marimba22

New member
Czy ktoś z Was próbował podłączyć pod Eposna tw5900 kartę graficzną radeon 6950 ? ADM sugreuje używanie oprogramowania TriDef 3D, w którym jest mowa o HDMI 1.4a tylko że karta graficzna HD6950 nie ma wogóle HDMI, ma 2 DVI (DVI-D, DVI-I) i 4 DP ... Jest jakaś szansa 3D na tym zestawie ?

Jeśli nie masz wbudowanej przystawki 3D w tym projektorze (to jest post dla Optomy GT-750 i tu mamy przystawkę), to na karcie bez hdmi nie ma szans na 3D!!! Ani na full 3D, a tym bardziej na SBS czy OU...
 

matysha

New member
Uzytkownicy optimy, prosze napiszcie cos o glosnosci pracy tego projektora.
Projektor mam zamiar uzywac w roznych pomieszczeniach, glownie filmy. Absolutnie nie zalezy mi na 3D wiec sie zastanawiam czy w moim przypadku np benq w710st bedzie lepszym rozwiazaniem, czy tez pomimo iz nie zalezy mi na 3d to optima przoduje w jakosci i glosnosci pracy?
 

Mati85

New member
Qube 23 Ja wysłalem optome do serwisu opisalem co mi sie nie podoba i wogole, czekam od nich jakies informacji.jesli bede mogl mogl wymienic projektor to napewno to zrobie .Kolega ma benq MS510 i ma leprza jakosc obrazu na filmach mnie denerwuje ta poswiata zle sie oglada i drażni mnie to bardzo
 

swissarmy

New member
Ja właśnie chciałem zakupić GT750-XL, ale skłaniam się coraz bardziej ku HD300X.
Jeśli chodzi o różnice między HD300X, a HD33 to HD300X ma kontrast 8000:1 i 1600 lumenów, a HD33 ma 10,000:1 i 1800 lumenów więc powinien być jaśniejszy i mieć lepsze kolory.
"Powinien", ponieważ nie znalazłem żadnego porównania na żywo i dużo osób twierdzi, że to tak naprawdę niby te same bebechy, a różnica w cenie wynika z faktu, że HD33 ma w komplecie okulary z emiterem RF i za granicą HD33 ma gwarancję 3-letnią, a HD300X tylko rok!
W Polsce z tego co widzę oba projektory są objęte 2-letnią gwarancją.
Jeśli w ogóle są różnice w obrazie między HD33, a HD300X to są one znikome i mogą "wyjść" przy złych warunkach oświetleniowych.

Czytałem również, że HD300X ma bardzo przyzwoity obraz 1080p w 2D (na pewno dużo lepszy niż GT750). 3D jest upscalowane z 720p do 1080p więc jest lepiej niż na GT750, ale szału nie ma, jeśli jednak odpali się Blu-ray 3D to zrywa kask.

Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że GT750 jest krótkoogniskowy, a HD300X już nie.

Tutaj masz test, niestety z francuskiego na polski, ale coś idzie zrozumieć ;)

TBumacz Google

Reasumując - mimo tego, że nie widziałem na żywo żadnego z nich to sam raczej wezmę HD300X, bo jest dużo bardziej przyszłościowy (1080p).
 
Ostatnia edycja:

swissarmy

New member
swissarmy kiedy kupujesz HD300X ? ja teraz mam kasy tylko na GT750 ale zawsze mozna poczekac chwile i dozbierać!

Mam taką samą sytuację jak Ty :)
Jak wszystko pójdzie dobrze to myślę, że do 3 tygodni zamontuję HD300X. Jestem na niego zdecydowany w 100%.
Muszę od razu zakupić również okulary 3D DLP-link i myślę o czymś takim:
3x SainSonic 144Hz tech for DELL 3D DLP-Link Rechargeable Active Shutter Glasses | eBay

Cena ~300 pln za 3 szt. z przesyłką to 2x taniej niż najtańsze tego typu z allegro, tylko czas oczekiwania pewnie ze 2-3 tygodnie, ale mi się przecież nie spieszy.

Czy ktoś z forumowiczów używa(ł) jakichś tanich zamienników okularów DLP-link i może polecić?
 

Mati85

New member
witam ,a wiec wracajac do tematu jesli chodzi o ta jasna poswiate do okola obrazu.Przyszedl mi projektor z serwizu i napisali ,ze projektor jest dobry i tak ma byc z ta poswiata .Panowie powiedzcie mi jak ja wyeliminowac ekran mi wisi na scianie i naprawde przeszkadza mi to strasznie jak swieci do okola jasna obramowka i podajcie mi wasze ustawienia jakie macie u siebie pozdrawiam
 

tomblak

New member
Swissarmy - ja mam te okulary Sainsonic i są OK. Oprócz nich mam oryginalne optomy ZD-201 - obraz wg mnie taki sam jak w tych tanich. Sainsoniki mają jeszcze przełącznik synchronizacji 3D co jest wygodną sprawą gdyz w razie potrzeby nie trzeba wchodzic w menu projektora aby odwrócić synchronizacje a wystarczy nacisnąć przycisk na okularach. Okulary mają wbudowany akumulator w przeciwienstwie do oryginalnych ZD-201 te mają (bateryjke).
 

divixman

New member
Polecicie jakiś sprawdzony odtwarzacz do SBS ? Czy przy dobrym zaciemnienu w niedużym pokoju będą przeszkadzające odbicia na białym suficie ?
 
Do góry